Opel Corsa 1.5D

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/06/07, 00:47

Halo
PS: Widzę, że Andre nie odpowiedział na centrowanie pręta... to dlatego, że już miałem odpowiedź, więc... centrowanie przez spawanie nie jest super


Bardzo małe punkty spawania są trudne do osiągnięcia, nawet przy użyciu metody TIG, już przejście wokół pręta jest w naszych zespołach restrykcyjne, więc 6 dużych punktów to prawie 50% mniej.
Jako dane wejściowe byłoby to nadal (tolerowane), ale na końcu łodygi byłoby nie do przyjęcia.
Bardzo wąski punkt spawania na wejściu pręta sprzyja zawirowaniu tworzącemu spiralę (lub wejściu pod kątem 90 stopni). Ponownie nie udało mi się udowodnić użyteczności spirali ani magnetyzmu pręta. Te rzeczy są widoczne, ale do czego służą? , interesuje mnie tylko to, że działa tak dobrze, jak to możliwe...

Często w moim małym zespole pręt nie ma żadnego systemu centrowania, jest po prostu umieszczany w reaktorze, tylko mały pręt z przodu, aby zapobiec zasysaniu go jak tłok, to działa równie dobrze.
W samochodzie na biegu jałowym wydaje odgłosy pracy na biegu jałowym i przyciąga uwagę w mieście na światłach.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 25/06/07, 09:35

cześć!

Dziękuję za szczegóły : Chichot:

Andre napisał:Bardzo małe punkty spawania są trudne do osiągnięcia nawet metodą TIG,


no cóż, w zeszłotygodniowych montażach robiliśmy kotlety za pomocą łuku, a następnie szlifowaliśmy szlifierką, aby udoskonalić punkty i nadać bardziej stożkowy kształt...

Andre napisał:Jako dane wejściowe byłoby to nadal (tolerowane), ale na końcu łodygi byłoby nie do przyjęcia.


OK OK... więc przy następnym montażu wykonamy punkt centrujący wejście spawane i pręt gwintowany w kolanku wylotowym reaktora :D
pozwoli to uniknąć „błyszczenia” =>
Andre napisał:W samochodzie na biegu jałowym wydaje odgłosy pracy na biegu jałowym i przyciąga uwagę w mieście na światłach.
: Lol:

Dobry początek tygodnia, wszystkim ::
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
TDRA2004
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 29/03/07, 22:22
Lokalizacja: Valenciennes




przez TDRA2004 » 26/06/07, 22:49

dobry wieczór

Przy moim montażu nie mam problemów z centrowaniem, mogę mieć inne (ograniczenie przepływu).

André
Zrobiłem nową zwężkę Venturi, zgodnie z radą z tematu "Idealny Venturi", zdjęcia zamieszczę w tym temacie.
Niezła kreacja Twojej zwężki Venturiego. : Lol:

Mój jest rurką PCV podgrzewaną za pomocą pistoletu malarskiego i formowanej butelki oraz słabo zwężającym się trzpieniem. : Idea:

W porównaniu z poprzednią wersją działa (zbyt) dobrze.
Podwoiłem zużycie wody (2l/100) i straciłem korzyści płynące z Pantone.
: Evil:
Więc zmniejszyłem przepływ. Obniżając zbiornik, ale mam już prawie na minimum i to nie wystarczyło.
Włożyłem więc trochę słomy do czyszczenia ze stali nierdzewnej z powrotem do głównej rurki wylotowej. Zużycie wody wróciło do poziomu około 1l/100.

Wczoraj kupiłem i zamontowałem termometr z podwójną sondą K. (Dzięki Camel1 za informację)
1 na wyjściu głównym.
1 na wyjściu Pantone.

Moje pierwsze lektury to:

GV bez słomy 80° max przy 130Km/h
GV ze słomą 108° do 130

Pantone bez słomki 74° max
Pantone ze słomką 89° maxi

Czy te wartości (zwłaszcza Pantone) wydają się Państwu mieścić w „standardach”?

Zaznaczam, że moje sondy znajdują się na obrzeżach rurek i że w moim zespole nic nie jest izolowane termicznie.

Korzystam z okazji, aby zaświadczyć, że GIW rzeczywiście istnieje "odczynnik".
Przykład: 200 metrów przyspieszenia wystarczy, aby przeskoczyć z 47° do ponad 80° :P
Didier
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 27/06/07, 00:38

Cześć Didier!

TDRA2004 napisał:Włożyłem więc trochę słomy do czyszczenia ze stali nierdzewnej z powrotem do głównej rurki wylotowej. Zużycie wody wróciło do poziomu około 1l/100.

Wczoraj kupiłem i zamontowałem termometr z podwójną sondą K. (Dzięki Camel1 za informację)
1 na wyjściu głównym.
1 na wyjściu Pantone.

Moje pierwsze lektury to:

GV bez słomy 80° max przy 130Km/h
GV ze słomą 108° do 130

Pantone bez słomki 74° max
Pantone ze słomką 89° maxi

Czy te wartości (zwłaszcza Pantone) wydają się Państwu mieścić w „standardach”?


Dochodzisz do tych samych wniosków co ja, a mianowicie, że depresja ma wpływ na punkt pracy GV.
Myślę, że musiałeś przeoczyć to:

https://www.econologie.com/forums/mise-a-jour-importante-pour-le-gv-t3768.html

Dzięki tej modyfikacji nie będziesz musiał używać słomki i będziesz mógł łatwiej ustawić swój poziom. I samodzielnie ustaw maksymalne zużycie wody, dzięki regulatorowi przepływu...
Dla Twojej wartości T° :D , pasuje do siatki.
Twoje liczby pozwalają nam zauważyć wpływ słomy na depresję.
Jego obecność musi łagodzić wariacje depresji (ssanie nie jest stałe, to, co mierzymy naszymi miernikami depresji, czymkolwiek one są, jest średnią...)
W dynamice gazu musi odgrywać rolę podobną do ogniwa RLC (elektrycy zrozumieją!), które w zależności od częstotliwości prądu będzie utrudniać jego propagację lub nie... SG widzi tylko w przybliżeniu średnią depresję i to uspokaja! : Chichot:

Dzięki modyfikacji GV staje się stabilny, myślę, że jest to ważny krok w uzupełnieniu kontroli produkcji pary w zależności od warunków silnika.
Dzięki temu będziemy mogli w końcu zrobić to, o czym André marzył m.in. od dawna, czyli kontrolować wszystkie parametry produkcji pary pod kątem:

- zakres depresji
- maksymalna temperatura przywłaszczyć (regulowany według wymiarów)
- maksymalne natężenie przepływu wody (regulowane za pomocą kroplomierza). : Mrgreen:

Stanie się możliwe zgłębienie terra incognita optymalizacji jakości pary i jej ilości, bo jeśli „zła” para ma negatywny wpływ na wydajność, to co się stanie, jeśli wyślemy oferuje nasz konfigurator „dobra” para? : Mrgreen:

To będzie ekscytujące!

Zaznaczam, że moje sondy znajdują się na obrzeżach rurek i że w moim zespole nic nie jest izolowane termicznie.


Auć! Myślę, że założę taki temat. jeśli chcemy być precyzyjni, musimy zmierzyć T° wewnątrz, w atmosferze i bez wpływu z zewnątrz lub rury!
Cóż, wiem, jak to jest chcieć spróbować od razu, gdy masz zabawkę w rękach : Lol:

W trakcie zrobiłem temat, mała edycja i presto, oto link:

https://www.econologie.com/forums/post54014.html#54014

Korzystam z okazji, aby zaświadczyć, że GIW rzeczywiście istnieje "odczynnik".
Przykład: 200 metrów przyspieszenia wystarczy, aby przeskoczyć z 47° do ponad 80° :P Didier


Widziałeś, to jest 8) termometr, aby zobaczyć bestię w pracy! :D
W przeciwnym razie potwierdzam „responsywność”, o której mówiłem od dawna na mojej stronie…
Poeksperymentuj z pozostawieniem kierownicy komuś innemu, aby móc docenić różnice w prędkości głównej w zależności od pracy silnika... Przekonasz się, że najmniejsze przyspieszenie spowoduje niemal natychmiastową zmianę T°.


W każdym razie dziękujemy za Twoją opinię, pozwoli ona nam udoskonalić obliczenia wymiarów...dla przyszłych GV.

W tej kwestii, mając na uwadze kawałek informacji zwrotnych, jakie do tej pory otrzymałem od wielu eksperymentatorów, którzy się ze mną kontaktowali, myślę, że zamierzam stworzyć temat specjalnie poświęcony temu zagadnieniu, mający na celu stworzenie uporządkowanego zbioru informacji zwrotnych dotyczących pomiarów od wszystkich.

Przejdź do ++ i przepraszam za długość mojej interwencji.

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/06/07, 16:31

Halo
Pantone bez słomki 74° max
Pantone ze słomką 89° maxi


Jeśli chcemy dokonać porównania temperatur na wylocie Pantona lub innym, musimy tak naprawdę zmierzyć temperaturę wewnętrzną gazów krążących w rurze, jest duża różnica w porównaniu z temperaturą mierzoną na przewodzie, który podlega wahaniom zewnętrznym, zwłaszcza na przewód miedziany.

Pomiary RTD dla niskich temperatur są łatwiejsze niż te z termoparą typu K, chyba że masz odpowiedni sprzęt do kompensacji temperatury na zimnym złączu przyrządu.
pomiar temperatury 100°C przy zimnym stawie w temperaturze 30°C może spowodować duży błąd, pomiar temperatury spalin w temperaturze 650°C przy zimnym stawie 30°C margines błędu jest bardziej tolerowany

W każdym razie sprawdź instrumenty we wrzącej wodzie, aby upewnić się, że nie ma błędów.
Obecnie używam termometru kuchennego z IKEA maksymalnie 130c, sondę wsuwa się na głębokość 3 cm do przewodu, żeby zminimalizować błąd.. jest blisko wylotu w dolocie silnika, przewód miedziany jest izolowany termicznie
Obraz

Obraz

Obraz

Galeria zdjęć z PicTiger
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217