Działanie zaworu EGR i objaśnienia

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Działanie zaworu EGR i objaśnienia




przez Christophe » 20/08/07, 18:32

Nie wiem, czy gdzieś już umieściłem ten artykuł, ale daję mu to samo, ponieważ ponownie wspominaliśmy ten słynny zawór w innym temacie.

Zawór EGR dla „recyrkulacji spalin” jest recyrkulacją spalin na linii wydechowej w celu zwalczania złej wydajności pod względem zanieczyszczenia. Główni producenci stosują go od 1993 w silnikach benzynowych i wysokoprężnych, aby spełnić europejskie normy emisji. Ta doskonale anty-mechaniczna zasada polega na ponownej cyrkulacji w gazach z silnika wysokoprężnego obciążonych sadzą i NOx.

Ten zaskakujący DIY przez inżynierów inżynierów ma tę zaletę, że kosztuje bardzo niewiele w projektowaniu.
Nie jest to już prawdą, gdy staje się użytkownikiem, gdy całkowicie zabrudzony zawór EGR przestaje właściwie działać. Sadza podczas chłodzenia zanieczyszcza obwód wlotowy, a zwłaszcza zawór, który następnie uniemożliwia normalne oddychanie silnika. Naturalnie traci moc, a tym samym dobrą wydajność. Silnik zatyka się, aż się zepsuje.
W aktualnych pojazdach z centralnym sterowaniem elektronicznym, kiedy zapalają się światła, uszkodzenia są wyrządzane, a usterki są bardzo trudne do zdiagnozowania.

Jak to działa?

Silnik wysokoprężny pracuje w nadmiarze powietrza, a zatem w obecności dużej ilości tlenu, który mechanicznie powoduje wysoką emisję tlenku azotu (NOx), zanieczyszczenia oleju napędowego przez jego cząstki. Przez zawór EGR przenikają wlot spalin o niskiej zawartości tlenu, zmniejszając ilość dostępną w butli i zmniejszając ilość NOx. Ponieważ musi działać tylko przy prędkościach pośrednich i cyklicznych, jest obsługiwany przez kalkulator. Zazwyczaj blokuje się w pozycji otwartej, a nadmiar zawracanych spalin prowadzi do słabego spalania w cylindrach (brak powietrza) wzrostu sadzy, tlenku węgla i węglowodorów oraz możliwej degradacji zbiornika. utlenianie.
Przed 2002 sterowanie zaworami było pneumatyczne, ponieważ są elektryczne.

Ten pierwszy nie wysłał żadnych informacji do deski rozdzielczej, sekundy zwykle ostrzegają kierownictwo, które zapala świadka na desce rozdzielczej. Niestety dopiero wtedy, gdy przepływomierz, który mierzy ilość i jakość przepływającego powietrza, wykrywa anomalię, zapala się lampka ostrzegawcza na płycie, a następnie przez kopiowanie informacji do zarządzania często umieszczany jest silnik w trybie awaryjnym. Ponieważ użytkownik nie zna tej procedury, wpada w panikę, ponieważ zawsze podwajał ciężarówkę! ! !
Istnieje wiele rozwiązań technicznych, aby oczyścić obwody i przywrócić pojazdowi jego początkowe właściwości. Nie będzie naszym problemem w tej chwili, biorąc pod uwagę, że celem będzie pomyślne przedstawienie producentowi, że ten pojazd ma ukrytą wadę, która będzie w stanie być wyznaczony przez sąd „wady ukrytej w rozumieniu art. 1641 i zgodnie z kodeksem cywilnym”

Jean Claude M.

Głównym problemem zaworu EGR jest to, że konieczne jest zmniejszenie emisji NOx. Jest to jedyny sposób na ograniczenie tych emisji w silnikach wysokoprężnych (oprócz pułapki NOx lub SCR).

Z drugiej strony, im więcej EGR włożysz, tym więcej wytwarzasz cząstek (to słynny "kompromis NOx / cząstek", który sprawia, że ​​wszyscy producenci silników mają koszmary) ...


A oto artykuł o „aferze” zaworów EGR, opublikowany w Auto-Moto we wrześniu 2005 roku:

Obraz
Obraz
Obraz

Artykuł do pobrania w formacie .pdf tutaj: https://www.econologie.com/telechargeme ... r-article/
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 05 / 11, 20: 11, 6 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/08/07, 19:41

Bonjour à tous

Nagromadzenie sadzy i innych złóż oleju ostatecznie tworzy ogromną czarną, tłustą pastę, która przykleja się i zatyka rurę wlotową. Udało mi się uzyskać objętość około 150 200cm3 tego brudu ze starej Megane (z wydłużoną łyżeczką)

Aby usunąć resztę, jest to krzyż i bagnère. Po x myciu benzyną, olejem napędowym, gorącą wodą + detergentem i całą noc w rozcieńczalniku do farb nadal było trochę ... : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 21/08/07, 00:16

Wciąż EGR, KTÓRY ZWRACA SIĘ NA DYWANIE .............

Kiedy o tym mówiłem, zostałem spalony przez Bucherona i innych.

Na Jumpy 1,9D mojego syna zneutralizowałem to gówno z pomocą przekonanego i znającego się na rzeczy mechanika. Jest teraz WYŁĄCZONY, ponieważ polecenie jest zneutralizowane (brak elektronicznego pilota, ponieważ <2002).

Na kilometrach 60000 miał zatkany i wymieniony katalizator bez gwarancji, podczas gdy miał prawo do rocznej gwarancji Citroëna (odmówiono, ponieważ części uległy zużyciu !!!).

Aby usunąć sadzę dobrze przyklejoną, jest to piekielne, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć skuteczny rozpuszczalnik, a więcej, jeśli położysz na dłoniach, jest to bardzo agresywne dla skóry.

Dziękuję panom inżynierom "uległym" za ten wspaniały wynalazek m ......

Ponieważ toczy się cicho, mając nadzieję, że jego nowy katalizator nie podłączy 60000 km, ale jestem przekonany, że jest to związane z wadliwym działaniem tego zaworu.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/08/07, 05:03

Halo
Aby usunąć resztę, jest to krzyż i bagnère. Po x myciu benzyną, olejem napędowym, gorącą wodą + detergentem i całą noc w rozcieńczalniku do farb nadal było trochę ...


Produktem do czyszczenia rurki są PISTOLETY
wnęka musi zostać zdemontowana, więc pozwól jej zanurzyć 24 h w tej cieczy, a następnie przepuść ją do strumienia gorącej wody pod wysokim ciśnieniem.

drugą bardziej drastyczną metodą jest piaskowanie
ponownie super czyszczenie w celu wyeliminowania wszystkich ziaren ściernych
rury brudzą się dwukrotnie, ponieważ opary oleju ze skrzyni korbowej są wprowadzane do wlotu.

W samolotach z silnikami tłokowymi zabrania się zwracania oparów oleju w silniku, premii za zawór ERG w tych silnikach.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 21/08/07, 08:29

Bonjour à tous,
Ten temat dotyczący awarii słynnych zaworów EGR przypada mi dzisiaj, ponieważ w naszym pojeździe jest jeden (pochodzi z grudnia 1999), a kilka dni temu był silny zapach pieczenia w kokpit bez włączonej wentylacji lub ogrzewania, uniosłem maskę i zauważyłem, że rura ze stali nierdzewnej zasilająca ten zawór zmieniła kolor na niebieski! bardzo się rozgrzał, a pleciona osłona wokół tego węża, która chroni inne organy przed gorącem, została przebita! spalony na zakrętach! silnik oczywiście nie stracił na wydajności, ale to przegrzanie i tak jest niepokojące!
więc co robić? :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/08/07, 10:38

jonule napisał:PS: „mówimy”, że bieganie w oleju to chłodziłoby spalanie i byłoby szkodliwe?


To po prostu ... ale to też przeludnienie spowoduje problemy ... Uwaga: zawór EGR 100% brudny to zawór zneutralizowany : Chichot:

A na twojej stronie znajduje się słynny zeskanowany artykuł, który miałem jakiś czas temu i udało mi się go zdobyć !!

Mogę to umieścić na forums? Czy wiesz, skąd to pochodzi? Wydaje mi się, że to była Nowa Fabryka, ale nie na ...

ps: przez twoje:

W każdym razie Nox nie są liczone podczas TC


To nie jest tak naprawdę argument ekonologiczny ... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 21/08/07, 11:32

A2E napisał:Bonjour à tous,
Ten temat dotyczący awarii słynnych zaworów EGR przypada mi dzisiaj, ponieważ w naszym pojeździe jest jeden (pochodzi z grudnia 1999), a kilka dni temu był silny zapach pieczenia w kokpit bez włączonej wentylacji lub ogrzewania, uniosłem maskę i zauważyłem, że rura ze stali nierdzewnej zasilająca ten zawór zmieniła kolor na niebieski! bardzo się rozgrzał, a pleciona osłona wokół tego węża, która chroni inne organy przed gorącem, została przebita! spalony na zakrętach! silnik oczywiście nie stracił na wydajności, ale to przegrzanie i tak jest niepokojące!
więc co robić? :płakać:


Moim zdaniem rurki i / lub pojemniki linii wydechowej są zatkane, a maksymalna ilość spalin przechodzi przez powrót EGR.

W Jumpy mojego syna wszystko było niebieskie (i nadal jest), kiedy naczynie z katalizatorem stało się zatkane.

To moja opinia, ale chciałbym poznać dokładną przyczynę, kiedy diagnoza została postawiona przez mechanika.

André ==>

Dziękuję za nazwę produktu (PISTOLETY), ale nie wiem, czy istnieje ona we Francji ....
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/08/07, 11:34

Czy masz A2E FAP?

Jeśli tak, to należy go zregenerować jadąc z "ciągłym" obciążeniem przez kilka km ...

Wreszcie regeneracja to wielkie słowo ... Rzeczywistość jest „pusta” (uważaj na swoich prześladowców ... będą czarni ....)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 21/08/07, 11:39

Christophe napisał:

A na twojej stronie znajduje się słynny zeskanowany artykuł, który miałem jakiś czas temu i udało mi się go zdobyć !!

Artykuł bardzo dobrze napisany na temat EGR pochodzi z Auto-Plus na stronach 2. Mam go w domu: tutaj odkryłem oszustwo, gdy mój syn kupił jego Jumpy olej napędowy, co zainteresowało mnie olejem napędowym (zawór EGR, cząstki i CO).

Myślę, że to ty zeskanowałeś te strony 2, datuje się na wrzesień 2005, ponieważ Jumpy kupił w sierpniu 2005.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 22/08/07, 08:34

Christophe napisał:Czy masz A2E FAP?

Jeśli tak, to należy go zregenerować jadąc z "ciągłym" obciążeniem przez kilka km ...

Wreszcie regeneracja to wielkie słowo ... Rzeczywistość jest „pusta” (uważaj na swoich prześladowców ... będą czarni ....)


Cóż, całkowicie to ignoruję !!!
Zapytam o moją koncesję. wiedzieć więcej ... :zaszokować: : Lol:

W międzyczasie szukałem tego słynnego gogola FAP i zdaję sobie sprawę, że z tym drugim było wiele problemów! oto fragment tego linku:

http://www.automag.be/article.php3?id_article=200
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169