Więcej specjalnych świec

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
rosco12
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 01/09/05, 10:52

Więcej specjalnych świec




przez rosco12 » 11/07/07, 09:23

Bonjour à tous,

Było już wiele „rewolucyjnych świec”, które nie istniały, ale wydają się one zawierać trochę więcej techniczności niż wszędzie dziury (!).

Aby sprawdzić, czy to jest tak dobre ...

http://www.pulstarplug.com/howtheywork.html

http://www.directhits.com/

Z poważaniem,

Rosco12
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/07/07, 13:30

Poprawa jakości iskry zawsze była czynnikiem wpływającym na oszczędność i przyrost mocy. Pamiętam, że w latach siedemdziesiątych z powodzeniem eksperymentowałem z Lodge Golden zamiast oryginalnych świec zapłonowych w moim samochodzie.
Alfa Romeo wykorzystuje również podwójną iskrę

Warto spróbować, jest dużo tańsze niż jakieś „oszczędzanie”, które znamy.

Martwi mnie bardziej niezawodność i długość życia: potrzebna byłaby odrobina arytmetyki, aby sprawdzić, czy jest tego warta na poziomie ściśle ekonomicznym

Drugą rzeczą do zobaczenia: wydaje mi się pewne, że ekonomia może być uzyskana na samochodach przed 2000 rokiem, ostatnio wydaje mi się mniej oczywista.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/07/07, 13:43

Przejrzałem link na directhits ...

Jest dość drogi ... jak na moją 5-cylindrową Volvo: 225 USD bez portu ...

Publikują pismo dotyczące testu ich produktu przez laboratoria Sandia, właśnie to, znane w forum za ich pracę nad Z MASZYNY !

Oto fragment krótkiego przetłumaczonego listu:

„Dzięki doświadczeniu i analizom wykazaliśmy, że użycie kondensatorów DirectHits w konwencjonalnym samochodowym obwodzie zapłonowym może znacznie zwiększyć wydajność konwersji prądu elektrycznego na plazmę.
W pracy przywołanej w pracy: Obwody zapłonowe analizowano za pomocą modelu i wykonano pomiary komputerowe w celu potwierdzenia dokładności modelu.
W obu przypadkach stwierdziliśmy, że wydajność przenoszenia obwodu zapłonowego producenta wynosiła ogólnie około 2%.
Dodanie kondensatora DirectHits zwiększyło wydajność o prawie 50%. Oznacza to wzrost wydajności transferu energii 250 razy.
Kondensatory szczytowe DirectHits wytwarzają znacznie więcej prądu szczytowego niż obwód zapłonowy oryginalnego sprzętu. Prąd mierzony w iskrze typowych fabrycznych zapłonów jest rzędu od 30 do 100 miliamperów.
Instalacja kondensatora DirectHits zwiększyła prąd szczytowy przy ciśnieniu cylindra 120 psi i przestrzeni świecy zapłonowej 035 do ponad 1000 amperów. To ponad 10.000 razy więcej „maksymalnego” prądu. Raporty te można i faktycznie zweryfikowano za pomocą analizy komputerowej, eksperymentów i pomiarów.
Jeśli mogę pochodzić z innej usługi, daj mi znać.

Proszę przyjąć wyrazy naszego pozdrowienia,

G. Rohwein ”

kto to skomentuje? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/07/07, 14:36

Witryna i jej animacje są dość dobrze zrobione, ale mam kilka pytań:
- czy fakt, że świeca „dostarcza 1 milion watów” ma realny wpływ na jakość spalania?
- czy to naprawdę interesujące, że spalanie jest szybsze?
- to samo pytanie w odniesieniu do ciśnienia: czy wzrost piku ciśnienia w cylindrze jest naprawdę interesujący, wiedząc, że jest to średnie ciśnienie efektywne obsługiwane przez tłok, który jest wykorzystywany do stworzenia pracy, a zatem i mocy? (a nie bardzo krótki maksymalny szczyt ciśnienia)

Wreszcie tutaj jest z pewnością pomysł i praca, ale jakie rezultaty?

Nikt nie ma jednego cylindra (będzie kosztować mniej : Mrgreen: ) pod ręką do testowania?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/07/07, 18:55

:zmarszczyć brwi: „1 milion watów” budzi wątpliwości ...

To powiedziawszy, im silniejsza iskra, tym lepszy zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej.
(W moich samochodach zasilanych LPG jest on bardzo czuły, ponieważ LPG wymaga więcej energii niż inne paliwa do zapłonu i ma wolniejszą prędkość zapłonu.
Logicznie powinniśmy raczej przekształcać silniki Diesla na LPG, a nie benzynowe, wydajność byłaby znacznie wyższa.)

Szybkość zapłonu może powodować grzechotanie.
Nowoczesne układy zapłonowe kompensują prędkość rozprzestrzeniania się frontu płomienia za pomocą dostosowanej mapy ... cudowne świece mogą go zakłócać ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/07/07, 19:41

Halo
Szybkość zapłonu może powodować grzechotanie.



Samochody z piezoelektrycznym czujnikiem stukowym dostosowują ołów
dla innych, gdy poprawiasz prędkość spalania, świecę zapłonową lub turbulator, musisz obniżyć zaliczkę.
zaliczka jest dokonywana tylko w celu skompensowania szybkości spalania.

Zbyt dużo energii na elektrodach świec zapłonowych powoduje podgrzewanie i zużycie elektrod
wystarczy rozłożyć elektrody, jeśli napięcie na to pozwala, elektrody są cieplejsze.

W naszym interesie jest posiadanie silnej i długiej iskry, która umożliwia szybsze zapalanie złych mieszanin.

obecne układy zapłonowe to ciąg iskier, które są tłumione podczas oscylacji, jest to prąd przemienny o wysokiej częstotliwości
niektóre zawierały szeregowo diodę kuchenki mikrofalowej, aby móc wykorzystać moc ...

Podane wartości mogą wydawać się ogromne, ale energia ta jest dostarczana w stosunkowo krótkim czasie, trochę jak materiał wybuchowy, który ma wygląd wielkiej energii, całej skoncentrowanej energii, w nieskończenie krótkim czasie.

Andrzeja.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181