Ustawodawstwo dotyczące przyczep kempingowych?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
druzyna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/09/07, 15:27
Lokalizacja: rennes

Ustawodawstwo dotyczące przyczep kempingowych?




przez druzyna » 26/09/07, 15:41

Witam wszystkich,

Jestem nowy w tym forum, więc mam nadzieję, że nie umieszczam pytania w złym miejscu? Pozwólcie, że krótko się przedstawię, pochodzę z Rennes i właśnie odziedziczyliśmy pole, pół godziny drogi od naszego domu. Od lat staramy się o ekologię, rynek, ogrzewanie itp.

To pole jest dla nas okazją do zajęcia się ogrodnictwem, zrobienia ogródka warzywnego, sadu, kompostownika, suchych toalet itp. moglibyśmy uprawiać nasze warzywa itp., ale do tego potrzebowalibyśmy schronienia, i tutaj zastanawiam się nad ustawodawstwem.

Idealnie, ponieważ to pole należy do nas, chcielibyśmy postawić tam starą przyczepę kempingową, a nawet szopę ogrodową na narzędzia i móc tam mieszkać, a przynajmniej schronić się tam zimą, gdy pada deszcz, ale „trzeba przyciąć drzewa lub posadzić sadzonki...

Ale co z prawem? Nasz projekt jest całkiem godny pochwały, ale obawiam się, że ratusz źle na to spojrzy? Ponieważ pole, nawet jeśli jest naszą własnością, jest zwykle przeznaczone do uprawy kukurydzy, a nie do zakładania ogródka warzywnego i sadu oraz biwakowania na nim, czy możemy mieć problemy, jeśli postawimy tam naszą przyczepę kempingową? :zaszokować: Nie wiem gdzie szukać, więc jeśli ktoś ma jakieś namiary, z góry dziękuję.

Przeddzień.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 26/09/07, 18:08

Myślę, że znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytanie. ICI
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
druzyna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/09/07, 15:27
Lokalizacja: rennes




przez druzyna » 26/09/07, 18:41

Dziękuję za odpowiedź ,,, link jest bogaty w informacje, do zobaczenia dlatego ,,,

Biz'...
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 27/09/07, 09:08

Jeśli chcesz postawić przyczepę mieszkalną na terenie prywatnym, musisz wystąpić o pozwolenie do lokalnego urzędu miasta. W zależności od przypadku, niektóre urzędy wydają pozwolenie na parkowanie na maksymalnie 3 miesiące, wymagają złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, obciążają instalację podatkami lokalnymi lub często kategorycznie odmawiają instalacji. Co więcej, nawet dysponując prawem do założenia urzędu, służby DDE (Wydziałowej Dyrekcji Urządzeń) mogą w każdej chwili zakwestionować instalację, ponieważ zgoda urzędu nie stanowi odstępstwa od obowiązujących przepisów.


Wow... to mnie śmieszy. Tłumaczę: jest to zabronione i nawet jeśli masz do tego uprawnienia, możesz zostać zwolniony w dowolnym momencie.
Pytanie: czy masz sąsiadów? I to widać z daleka?
0 x
druzyna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/09/07, 15:27
Lokalizacja: rennes




przez druzyna » 27/09/07, 10:48

Witaj Toto,

Rzeczywiście ten tekst nie wydaje mi się zbyt jasny ,,,jestem właścicielem pola, które od lat jest opuszczone,,, więc zamiast pozostawiać ten hektar odłogiem, planuję uprawiać go w sposób organiczny, kładąc tam karawana, nie zamierzam tam hodować bomb, ani atomu, ani GMO, nie zamierzam tam nic majstrować, a już czuję, że zaraz będzie padać, jak czytam, że trzeba pytać ratusza o pozwolenie na parkowanie własnej przyczepy kempingowej na własnym terenie i dodatkowo, że zezwolenie nie może przekraczać w najlepszym przypadku trzech miesięcy,,, Mój projekt jest zdrowym faktem, a mimo to czuję, że prawa i państwo , który, jak pamiętam, jako pierwszy przyłożył nam swoją energię jądrową w twarz, zadziera ze mną, małym właścicielem małego kawałka ziemi w swojej małej przyczepie kempingowej z małym organicznym ogródkiem warzywnym, to wciąż wstyd!

W przeciwnym razie tak, w okolicy jest kilku sąsiadów, którzy zainwestowali w stare domy wiejskie, aby zamienić je w dobrze zbudowane mieszczańskie rezydencje, a wszystko w środku jest zaprojektowane, to mała wioska, ale około dziesięciu kilometrów od Rennes i jest raczej najeżdżana przez bogatych ludzi z Rennes, którzy musieli znaleźć ciekawe zasób mieszkaniowy blisko swojej pracy ze swoim dużym 4x4,,,

Zastanawiam się więc, czy rozwiązaniem nie byłoby dyskretnie posadzić moją przyczepę kempingową tam, na dole mojego pola, przemalować ją w kamuflaż i osłonić dobrą bordiurą z bambusa? Czego nie robić, żeby w domu było cicho!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/09/07, 10:59

Przepraszam drussyla ale ,,,, co to jest znak interpunkcyjny?

To sprawia, że ​​twoje teksty są mało czytelne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 27/09/07, 11:04

rozwiązaniem nie byłoby dyskretne umieszczenie mojej przyczepy kempingowej na dnie mojego pola

Myślałem o tym samym rozwiązaniu. Musisz przestrzegać prawa. Ale nie trzeba też być głupim. Jeśli ktoś się zdenerwuje, pytasz go, czy zadeklarował wszystko w księdze wieczystej.
0 x
druzyna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/09/07, 15:27
Lokalizacja: rennes




przez druzyna » 27/09/07, 11:48

Bonjour Christophe,

To wada pisarska, przyznaję, że przyklejam ją wszędzie, żeby wywietrzyć swój tekst, nazywam to „bez zawieszenia”, ratuje mnie to przed używaniem „.” ponieważ ten klucz nie jest zły. Musisz wyobrazić sobie „”, „” jako „…” Myślałem, że różnica nie będzie oczywista, ale jeśli wpadło ci to w oko, przepraszam…

Przeddzień.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/09/07, 12:10

Ok też tak pomyślałem (wymiana...) nie żeby mnie to nie zszokowało ale wiesz jest ich tyle forum „źle napisany”, aby zniesmaczyć odwiedzających: dlatego Twój tekst nie zostanie przeczytany przez wybrednego gościa...

Teraz, jeśli masz problem techniczny z kluczem, który wykonuje „.” nie ma problemu, to wystarczający powód...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132