Tłumik zdolny do zasysania na dużą odległość

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Osset
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/07/07, 11:46

Tłumik zdolny do zasysania na dużą odległość




przez Osset » 30/07/07, 12:09

Mam staw na dnie mojej ziemi, zasilany naturalnym źródłem, które wypływa, najwyraźniej połączone ze zwierciadłem wody znajdującym się 10 m poniżej. Do zasilania domu zainstalowałem podziemną rurę o długości 65 metrów. w porównaniu do wychodni różnica wysokości jest zawsze mniejsza niż 3 m, a średnio 1,5 m.
Czy istnieje wzmacniacz, który jest w stanie zapewnić ssanie na taką odległość?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 30/07/07, 14:50

powitanie

Tak, jeśli możesz go zalać i masz doskonały zawór zwrotny (i brak wycieków).

Radzę jednak umieścić wzmacniacz jak najbliżej źródła, na dłuższą metę będziesz znacznie mniej zirytowany!!!!!

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 30/07/07, 23:40

Powiedziałbym to samo co Zac!

Teoretycznie klasyczną pompę można zastosować jak najbliżej domu. Ale najlepszym kompromisem jest średnia odległość lub jak najbliżej źródła, jeśli to możliwe. Zwróć szczególną uwagę na maksymalną odległość dostawy...

Teoretycznie przy ssaniu liczy się tylko wysokość, ale należy zwrócić uwagę na straty ciśnienia, które są dodawane do maksymalnej wysokości na ssaniu. W takim przypadku pompa jest również definiowana przez maksymalną długość tłoczenia... Zwróć na to uwagę!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 30/07/07, 23:59

Zac napisał:powitanie

Tak, jeśli możesz go zalać i masz doskonały zawór zwrotny (i brak wycieków).

Radzę jednak umieścić wzmacniacz jak najbliżej źródła, na dłuższą metę będziesz znacznie mniej zirytowany!!!!!

@+

************************************************
Uwaga na mróz zimą...
0 x
Snickers
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 08/09/06, 18:42
Lokalizacja: Niemcy (Hannover)




przez Snickers » 31/07/07, 21:13

Odległość nie stanowi problemu, jeśli sztywna rura ssąca ma wystarczającą średnicę (minimum 1”-2”).
Należy sprawdzić wydajność ssania pompy. Musi być co najmniej o 50% większa niż maksymalna różnica wysokości.
Następnie należy oczywiście zalać pompę przed jej uruchomieniem.
0 x
1000 Km VAE samodzielnie zbudowany (02 / 2007)
http://cyclurba.fr/velo/206/VAE-kit-rea ... -velo.html
VELotaf w zestawie VAE Nine kontynent 48V http://cyclurba.fr/forum/17745/essai-ki ... 9#msg17745
28Km / dzień w A123 2P15S BMS Balancer
Nie zabijesz swojej planety!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/08/07, 18:21

Halo

pompa, zwłaszcza odśrodkowa, nie powinna ograniczać ssania, ponadto rura ssąca jest większa niż rura tłoczna.
pompa odśrodkowa, jeśli zasysa bezpośrednio do studni i do stawu, jest bardziej wydajna niż umieszczenie jej w domu z długim przewodem, który musi być przewymiarowany i wyposażony w dobry zawór zwrotny.

W przypadku głębokich studni lub zbyt dużej odległości na ssaniu, pompy sprzedawane są ze zwężką Venturiego, która pobiera z pompy pewną objętość wody i zawraca ją do ssania zwężką Venturiego w celu przyspieszenia pompowania.
Doświadczenie podpowiada, że ​​pomimo niedogodności związanych z zimą i instalacją lepiej jest umieścić długi przewód elektryczny i pompę blisko poziomu wody.
Oczywiście, jeśli chcemy maksymalnego pompowania.

André
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/08/07, 18:44

Andre napisał:Doświadczenie podpowiada, że ​​pomimo niedogodności związanych z zimą i instalacją lepiej jest umieścić długi przewód elektryczny i pompę blisko poziomu wody.
Oczywiście, jeśli chcemy maksymalnego pompowania.

André

Do żelu sprzedajemy samoregulujące osłony elektryczne (do nawinięcia np. na pompkę + izolacja)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 01/08/07, 20:33

A dlaczego nie umieścić małej zanurzonej piwnicznej pompy próżniowej przed tym wszystkim?

Byłoby to kontrolowane przez regulację tłumika.

Są takie, które kosztują mniej niż 30 euro...

Jedyna wada do rozwiązania: filtracja przed tą pompą (można sobie wyobrazić coś w rodzaju „klatki” z moskitierami) i oczywiście sterowanie elektryczne…
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150