Metamateria

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 03/07/07, 13:37

Co zatem nazywamy ciemną materią?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/07/07, 15:34

Claude De Bortoli napisał:Ludzie są przekaźnikami energii dla strony materialnej. Mają dwie energie: instynkt i inteligencję, podczas gdy inne żywe istoty mają tylko jedną: instynkt.

Co sprawia, że ​​wierzysz, że tylko ludzie są (zbyt rzadko) inteligentni?
Z drugiej strony na początku tego tematu wspominasz o „wierze”. Co to właściwie jest ? Aby się o czymś przekonać? Kiedy widzimy, do czego przekonania (zwłaszcza w przypadku fanatyzmu religijnego) skłaniają ludzi, nie ma się czym chwalić…
0 x
Claude de Bortoli
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/07/07, 07:49




przez Claude de Bortoli » 04/07/07, 07:10

Cuicui napisał:
Claude De Bortoli napisał:Z drugiej strony na początku tego tematu wspominasz o „wierze”. Co to właściwie jest ? Aby się o czymś przekonać? Kiedy widzimy, do czego przekonania (zwłaszcza w przypadku fanatyzmu religijnego) skłaniają ludzi, nie ma się czym chwalić…


Nauka nie jest lepsza od wiary. Kiedy widzimy, co petrochemia zrobiła z naturą (i ludźmi), nie krytykujemy wiary za fanatyzm religijny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 04/07/07, 11:14

Witam,
Jeśli będziesz upierał się przy niedefiniowaniu, co rozumiesz przez przekonania, nigdy się z tego nie wydostaniemy.
Uważam, że fakt, że niektórzy naukowcy są głupi, nie usprawiedliwia głupoty niektórych wierzących ani głupoty w ogóle.
Dla mnie termin „wiara” jest pozytywny tylko wtedy, gdy oznacza intymne przekonanie oparte na intuicji i osobistym doświadczeniu otwartości na to, co istnieje.
0 x
Claude de Bortoli
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/07/07, 07:49




przez Claude de Bortoli » 05/07/07, 07:17

Cuicui napisał:Witam,
Jeśli będziesz upierał się przy niedefiniowaniu, co rozumiesz przez przekonania, nigdy się z tego nie wydostaniemy.
Uważam, że fakt, że niektórzy naukowcy są głupi, nie usprawiedliwia głupoty niektórych wierzących ani głupoty w ogóle.
Dla mnie termin „wiara” jest pozytywny tylko wtedy, gdy oznacza intymne przekonanie oparte na intuicji i osobistym doświadczeniu otwartości na to, co istnieje.


Wiara to zbiór przekonań; religie, sekty i inne duchowości. Dla porównania, nauka jest zbiorem nauk.
0 x
Claude de Bortoli
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/07/07, 07:49




przez Claude de Bortoli » 05/07/07, 08:19

Wiara właśnie ewoluowała dzięki odkryciu, którego właśnie dokonała. Właśnie odkryła drugi wszechświat, wszechświat metamaterii, który żyje w symbiozie z naszym wszechświatem materii. Wiara jest teraz w stanie kierować ewolucją człowieka w zrównoważony sposób.

Pierwsza czynność, którą należy pilnie podjąć: Spowolnij rozwój nauki.
Przykład: Petrochemia. Gdyby miała oczy patrzące w przyszłość, nie zajmowałaby się poszukiwaniem, wydobywaniem i destylowaniem ropy w tak zawrotnym tempie! Petrochemia to jeden z silników ewolucji, który wpadł w szał z powodu braku steru. Silnik petrochemiczny bez steru Wiara nieuchronnie ciągnie łódź naprzód w stronę rafy globalnego ocieplenia.

Druga akcja: Zdemontować korporacyjnych idoli, których sfabrykowaliśmy.
Te bożki, które mają nas chronić, wręcz przeciwnie, nas niszczą.
Duża liczba ludzi oddała swoje życie pod ich ochronę. Mają nad nimi całą władzę. Mają władzę życia społecznego lub śmierci.
Na przykład idol Renault lub idol Airbusa. Mają ludzką twarz, bo to ludzie je umieścili, ale tło jest nieludzkie. Nie oddychają; czystość powietrza ich nie interesuje. Oni nie piją; czystość wody nie ma dla nich żadnej wartości. Są głusi; hałas w ogóle im nie przeszkadza. Nie jedzą tego samego pożywienia co ludzie. Żywią się pracą człowieka. Koncentrują bogactwo, którego brakuje rozwijającym się populacjom.Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/07/07, 09:33

Ach, twoje słowa zaczynają być coraz wyraźniejsze, Claude, wyjmuję głowę z wody :)

ps: Przenoszę temat do bardziej odpowiedniej kategorii forum (jeszcze nie zauważyłem, że jest źle umiejscowiony)
0 x
Claude de Bortoli
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/07/07, 07:49




przez Claude de Bortoli » 08/07/07, 10:06

Spróbuję tak prosto, jak to możliwe! To będzie długie! :-)

Najpierw usuń swoje ukryte motywy: nie jestem sektą. Nie jestem tu po to, żeby cię przekonać, nie. Zamieszczam post, aby wyjaśnić odkrycie metamaterii. To wszystko. To, co robisz z moimi wyjaśnieniami, to nie moja sprawa! Jestem odpowiedzialnym Ziemianinem, który nie chce „wysyłać” swoim odległym potomkom niczego poza odpadami nuklearnymi i globalnym ociepleniem.

Jeśli chcemy nadać formę naszemu wszechświatowi złożonemu z materii (materii, ponieważ składa się z materii, pustki pomiędzy materią a antymaterią), musimy wyobrazić sobie nieskończenie dużą i potężną kulę. Dlaczego kula? Zrozumiemy to później.

Wykonajmy najbardziej podstawową manipulację, aby zrozumieć. Wyobraź sobie, że tę tętniącą życiem kulę materii sprowadzasz do balonu, który trzymasz w jednej ręce i niesiesz przed sobą.

Drugą rękę również połóż przed siebie. Ta ręka jest najwyraźniej pusta! Więc nie ! Nie jest pusty. Zawiera kulę o tej samej wielkości i mocy, co kula materii, którą trzymasz w drugiej ręce; ten sam rozmiar, ta sama moc! Jest to sfera metamaterii. To nie jest puste. To nie jest antymateria. Jest to sfera metamaterii, także tętniąca życiem.

Kontynuujmy naszą podstawową manipulację. Połącz obie kule, aż zetkną się w jednym punkcie. Wtedy dzieje się coś wyjątkowego: dwie shères przekazują sobie nawzajem swoją energię. Sfera materii przenosi swój instynkt do sfery metamaterii. Sfera metamaterii przenosi swoją inteligencję do sfery materii. Rozłóż ręce; transfer energii zatrzymuje się. Zbliż ręce; znowu zaczyna.

Teraz spójrz na punkt styku kul. Cóż, tam, na styku sfer, znajduje się gatunek ludzki. Służy do przesyłania energii pomiędzy dwoma wszechświatami.

Sąsiednie kule spotykają się w jednym punkcie; gdzie znajduje się gatunek ludzki. Nie ma innych punktów kontaktowych. gatunek ludzki jest jedynym punktem przejścia, dla strony materialnej, energii pomiędzy światem materii a światem metamaterii.

Oto czym jest wszechświat metramaterii i jego związek z naszym wszechświatem materii. Jeszcze raz przepraszam za to najbardziej podstawowe wyjaśnienie.

Jeśli chodzi o szacunek dla środowiska materialnego. Ludzie, aby spełnić swoją rolę przekaźników energii, dysponują energią obu wszechświatów: instynktem natury materialnej i inteligencją natury metamaterialnej.

Natura metamaterii dała ludziom inteligencję do działania w partnerskiej naturze materii pod jej osłoną. Ludzie są „armią” natury metamaterii w środowisku materii. Ich misją jest zapewnienie harmonii materialnej różnorodności biologicznej. Są wszechmocni w swoim środowisku. Mają na to środki.

Jeśli niestety ludzie więcej niszczą niż harmonizują, pakt z naturą metamaterii zostaje zerwany. Natura materii nie może nic zrobić. ona może tylko wytrzymać.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228