Patent wtrysku wody i EGR przez Renault

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Patent wtrysku wody i EGR przez Renault




przez Christophe » 14/08/07, 23:12

Wygląda na to, że pracujemy nad prawie tym samym:

https://www.econologie.com/brevet-renaul ... -3435.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 08 / 07, 09: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/08/07, 23:45

Halo
Czego by nie zrobił, żeby ominąć panton?
Po prostu wydaje mi się to trochę zabawne, robimy mniej więcej to samo, co wchodzimy przez otwór ERG z parą wodną, ​​sterujemy wodą w zależności od temperatury silnika, kiedy to mówimy, udajemy się za crokigniole dna garażu (to trochę prawda)
Gdy tylko duży producent z bateriami białych fartuchów w (EUR) i S to powie, staje się to ważne. Podobnie jak odkrycie stulecia..

André
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Patent Renault na wtrysk wody i EGR




przez lejustemilieu » 15/08/07, 09:24

Christophe napisał:Wygląda na to, że pracujemy nad prawie tym samym:

włok,
Jeśli dobrze pamiętam, Pantone udzielił patentu na mieszankę paliwa i wody… nikt nie pomyślał o patentowaniu „wtrysku wody”.
Jeśli ta francuska firma samochodowa dokonała tego patentu, aby pogrzebać owoce Twojej pracy, jest to smutne. (jeszcze raz)
Jeśli zrobili to w celu zarobienia pieniędzy, opracowania systemu i zainstalowania go w swoich pojazdach, to nie mam nic przeciwko.
Tak czy inaczej, dochodzi do kradzieży danych wywiadowczych. Ale jest to legalne. A ujawniając swoje informacje w sieci, wiedziałeś, że za drzwiami czai się wilk, którego możesz słuchać i czytać...
Na Twoim miejscu będę zadowolony z tego certyfikatu, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze, bo praca się nie skończyła.
Kiedy czytam wyniki Twoich eksperymentów, które mówią o super wydajności, w pewnych momentach oznacza to, że jest coś ważnego do odkrycia i już prawie jesteś na miejscu.
To osobiste odczucie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

zdobył winnicę złota




przez RolCopter » 15/08/07, 10:05

Witam was

W Renault się spóźnili, lepiej byłoby opatentować system wtrysku wina, abyśmy mogli wyeliminować nadmiar wywaru!
Ponieważ kierowcy muszą się powstrzymać, silniki mogą pracować z niewielką ilością alkoholu!
Ale jestem pewien, że przeprowadzono już kilka testów Pantone z winem i jako pierwszy przyznałem, że zdobyło ono złotą winorośl lol!
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry
Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Patent Renault na wtrysk wody i EGR




przez Christophe » 15/08/07, 19:35

lejustemilieu napisał:To osobiste odczucie...


co w pełni podzielam :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 15/08/07, 22:40

Wydawało mi się, że rozumiem, że patent nie ma żadnej wartości, jeśli zawiera elementy, które były już przedmiotem publikacji?
Wikipedia napisała:1. On (wynalazek) musi być nowy, to znaczy, że nic identycznego nie było nigdy dostępne do publicznej wiadomości w jakikolwiek sposób (pisemnie, ustnie, za pomocą...), gdziekolwiek i kiedykolwiek.

2. Jego projekt musi być nowatorski, to znaczy nie może wynikać w sposób oczywisty ze stanu techniki dla osoby zaznajomionej z daną dziedziną techniki.

...
Obecnie bardzo duża liczba kwestionowanych patentów zostaje unieważniona; jednym z ważnych argumentów jest brak nowości wynalazku, to znaczy istnienie stanu techniki.

Ale hej, jeśli chodzi o patenty, jeśli masz środki, możesz robić, co chcesz: przeczytaj historię francuskiego badacza, kiedy podczas kongresu amerykański przemysłowiec próbował wydobyć z niego informacje między 2 szklankami:
ale prawie nic nie piłem... i Ixx musiał czekać trzy lata później na nasz wniosek patentowy, aby dowiedzieć się trochę więcej. Należy jednak pamiętać, że gdy tylko patent został zgłoszony, firma Ixx pośpieszyła z jego piractwem, wiedząc doskonale, że to nie małe francuskie laboratorium bez pieniędzy pozwie ją w USA.

Źródło
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/08/07, 23:17

Bonjour à tous

Jeśli dobrze czytam, Renault nie twierdzi, że ma jakąkolwiek poprawę zużycia paliwa. Zwykle patenty są bardzo szerokie. :zaszokować:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 16/08/07, 09:51

Crispus napisał:Wydawało mi się, że rozumiem, że patent nie ma żadnej wartości, jeśli zawiera elementy, które były już przedmiotem publikacji?


No cóż, to nie to samo, co „nasza” praca, a inżynierowie Renault są bardzo dobrzy w „hackowaniu”, a poza tym dziesiątki z nich płacą właśnie za to…


Z drugiej strony w pełni zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że w sprawie patentu „możemy robić, co chcemy”.

Co więcej, z własnego doświadczenia odradzam zgłaszanie patentów wymagających rozwoju przemysłowego, ponieważ dla zdecydowanej większości takie podejście jest skazane na porażkę. Jest to tym bardziej prawdziwe w dziedzinie energii...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 16/08/07, 09:57

ps: co do mojej ostatniej uwagi, radzę każdemu to przeczytać, https://www.econologie.com/forums/les-scoote ... t3850.html
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 16/08/07, 12:11

Możesz także nakrzyczeć na nauczyciela, który opiekował się tobą w związku z twoim PFE.

Trzymam to, a ty każesz mu połknąć patent :D.

dobrym pomysłem
Nie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145