Przechwytywanie i przechowywanie raportu CO2 IPCC

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 20/08/06, 09:18

NIE? Gdybyśmy jednak wiedzieli, jak go do czegoś wykorzystać, np. w reakcji chemicznej, aby wytworzyć nowy produkt, automatycznie nabrałby on określonej wartości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 20/08/06, 17:24

musielibyśmy wynaleźć syntetyczne drzewo zdolne do produkcji kilku rodzajów węgla (od diamentów po ołów ołówkowy) zasilane energią słoneczną.Jestem słaby z chemii i nie wiem, czy jest to możliwe i bardzo skomplikowane...

matka natura wymyśliła chlorofilię i nie wiem, czy ludzie wiedzą/mogą zrobić to lepiej

prawdą jest, że gdybyśmy odzyskali cały węgiel, który wyemitowaliśmy na tej ziemi w ciągu stu lat, moglibyśmy z niego zrobić wiele rzeczy (samoloty, samochody, domy), które są prawie niezniszczalne, ponieważ węgiel nie rdzewieje i wytrzymuje temperatura i promieniowanie UV

ale czy jeśli rozwinie się przemysł węglowy, nie ryzykujemy ochłodzenia planety? : Chichot: ...
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 20/08/06, 18:50

tak, to na pewno nas przerasta :|
Nadal zauważyłem, że elektrownia zużywałaby od 10% do 40% więcej. weźmy średnią, 25%
przy sprawności turbin wynoszącej już tylko około 40%, docelowo mielibyśmy sprawność 32%, a na straty w sieci i transformatorach mniej jeszcze 10%, czyli ostatecznie 22%...

uspokój mnie, powiedz, że się mylę! :zaszokować:
0 x
airandsuncar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 30/12/03, 16:31
Lokalizacja: Agen




przez airandsuncar » 15/10/07, 14:48

Philippe Schutt napisał:NIE? Gdybyśmy jednak wiedzieli, jak go do czegoś wykorzystać, np. w reakcji chemicznej, aby wytworzyć nowy produkt, automatycznie nabrałby on określonej wartości.


Używam go w mojej turbinie „POWER CO2”, która napędza alternator.
Poprosiłem o 50-minutową audiencję w celu wyjaśnienia mojego wynalazku naszemu prezydentowi, ale jest on zbyt zajęty, dlatego według Szefa Sztabu moja prośba została przekazana Ministrowi Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju, Panu JL. Borloo.
Dziś rano próbowałem go zapytać przez France Inter, czy był podłączony do prądu (tylko 24 V przy niskim natężeniu), ale nie ma mowy. Tymczasem planeta się ociepla...

Do zobaczenia, bo jeszcze żyję...

Jean Claude.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 318