PKB, wzrost i ekologia: dlaczego to blokuje?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

PKB, wzrost i ekologia: dlaczego to blokuje?




przez Christophe » 17/09/07, 10:55

Oto mała refleksja z początku tygodnia, która mogłaby wiele wyjaśnić obecne blokady w zakresie decyzji politycznych na rzecz środowiska.

Chciałbym więc rozpocząć wspólną refleksję, starając się być tak dokładnym (zgodnie z moją słabą znajomością ekonomii), jasnym i zwięzłym, jak to możliwe ...

Część X: Paradoksy PKB

Wszyscy wiemy, że jedyny indeks gospodarczy, który interesuje polityków, to PKB.

PKB nie mierzy zamożności (w sensie kapitałowym), ponieważ mierzy sumę wartości dodanych, tj. Produkcję przemysłową i handel (chociaż 2 są ze sobą powiązane, ale mimo to nie są bogactwem, patrz przykład poniżej).

Dlatego ekonomiści są zadowoleni z tego wskaźnika, który nie mierzy bogactwa w celu zmierzenia dobrej kondycji ekonomicznej kraju: słynnego WZROSTU.

De plus śmieszna rzecz, PKB nie jest korygowany przez inflację, więc czy uważasz, że możemy mówić o wzroście, gdy PKB wynosi 2%, podczas gdy inflacja w tym samym okresie wynosi 3%?

Jest to paradoks PKB 1era: nie jest on korygowany przez inflację.

Ponadto ta słynna inflacja jest również całkowicie zniekształcona, na przykład nie bierze pod uwagę nieruchomości ... w przeciwnym razie datowałaby się lub nawet przekroczyłaby 2 cyfry! Nie powinniśmy panikować tłumów (i zbytnio obracać prasę drukarską) ... a to spowodowałoby znaczny wzrost płac (tego samego rzędu co realna inflacja), aby pozostać na tej samej słynnej "sile nabywczej" ...

W tym kontekście bardziej niż kiedykolwiek wcześniej: właściciele stają się bogatsi, najemcy (lub nowi właściciele najemcy bankiera) stają się biedniejsi ... Ale nieruchomości nie są przedmiotem debaty.

Ale jedno jest bardziej niż pewne: biorąc pod uwagę wszystkie poprawki, spadek byłby tam ...

Przykłady

Weźmy mały przykład, aby lepiej zrozumieć herezja PKB, przykład związany z bańką rodzinną:

a) Rodzina a) zamożni mają środki wystarczające do robienia zakupów żywności (na przykład) przez okres 1 miesiąc + dzień 1. W tym miesiącu nic nie kupi i dlatego jego wkład do PKB wyniesie NULL.

b) Rodzina b) znacznie skromniejsza, samotna matka, matka naprzemiennie w okresach przejściowych zarządza swoim budżetem najlepiej, jak potrafi, w „napiętym przepływie”. Musi więc robić zakupy co 3 dni, ponieważ oczywiście nie może przechowywać dużych ilości, ponieważ po prostu nie ma niezbędnych środków.
Przez okres jednego miesiąca rodzina b) w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu PKB.

Ten przykład można bardzo dobrze zgłosić w skali kraju, zatem według jedynego kryterium PKB rodzina b), biedniejsza, ma lepszą kondycję, dlatego żyje lepiej i jest analogicznie (w oczach mediów i ludzi) bogatsza niż rodzina a), zamożna... i to prawda, nawet jeśli rodzina a) wydaje 10 razy więcej niż rodzina b) ...

Oto 2th paradoks PKB: niemożność oszacowania kapitału majątkowego

Wnioski: możemy zatem powiedzieć, że PKB może oszacować wzbogacenie i aktywność gospodarczą kraju w danym okresie, ale w żadnym wypadku ani kapitał, ani bogactwo tego kraju, ale oczywiście handel nie zależy od kapitału (wydobycie, rolnicze, przemysłowe, turystyczne ...).

następstwem: pkoi czy upadek gospodarczy jest tak przerażający, ponieważ nie jest synonimem ubóstwa?

Edytuj, oto odpowiednie wiadomości 2:
https://www.econologie.com/pib-croissanc ... -3484.html
https://www.econologie.com/pib-developpe ... -3483.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 02 / 08, 11: 10, 2 edytowany raz.
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 17/09/07, 12:57

Hi Christopher,

Odkryłem również, że jednocześnie opublikowaliśmy całkiem podobne pomysły. Bardzo dobrze przedstawiłeś problem PKB, a ponieważ jesteśmy brani pod uwagę ...
Prawdą jest, że musimy sięgnąć do źródła problemów, nawet jeśli ważna jest zmiana drobnych szczegółów w naszym codziennym życiu.
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/09/07, 13:20

8) dziękuję i oto odpowiednie wiadomości:

https://www.econologie.com/pib-developpe ... -3483.html

Poczekaj, aż przeczytasz resztę oferty sprzedaży ... polubisz ją ... ale tutaj wciąż jest w mojej głowie ... jest w trakcie budowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1

Re: PKB, wzrost i ekologia: dlaczego się zawiesza?




przez crispus » 19/09/07, 20:16

Christophe napisał:Ponadto ta słynna inflacja jest również całkowicie zniekształcona, na przykład nie bierze pod uwagę nieruchomości ... w przeciwnym razie datowałaby się lub nawet przekroczyłaby 2 cyfry! Nie powinniśmy panikować tłumów (i zbytnio obracać prasę drukarską) ... a to spowodowałoby znaczny wzrost płac (tego samego rzędu co realna inflacja), aby pozostać na tej samej słynnej "sile nabywczej" ...

W tym kontekście bardziej niż kiedykolwiek wcześniej: właściciele stają się bogatsi, najemcy (lub nowi właściciele najemcy bankiera) stają się biedniejsi ... Ale nieruchomości nie są przedmiotem debaty.

A jednak nie jesteśmy daleko od tego. Idź i zobacz z ciekawości, jaki udział wydatków gospodarstw domowych przeznacza na ich mieszkanie, buduje:
http://www.insee.fr/fr/indicateur/indic ... ipc.htm#q3
Tak, w 2007 Francuzi wydają tylko 13,7% swoich zasobów na zakwaterowanie: czynsz lub spłatę kredytu, ale także wodę, prąd lub ogrzewanie. Porównaj z 16% wykorzystanym do transportu. Można się zastanawiać, jaki jest pożytek z naszych absurdalnych wysiłków ekonologicznych, aby spróbować zmniejszyć tak skromny rachunek : Mrgreen:

I żaden ekonomista nie zwraca uwagi na absurdalność tych postaci, które rządzą orientacjami gospodarczymi i politycznymi ...

Jeśli chodzi o inflację, jak wspominasz w swoim poście, to jest ona „kontrolowana” przez umiejętne mierzenie bezrobocia tzw. Metodą NAIRU, ale też buduje:
http://fr.wikipedia.org/wiki/NAIRU
http://lenairu.free.fr/pages/17alhomepag.html
NAIRU, stopa bezrobocia PONIŻEJ, której NIE MOŻESZ obniżyć (tak, dobrze to rozumiesz!), Jest nowoczesnym diabłem: wynikające z tego bezrobocie służy straszy obywateli i pracowników. Aby uczynić je bardziej uległymi ...

: Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/09/07, 21:06

W tym samym gatunku co Nairu: deficyt państwa (patrz załączniki do formularza podatkowego) ...wyobrażasz sobie, że jest nie do pomyślenia, że ​​jest to nadwyżka, w przeciwnym razie konieczne byłoby obniżenie podatków na polu ...
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 19/09/07, 22:10

Znajdujemy coraz więcej dowodów na to, że teoria spisku nie jest tak bardzo błędna, a nasza koncepcja „rzeczywistości” jest bardzo ograniczona właśnie dlatego, że połowa z nich to dobrze zaaranżowane kłamstwa, które są nam przedstawiane jako prawdy naukowe. .
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 20/09/07, 11:04

Nadal chcę dodać, że NAIRU bardzo dużo ode mnie bierze FUELECONOMINDEX, który określa, ile paliwa musi mieć paliwo, aby być opłacalnym dla szefów świata. Co ciekawe, nowe twingo jest bardziej zachłanne niż stare .... Wydajność, którą zyskujemy dzięki nowej technologii (turbo, bezpośredni wtrysk, commonrail itp.) Jest przekształcana w CV i oferujemy samochody z końmi 200, które tworzą 250 km / h - no cóż, zabronione jest jeżdżenie tak szybko mias i mało jeśli chcę ???? Nie widzimy żadnego poważnego wysiłku, aby stworzyć ekonomiczny samochód
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Moneta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/09/07, 10:35
Lokalizacja: Tuluza




przez Moneta » 23/09/07, 10:59

Witam,
W ogóle nie jestem ekspertem od ekologii, ale moje odczucia na ten temat są zgodne z twoją teorią.
PKB jest indeksem, jak każdy inny, który mierzy tworzenie dobrobytu (lub aktywność ludności) zgodnie z ustaloną definicją.
Z mojego punktu widzenia wydaje mi się to całkowicie niezgodne ze zrównoważonym rozwojem. Rzeczywiście, chociaż zanieczyszczająca działalność przemysłowa generuje PKB podczas całej produkcji, będzie obciążać hipoteką nasze przyszłe środowisko (pojęcie zrównoważonego rozwoju).
Czy nie nadszedł czas, aby osiąść na indeksie, który sumuje tworzenie bogactwa i odejmuje koszt oczyszczenia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 23/09/07, 15:28

Moneta napisała:Czy nie nadszedł czas, aby osiąść na indeksie, który sumuje tworzenie bogactwa i odejmuje koszt oczyszczenia?

+ 1.

Czy jest jakiś „specjalista” na forum wymyślić nam taką wskazówkę? „Zrównoważony PKB” jest sprzedawcą, prawda?
0 x
surfou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 13/12/06, 00:56
Lokalizacja: Paryż

HDI




przez surfou » 24/09/07, 16:19

Indeks rozwoju społecznego jest dość reprezentatywny i wyczerpujący pod względem zasięgu.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Indice_de_d%C3%A9veloppement_humain

Czy masz inne do zaoferowania?
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165