Badanie cyklu zapłonu żarówek LED lub świetlówek kompaktowych

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 01/11/07, 09:23

innuend0 napisała:A dokładniej, czy ktoś z Was kiedykolwiek osobiście kupował świetlówki kompaktowe, które nie wymagają odczuwalnego/niepokojącego opóźnienia do osiągnięcia maksymalnego strumienia świetlnego?


Witam,

Mam Philipsy, ale jak je kupiłem jakiś czas temu, to chyba nie są tak szybkie jak te nowe.
Osobiście jednak nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Umieściłam je w miejscach, które się do tego nadają, czyli miejscach, w których przebywamy przez dłuższy czas, jak jadalnia, kuchnia, łazienka. Pokazuje, że stosunek opóźnienia do czasu trwania zapłonu jest bardzo mały => mniej irytujący. są to również miejsca, w których nie odczuwam potrzeby natychmiastowego jasnego światła. Wręcz przeciwnie, jest milszy dla oczu : Chichot:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 01/11/07, 13:37

innuend0 napisała:A dokładniej, czy ktoś z Was kiedykolwiek osobiście kupował świetlówki kompaktowe, które nie wymagają odczuwalnego/niepokojącego opóźnienia do osiągnięcia maksymalnego strumienia świetlnego?


Oczywiście… to się nazywa neon (chociaż jest też poprawa jasności neonów, gdy są gorące, ale różnica jest mniej istotna) :)

Ale to neon, ale bardziej zwarty... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja




przez innuend0 » 05/11/07, 17:19

Znalazłem bardzo interesującą informację i chciałem się nią z wami podzielić: Mówi ona głównie o „czasie potrzebnym świetlówce kompaktowej do osiągnięcia maksymalnego strumienia świetlnego”; ale prawdopodobnie inne rzeczy: nie miałem czasu, aby wszystko przeanalizować ...

Czytaj:
http://www.commeunpro.com/forum/sutra23723.php
(jest stosunkowo krótki)

Następnie dokument wymieniony w powyższym linku:
https://www.econologie.com/guide-pour-de ... -3587.html
(na stronie 82 znajduje się interesujący test i krzywa uzyskanych wyników)

Wreszcie bardziej ogólny dokument, ale stary... który szczegółowo opisuje w sposób techniczny pewne cechy świetlówek kompaktowych. Autor podaje bezpośrednio nazwy marek i modeli:
https://www.econologie.com/guide-pour-de ... -3587.html
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 06/11/07, 20:43

Cześć,
magazyn konsumencki francuskojęzycznej telewizji szwajcarskiej przeprowadził test nowych energooszczędnych żarówek:
ABE

Jak zwykle nie mówią wszystkiego:
- Testują cykle włączania i wyłączania, ale bez podawania wartości
- Nie uwzględniają kosztów energii zawartej w całej wewnętrznej elektronice.

I poza prądem nadal nie jestem przekonany, że dzięki tym żarówkom zaoszczędzę coś jeszcze.
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
Fate
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/01/08, 20:49

Lexmana




przez Fate » 05/01/08, 21:07

Witam,
Z wielkim zainteresowaniem czytam Wasze dyskusje.
Co do mnie, mam problem z nomenklaturą.
Kupiłem 2 świetlówki kompaktowe (cóż, tak naprawdę nie wiem, co to jest, poza tym, że mają plastikowy blok między podstawą a szkłem) od Lexmana (20w)
Pierwszy jest owalny, a drugi kulisty.

Z jakiegoś powodu pierwszy potrzebuje 1 minuty, aby osiągnąć maksymalną luminancję, podczas gdy drugi musi „dać” 80% lub po sekundzie.
Patrząc na napisy, które widzę na 1.:
Lexman FS118 20w 2700K 230V 50He 140mA
Drugi
Lexman FS117 20w 2700K 230V 50He 140mA


Wmawiam sobie więc, że ten FS11x musi mieć jakieś znaczenie, ale nie da się tego znaleźć w sieci.

Może ty możesz mi pomóc.
Poza tym, czy zauważyłeś lepszą "reaktywność" sferycznych świetlówek kompaktowych w porównaniu do innych kształtów?

Dziękuję za odpowiedzi
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 06/01/08, 00:33

Normalnie powiedziałbym, że wnętrze jest takie samo w tych 2 modelach, zwłaszcza jeśli były kupowane w tym samym czasie...

Jeśli chodzi o różnicę w zachowaniu, skłaniam się ku „niezgodnemu” komponentowi w jednym z 2… Z pewnością Delnoram będzie miał dokładniejsze wyjaśnienie?

Uwaga prędkość oświetlenia wydaje się być wadą w żywotności żarówka fluorescencyjna (innymi słowy: im szybciej się zapala, tym bardziej włókno jest naprężone, a przez to kruche, i tym krótsza jest żywotność żarówki).
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 01 / 08, 11: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 06/01/08, 10:20

Christophe napisał:Normalnie powiedziałbym, że wnętrze jest takie samo w tych 2 modelach, zwłaszcza jeśli były kupowane w tym samym czasie...

Jeśli chodzi o różnicę w zachowaniu, skłaniam się ku „niezgodnemu” komponentowi w jednym z 2… Z pewnością Delnoram będzie miał dokładniejsze wyjaśnienie?


Co jeszcze chcesz mi powiedzieć, poza tym, że "niezgodny" i może już przesadzony, każdy składnik mieści się w przedziale + lub - X% więc możemy bez wychodzenia z przedziału x% możemy mieć całkiem różne zachowania.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 06/01/08, 11:33

Ach, to był wtedy powód? Dziękuję za potwierdzenie, to prawda, że ​​10% zmiana wartości w obwodzie RC może ostatecznie spowodować wiele zmian w rezonansie :)
0 x
Fate
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/01/08, 20:49




przez Fate » 07/01/08, 12:01

Witam,
dla informacji kupiłem drugą kulistą żarówkę i świeci tak szybko jak pierwsza.

Biorąc pod uwagę cenę (8.5€) i deklarowaną żywotność (8000h), wydaje mi się, że producent wybrał tańszy, mniej ekonomiczny system, o krótszej żywotności, ale szybciej zapalającym się.

Może to nie jest głupie, bo idealne urządzenie (które wytrzymałoby 100000 10 godzin, prawie nic by nie zużywało), ale które zapalałoby się w XNUMX minut, nikogo by nie zainteresowało!

Cdlt
Los
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 20