Wyczerpana sadza

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Wyczerpana sadza




przez Flytox » 20/08/07, 23:18

Bonjour à tous

Czy dla tych, którzy wykonali pantomizację, zauważyliście ubytek lub zanik czarnych chmur w spalinach, gdy jesteście na pełnym przyspieszeniu?

Ze swojej strony, gdy przekroczę w przybliżeniu 1.3 l / h wody, mam wrażenie, że się pogarsza. To nie jest nielogiczne, cóż, raczej trudno to określić ilościowo. : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Sadza na wydechu




przez Andre » 21/08/07, 03:19

Halo
Flytox napisał:Bonjour à tous

Czy dla tych, którzy wykonali pantomizację, zauważyliście ubytek lub zanik czarnych chmur w spalinach, gdy jesteście na pełnym przyspieszeniu?

Ze swojej strony, gdy przekroczę w przybliżeniu 1.3 l / h wody, mam wrażenie, że się pogarsza. To nie jest nielogiczne, cóż, raczej trudno to określić ilościowo. : Mrgreen:

A+


Ta sama zasada, że ​​jeśli wstrzykniesz zbyt dużo spalin, wytworzysz więcej sadzy.
Zbyt dużo wody, aby przekroczyć 2 litry podczas szybkiej jazdy w nocy i masz towarzyszkę podążającą za nią, która bada ją pod kątem stwierdzenia, że ​​wydobywa się z cząstek większych niż normalnie (zakładałem, że zostało zrobione czyszczenie wewnętrzny w układzie wydechowym (tarzałem się po dywanie)
W moim przypadku silnik prawie nie dymił przed pantonem, więc trudno powiedzieć później, w 300D pobiera ciśnienie z turbosprężarki i dostarcza do pompy tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo powietrza, przez co silnik jest trochę miękki. 1500 obr / min zaczyna osiągać około 2000 obr / min
Jeśli chcesz, aby diesel nie palił, przyspiesz cicho
Chociaż na pompie jest regulacja tego)

Dla ilości wody, którą wlewasz, aż poczujesz, że silnik się ciągnie, a następnie nieznacznie opuścisz wodę, to jest kwestia ekonomiczna.
Chociaż zaczynam bardziej lubić efekt napędowy niż ekonomiczny.
Zwykle woda w dużych kroplach do silnika ma działanie odkamieniające, podczas gdy w przypadku pary jest mniej drastyczne.
Starzy mechanicy po cichu opróżnili butelkę Coca Coli do gaźnika silnika spalinowego, aby go wyczyścić.
(Nie w oleju napędowym)
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Sadza na wydechu




przez zac » 21/08/07, 11:35

Flytox napisał:Bonjour à tous

Czy dla tych, którzy wykonali pantomizację, zauważyliście ubytek lub zanik czarnych chmur w spalinach, gdy jesteście na pełnym przyspieszeniu?

Ze swojej strony, gdy przekroczę w przybliżeniu 1.3 l / h wody, mam wrażenie, że się pogarsza. To nie jest nielogiczne, cóż, raczej trudno to określić ilościowo. : Mrgreen:

A+


Cześć

jest to, że twój silnik jest pełen gówna, jak jest czysty (300 do 5000km) nic nie zostanie.

dlatego przed testami „jeździłem” na pantonach; Wypuszczam wszystkie stare gówna na raz i wszystko jest w porządku.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 21/08/07, 12:58

Brak zacisku, jeśli silnik połyka zbyt dużo wody, spalanie jest koniecznie degradowane.

"Dobry" empiryczny kompromis daje około 1/5 wody na 1/1 paliwa ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/08/07, 16:00

Christophe napisał:Brak zacisku, jeśli silnik połyka zbyt dużo wody, spalanie jest koniecznie degradowane.

"Dobry" empiryczny kompromis daje około 1/5 wody na 1/1 paliwa ...


powitanie

Jestem nawet poniżej tej liczby około 1/10.

ale jak włóczę się po pantone, "asphixia" silnik na 2500tr przez 30 lub 40 sekund i gwarantuję Ci, że ultra bogata mieszanka + woda wyczyściła Cię wszystko (trzeba tylko zobaczyć ujście bramy).

Jak tylko sadza zmieni kolor na ceglasty, jest czysta i po tym czasie już nigdy nie dymi.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/08/07, 16:18

Halo

Ja też jeżdżę w tych wartościach

1,2 litra wody na 6,5 ​​litra oleju napędowego
czasami 0,9 litra nie zawsze jest regularne w zależności od jazdy
jazda po mieście zużywa mniej wody
jazda z prędkością 130 km / h zużywa więcej wody i nieco więcej oleju napędowego, ale mniej niż jazda wyłącznie po mieście.

Zac, czy próbowałeś podgrzać wodę przed wysłaniem jej do gaźnika, możesz spożyć trochę więcej bez zbytniego chłodzenia reaktora, chociaż musi być ocetowany, łatwo zatyka dysze gorącej wody.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 21/08/07, 16:27

Nie zapominajmy, że Zac mieszka na Reunion ... więc powietrze jest średnio cieplejsze, a przez to bardziej wilgotne (od 10 do 20g wody / kg powietrza w zależności od temperatury otoczenia), niż powietrze Europy, a nawet bardziej niż Quebec ...

To prawdopodobnie częściowo wyjaśnia, że ​​Zac ma tylko 1/10 ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/08/07, 18:24

Christophe napisał:
To prawdopodobnie częściowo wyjaśnia, że ​​Zac ma tylko 1/10 ...


powitanie

całkowicie się zgadzam, nasze rzeczywiste zużycie wody musi być tego warte.

Nagrzewam się nieznacznie, ponieważ moja rura dolotowa biegnie wzdłuż garnka, a następnie komora silnika z nami szybko osiąga 80 °, więc moja flota musi dotrzeć do gaźnika na około 50/60 °.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Sadza na wydechu




przez Flytox » 21/08/07, 18:58

Zac napisał:jest to, że twój silnik jest pełen gówna, jak jest czysty (300 do 5000km) nic nie zostanie.


Bigre! do 5000 km, który uważałem, że wystarczy seria dobrych pchnięć, aby wszystko wyczyścić! Przy kontroli technicznej zobaczyłem mechanika wykonującego około dwudziestu pchnięć i to wystarczyło, aby od czasu do czasu przestać robić pióropusz.

Następnie sprawdził krycie.

Jeśli dobrze rozumiem, nie jest to dobry wskaźnik, aby wiedzieć, czy jesteśmy na drodze do „kontroli zanieczyszczeń”. : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/08/07, 23:51

8) Pamiętam, jak oczyszczałem silniki, zmuszając je do picia litra oleju, a następnie litra wody.
Mechanik, po wyregulowaniu rozdziału, wlał zawartość dzbanka bezpośrednio do gaźnika (usunięty filtr powietrza) poprzez operowanie przepustnicą, aby utrzymać silnik na bardzo wysokich obrotach.
Dymiło na biało, kiedy nalał wody, i na niebiesko, kiedy zamienił się w oliwę.
Silnik zatrzymał się bez mrugnięcia okiem. Nie pamiętam, bym słyszał, jak silnik simca 1100 pracuje tak płynnie. :D
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132