Szybko rosnąca roślina na biogaz czy biomasę?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/06/07, 12:01

Nasz rdest ma teraz 1,80 do 1,90 m.

Z grubsza rozmiar przed cięciem ... Co mam teraz zrobić?

Umieściłem wszystko w butelce na słońcu? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/06/07, 22:12

Przekroczyć napisał:: Mrgreen:

Uważaj na tego drania ... jest to naprawdę bardzo szkodliwe i nie możesz się go pozbyć ... poszukaj informacji w sieci, a szybko zrozumiesz, z czym masz do czynienia ...
Inaczej w kulturze, jeśli otrzymacie pozwolenie, myślę, że to musi być interesujące ... rośnie bardzo szybko i nie umiera ani nie jest bardzo trudne. Nie sądzę, że wartość rośliny jest bardzo interesująca pod względem masy / objętości / wydajności energetycznej ... Aby zobaczyć!

Powodzenia.
Całkowicie się zgadzam, to naprawdę prawdziwy brud, z kilkoma innymi, jak jussies dla rzek, lub Phytolaque, który atakuje mój piękny las Fontainebleau ... :płakać:
Obok Alien jest rupią de sansonnet ... :?
W przeciwnym razie jednym z jedynych zainteresowań tej rośliny jest jej bardzo wysoka wydajność (do 16 ton DM / ha / rok), ale biorąc pod uwagę jej agresywność, nie śmiem sobie wyobrazić, co by się stało, gdybyśmy zaczął uprawiać go na dużą skalę! :zaszokować:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/06/07, 22:19

Christophe napisał:Nasz rdest ma teraz 1,80 do 1,90 m.

Z grubsza rozmiar przed cięciem ... Co mam teraz zrobić?

Umieściłem wszystko w butelce na słońcu? : Chichot:
Jeden z dużych problemów Knotweed: ma podziemny organ rezerwowy, co oznacza, że ​​możesz go wycinać wiele razy pod rząd, zanim go wyczerpiesz.
Ponadto może wejść w swego rodzaju fazę „spoczynku” i nie pojawiać się już przez okres do 10 lat.
Wreszcie, jeśli eksportujesz glebę ze swojego ogrodu, jednocześnie eksportujesz rdest, ponieważ każdy fragment kłącza „przecięty” (np. Ciosem łopatą) da nową stopę ... :|

Czy widzisz problem?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/06/07, 22:22

Ben do wytwarzania kompostu lub biogazu jest raczej zaletą tych wszystkich wad, prawda?

ps: oops nie widziałem twojej przedostatniej wiadomości na ten temat ... W każdym razie 16 ton SM :) Skąd masz ten numer?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/06/07, 23:14

Christophe napisał:[..] ps: Ups, nie widziałem twojej przedostatniej wiadomości na ten temat ... W każdym razie 16 ton SM :) Skąd masz ten numer?
Na konferencji na temat rdestu, w której uczestniczyłem w 2002 roku.

Korzyści :?
Tak długo, jak trzymasz ją „na smyczy”, tak ...
Ale wiesz równie dobrze jak ja, że ​​to niemożliwe.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/06/07, 23:28

Drwal napisał:Korzyści :?


Dobra robota dla ... BIOGAZ : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/06/07, 21:34

Czy chcesz więcej cech tej uroczej rośliny?

Zdarza się, że CAŁKOWICIE powoduje, że inne rośliny znikają tam, gdzie rosną (i wierzcie mi, to całkiem niezły wynik). Jeśli chodzi o zwierzęta, badania entomologiczne wykazały 95% spadek różnorodności biologicznej (w Coleptera) w łóżka rdestu.

Już teraz przyrodnicy uważają obszary uprawne za „biologiczne pustynie”, jest to po prostu międzygwiazdowa pustka ... :|

Jedyną prawdziwą zaletą jest wysoka wydajność fotosyntezy, ale tak naprawdę to jedyny ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149