Etanol na bazie chleba

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/08/06, 16:18

Targol napisał:
Christophe napisał: Bedleman, którego znasz?

No nie, ja osobiście nie wiem i nie udało mi się znaleźć zbyt wiele na gogolu na ten temat poza cmentarzem i genealogią. Czy masz link lub dodatkowe wyjaśnienie?


Normalnie, popełniłem błąd w pisowni (to alzacko-niemiecki), najwyraźniej byłoby to: „bedelman”

Francuska nazwa to „żebrak”, a oto przepis (wreszcie przepis):

MENDIANT czyli bedelman przepis mojej teściowej.

bierzesz dużą miskę i kroisz czerstwy chleb na duże kawałki i moczysz go w letnim mleku (w zależności od ilości chleba) około 50cl
chleb powinien być po prostu wilgotny. Zredukuj na pastę i dodaj
3 jajka/cynamon/krem cukierniczy lub puder budyniowy
jabłka lub rodzynki lub suszone owoce (według wygody)
trochę wódki i cukru
wszystko wymieszać, posypać bułką tartą i masłem i wstawić do piekarnika nagrzanego na około 175°

nakłuj ciasto, powinno wyjść suche


Istnieją inne zastosowania rasowego chleba http://www.isaveurs.com/forums/read.php?79,3379,3398

ps: w tym samym gatunku zawsze są tosty francuskie, ale bedelman jest lepszy! ! Niech żyją przepisy babć!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/06, 18:29

Za czerstwy chleb oddajemy go jak inne sąsiadowi, który ma mały park, on karmi nim swojego jelenia.
jest bardzo lokalny, ale ten nie jest stracony dla wszystkich. :D
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/08/06, 18:55

pluesy napisał:do całkowitego odparowania 2250 litra wody potrzeba około 1 kj, czyli około (2250/3600) 625wh i około 10 razy mniej alkoholu (200 kj/kg) przy destylacji roztworu alkoholowego, który ma tylko 15°, jeśli wydajność destylacji byłyby idealne odparujemy tylko alkohol i ani kropli spławika więc będzie to wymagało około 50 wh na litr uzyskanego alkoholu (wydajność 100%)
ale jeśli liczymy na uzysk 5% dla destylacji (jestem celowo pesymistą) to jest to 1kwh wydane na uzyskanie 1l etanolu co dostarczy spalając 6kwh


Dziękuję za te drobne wyliczenia (oczywiście destylacja nie jest jedynym energochłonnym etapem produkcji etanolu...).

Kilka pytań :

1) Jak obliczana jest wydajność destylacji?
Energia pochłonięta przez alkohol/energia dostarczona do instalacji?

Czy kolumna kondensacyjna ma wpływ na moc wyjściową?

2) Jaka jest typowa wydajność „gorzelni” rzemieślniczych i przemysłowych (nawet nie znam dokładnego terminu… pomocy!)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/08/06, 21:23

faktycznie, Twoja rzecz przypomina mi przepis na przygotowanie piwa w starożytnym Egipcie (tak, faraonów)
Podeszwa Nihil novo......
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
obywatel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 31/08/05, 11:43




przez obywatel » 28/08/06, 12:41

Cześć wszystkim,

Zgadzam się, że produkcja zbyt dużej ilości żywności nie jest najbardziej ekonomiczna, ale ten chleb jest już wyprodukowany i nie jest używany.
Więc wydaje mi się, że trochę lepiej będzie użyć go albo do zwierząt, albo ewentualnie do paliwa alternatywnego, czy jest to mniej gorsze? NIE ?

Cieszę się, że widziałem Wasze reakcje. Czy są jakieś inne nowe produkty, które zastąpią ten cholerny olej? takie, które możesz zrobić sam?

Nie mogę się doczekać

Freeman 8)
0 x
Lothar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/06/07, 21:51




przez Lothar » 13/06/07, 20:34

Odświeżam trochę temat w celu odpowiedzi na wszystkie pytania!!!

Pozwólcie, że się przedstawię Loïck S. Należę do Du Lycée de Decazeville
Jesteśmy słynnym licealistą toczącym się z chlebem E85!
Jestem także studentem, który wpadł na pomysł etanolu chlebowego!

Dlaczego?

Powinieneś już wiedzieć lub pamiętać, że niezjedzony chleb ze stołówek (i innych restauracji zbiorowych!) jest wyrzucany... Chleba południowego nie można podawać ponownie na wieczór ani nie można przekazywać organizacji humanitarnej... (Tak, to jest prawo!!!)

Pomysł wziął się z raportu Atré, że Egipcjanie robili swoje piwo z pszenicy...

Wynika to także z innego faktu.... Nasze liceum bierze udział w słynnym maratonie Shell Eco, na który produkujemy 98% naszego pojazdu (poza silnikiem i kołami)
Od 2005 roku w projekt Shell Eco zaangażowane są następujące sektory szkół średnich
-Przemysł tworzyw sztucznych (produkcja nadwozi; fotel pilota)
-Kotłownia (element zarządzania Cassis)
-Narzędzia (zwrotnice, kierownica, elementy hamulcowe)
-Couture (garnitur kierowcy i zespołu!)

Jednak w projekcie nie brała udziału jedynie sekcja Biotechnologii
Od 2006 roku dzięki etanolowi chlebowemu bierze udział... i dlatego w projekcie bierze udział całe liceum, czyli 600 uczniów.

Jeśli chodzi o produkcję, tak, będzie można to zrobić w domu!

Za zużytą energię Prawie zero, tylko elektryczna pompa do destylacji (ponieważ zastosowaliśmy destylator słoneczny….)

Przepis jest prawie podany w tym samym poście! (Tylko enzymy są utrzymywane w tajemnicy, wiedząc, które z nich są dostępne w handlu^^)

I NIE Shell w żaden sposób nie ma receptury produkcyjnej… warto wiedzieć, że tego etanolu używamy tylko do naszych testów! Shell dostarcza nam swój gówniany etanol z buraków (który pali się i pali gorzej niż chleb) ze względu na sprawiedliwość między zespołami!


Inaczej za to, że nauczyciel nie odpowiedział, to proste, to nie on ma wzór ^^

Zasadniczo nie zapominajcie, że jest to projekt edukacyjny, który uratował także edukację wielu uczniów!!!

Inne pytania ?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239