Ustawienie reaktora Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
beny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/08/07, 22:01

Ustawienie reaktora Pantone




przez beny » 09/08/07, 22:20

Witam wszystkich

Jestem w trakcie składania silnika Pantone do mojej kosiarki ale mam mały problem z wyregulowaniem reaktora.Nie wiem czy magnesuję go uruchamiając kosiarkę na 20 min czy reguluję drążkiem wiedząc że mój pręt c ze stali nierdzewnej o średnicy 13 i długości 14 zgodnie z zaleceniami w niektórych witrynach, to pytanie brzmi, co magnesuje stal nierdzewna, jeśli nie, jak to zrobić z góry dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/08/07, 22:34

Magnetyzm w rzeczywistości nie jest ważny.

Oto mały samouczek dotyczący silnika Pantone
0 x
beny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/08/07, 22:01




przez beny » 09/08/07, 22:49

Dziękuję za szybkość. Chcę zapytać, co jest najważniejsze dla wymiaru c. Nauczyciel 10 czy pusta przestrzeń 150. Dziękuję za wszystko. W moich badaniach idzie mi dobrze.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/08/07, 03:24

Halo
beny napisał:Dziękuję za szybkość. Chcę zapytać, co jest najważniejsze dla wymiaru c. Nauczyciel 10 czy pusta przestrzeń 150. Dziękuję za wszystko. W moich badaniach idzie mi dobrze.


element dystansowy pręta 10, aby zapobiec zasysaniu pręta reaktora do przodu, należy go utrzymać w odpowiednim położeniu
przedsionek znajdujący się przed prętem 150mm jest niezbędny do pracy na oleju opałowym, do pracy na benzynie lub innym paliwie lotnym może być mniejszy, aczkolwiek przedsionek nie zakłóca pracy na benzynie lub alkoholu.

To ustawienie i te długości nie wymagają mikrometrowej precyzji, ale jest to wynik licznych testów z regulowanymi prętami.

Wartości te dotyczą reaktora silnika benzynowego w 100% Panton, w przypadku domieszkowania wodą istnieją pewne różnice.
gdy przy małym silniku spalinowym da się spalić olej napędowy lub opałowy, bez dymu, bez klikania, przy mniejszym zużyciu niż benzyna, montaż jest zadowalający


André
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/08/07, 15:15

bonjour,
jakie byłyby różnice w przypadku dopingu wodnego?
Jeśli dobrze zrozumiałem, dzieje się to poprzez zachowanie oryginalnego zbiornika/gaźnika i wtryskiwanie gazu reaktorowego przez filtr powietrza lub kran wlotowy, czy mam rację?
dzięki.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99