Wymiana gazu R22

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
FILON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/11/07, 19:33
Lokalizacja: Angers – Maine i Loara

Wymiana gazu R22




przez FILON » 15/11/07, 19:43

Nabyłem stary dom odrestaurowany w 1995 roku i wyposażony w pompę ciepła pracującą na R22 z ogrzewaniem podłogowym.

Wiem, że obecnie jest to zabronione w nowych konstrukcjach.
Chciałbym wiedzieć, czy istnieją produkty zastępcze, które działają i czy istnieje możliwość przekształcenia instalacji w wodę/wodę lub powietrze/powietrze.

Zaznaczam, że pompa ciepła jest marki SOFATH
0 x
Hervé FILLON
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 15/11/07, 22:41

Pitmix, jest do ciebie pytanie... :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/11/07, 23:49

: Arrow: Sofath to znana marka. Muszą mieć odpowiedź, prawda?

Jednak po weryfikacji R22 jest „wodorochlorofluorowęglowodorem” (HCFC) o wysokim utajonym cieple parowania, szeroko stosowanym w klimatyzacji mieszkalnej, komercyjnej i przemysłowej. Czy na pewno jest to zabronione?

Nie należy go mylić z R12 lub freonem 12 z kategorii „chlorofluorowęglowodorów” (CFC), które są dziś zakazane!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/11/07, 02:51

Halo
Chciałbym wiedzieć, czy istnieją produkty zastępcze, które działają i czy istnieje możliwość przekształcenia instalacji w wodę/wodę lub powietrze/powietrze.


Nadal pracuję w R22 Kupiłem dobry zapas
Kiedy przerobić instalację wodno-wodną na powietrzno-powietrzną docelowo zdatna pozostanie tylko sprężarka, równie dobrze można zmienić agregat

system interssant to woda / powietrze, pod warunkiem, że masz źródło wody, aby móc ogrzać kalorie, a drugą stronę powietrza do ogrzewania i klimatyzacji, przy wodzie temperatura zewnętrzna nie wpływa na wydajność pompy ciepła.
Podczas cyklu klimatyzacji dostarczana jest cała ciepła woda użytkowa, a nawet więcej

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 16/11/07, 09:29

R22 nie jest już sprzedawany, ale był najlepszym czynnikiem chłodniczym z temperaturą parowania -50°C w Patm, który mógł być używany do klimatyzacji i do niskich temperatur.

zauważ, że zawiera 20 razy mniej chlorofluorowęglowodoru (CFC) niż R12 i R502 (płyny te zostały zakazane, ponieważ patenty miały przejść do domeny publicznej, pamiętaj, że pojedyncza erupcja wulkanu odpowiada 10 latom globalnej CFC produkcja, wartość 90s)

Z drugiej strony można go przechowywać tak długo, jak jest zamknięty w instalacji. Istnieje płyn zastępczy R407C lub lepszy R417a, który nie wymaga wymiany oleju w sprężarce.

zobacz na przykład http://kitesurfer.free.fr/substitution.PDF

Po prostu zapytaj 8)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173