Renault Espace 2.2 ja

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Peutin Louis
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/01/08, 18:06
Lokalizacja: Kraj Loary

Odp .: Renault Espace GPL




przez Peutin Louis » 05/01/08, 19:04

Citro napisał:
Peutin Louis napisał: : Evil:
Użytkownik LPG od 1988 roku na przestrzeni 2001 wyposażonej przez profesjonalistę, byłem zachwycony widząc, jak Renault wypuszcza przestrzeń LPG. Więc kupiłem to nowe od pracownika Renault. Odkąd zbieram guzy ... 2 zmiany kulminacji, 1 do 70000 2, 120000 do 197000 2, zmiana silnika na 2008 XNUMX. Nie liczę czasów ani wybuchu filtra powietrza. Myślałem, że skończyłem ból nowym silnikiem, ale XNUMX stycznia XNUMX r. Couroie dystrybucji rezygnuje z ducha. Dziękuję Renault za ten wspaniały samochód. Do zobaczenia w dziale obsługi klienta .....


Twój profesjonalista jest kim ... ponieważ nie powinieneś iść.
Retrospekcje to znane problemy ze znanymi przyczynami.
Wreszcie „oryginalne” LPG sprzedawane przez Renault nie odnoszą sukcesu, a szczególnie dobrzy technicy LPG są rzadkością, w tym w sieci Renault, gdzie technicy mówią wiele „bzdur”. :zaszokować:

Twój problem jest bardziej niekompetentnym problemem w garażu niż problemem LPG ...
Zerwanie paska rozrządu nie ma nic wspólnego z LPG, a raczej z problemem konserwacji (nie przestrzegana okresowość) lub częściami (brak wymiany rolek napinających) lub montażem (zły montaż, luźny).
Kiedyś miałem problemy z montażem zestawu LPG (francuska marka, która szybko zbankrutowała) Zmieniłem go jako gwarancję przez instalatora ze specjalnie zbadanym holenderskim zestawem (kalkulator, wiązka przewodów ...) dla mojego samochodu (safrane 2.2si). Teraz włącza się mój drugi sejf (prawie 2 lat pracy i 6 120.000 km).
Ach tak, zatrzymałem wywiady u dealera za 1.000 euro, w tym podatek 10 dni unieruchomienia i LPG zepsuty przez garaż. : Evil:
Teraz robię to sam ... :?
: Evil: : Evil:

: Evil: : Evil: : Evil: Nie sądzę, żeby poluzowanie się paska rozrządu w nowym silniku po przejechaniu 80 000 km przy normalnej konserwacji było czymś normalnym. Myślę, że Renault powinno przyjąć naprawę w ramach gwarancji. Co myślisz. Z góry dziękuję. JLP[/i]
0 x
JLP
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Odp .: Renault Espace GPL




przez jean63 » 05/01/08, 19:44

Peutin Louis napisał: : Evil: : Evil: : Evil: Nie sądzę, żeby poluzowanie się paska rozrządu w nowym silniku po przejechaniu 80 000 km przy normalnej konserwacji było czymś normalnym. Myślę, że Renault powinno przyjąć naprawę w ramach gwarancji. Co myślisz. Z góry dziękuję. JLP[/i]

Powodzenia, ale moim zdaniem powiedzą, że to może się zdarzyć; Wskazania maksymalnych kilometrów potrzebnych do wymiany paska rozrządu różnią się znacznie w zależności od pojazdu i marki.
Następnym razem, gdy kupisz Mercedesa, nie będzie paska, tylko łańcuch. Mam starego Peugeota 504, który ma 26 lat i przebieg 270000 104 km (oryginalny silnik z oryginalnym łańcuchem), jeździłem Peugeotem 200000 przy przebiegu ponad 90 XNUMX km z oryginalnym łańcuchem rozrządu. Następnie, około lat XNUMX., zamontowali paski rozrządu, dobrodziejstwo dla mechaników i katamaran dla kierowców. Tylko Mercedes i inna marka? pozostał na łańcuchu.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Odp .: Renault Espace GPL




przez Christophe » 05/01/08, 20:24

jean63 napisał:Tylko Mercedes i inna marka? pozostał na łańcuchu.


Poziom samochodu Nie znam się na tym zbyt wiele, ale na moim VFR (94) mam jeszcze coś lepszego niż łańcuch: kaskadę biegów!

Tak się montuje silniki przemysłowe... Żywotność 20 000 godzin (pozwolę sobie policzyć, ile to kilometrów przy średniej prędkości 50 km/h).

Od 2002 roku VFR powrócił do łańcucha... logika konsumpcji czy ograniczenia technologiczne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Odp .: Renault Espace GPL




przez I Citro » 06/01/08, 13:03

Peutin Louis napisał: : Evil: : Evil: : Evil: Nie sądzę, żeby poluzowanie się paska rozrządu w nowym silniku po przejechaniu 80 000 km przy normalnej konserwacji było czymś normalnym. Myślę, że Renault powinno przyjąć naprawę w ramach gwarancji. Co myślisz. Z góry dziękuję. JLP[/i]


Ja też tak myślę... :zmarszczyć brwi:

Myślę też podobnie jak Christophe, który również miał VFR wyposażony w kaskadowy rozkład zębników, a zatem bezobsługowy, a przede wszystkim bez luzów (a przez to cichy).
Podobnie jak w citroenie 2cv, zębnik rozrządu składał się z 2 zębników połączonych w „przesuniętym w fazie” sprężyną, co eliminowało luz.

Nigdy, przenigdy nie kupiłbym VFR 800 FI ze zmiennymi fazami rozrządu... : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187