Dobry postęp w dziedzinie paliw kopalnych w 2006 r

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Mike_eco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/06/07, 12:52

Dobry postęp w dziedzinie paliw kopalnych w 2006 r




przez Mike_eco » 15/06/07, 12:59

Bp opublikowało pełne dane za rok 2006, wykazujące znaczny postęp w przypadku paliw kopalnych, zwłaszcza węgla.
http://www.echo-nature.com/inf/actu.cgi?id=2679
ou
bp.com
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 16/06/07, 00:44

Cześć, mike_eco, witaj w Econologie : Mrgreen:

Hej, zdecydowałeś się nas zdemoralizować w swoim pierwszym poście? : Lol:

W każdym bądź razie bardzo ciekawy link. DZIĘKI.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Mike_eco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/06/07, 12:52




przez Mike_eco » 17/06/07, 10:28

Cześć targol

Nie, celem nie było obniżenie morale, ale stwierdzam, że pomiędzy zapowiedziami, które ogłaszamy, a rzeczywistością, gdy weźmiemy pod uwagę globalność problemów i potrzeb, pojawia się coraz większa rozbieżność…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 17/06/07, 11:26

Mówiono, że rozwój OZE w obecnym kształcie (kalkulacja czysto finansowej opłacalności bez uwzględnienia kosztów środowiskowych) OZE będzie w NAJLEPSZYM w stanie zrekompensować wzrost popytu...Ta krzywa potwierdza, że ​​w ogóle tam nie docierają.

I dodam, że stawianie tu elektrowni wiatrowych, żeby (lepiej) spalać węgiel dalej (konkretny przykład: Niemcy) jest zupełnie bez sensu! : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 423