Zamień solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez Christophe » 16/03/23, 19:37

Zrozumieliśmy, że nie rozumiesz!! : Mrgreen:

Dlatego umieściłem „” jako „zanurzony” w naparstku w górnej części piłki! Nigdzie nie powiedziałem, że jest w dolnej części balonu...

Widzimy to na pierwszym zdjęciu tego tematu (przed transformacją), jest to jasnoszary blok po lewej stronie:

Obraz

Rollalala!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez izentrop » 17/03/23, 03:12

Ok, wróciłem do wiadomości z zeszłego roku... Rzeczywiście zapomniałem o wielu rzeczach, np. o termostacie sterującym pompą.

Gratulacje, jest zoptymalizowany, wygrałeś swój zakład.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez Christophe » 17/03/23, 09:01

Z tobą wszystko albo nic! :zaszokować: : Lol:

Cóż, lepiej rozumiem twoje niezdarne pytania koniecznie, jeśli brakowało ci informacji… oczywiście potrzebujesz (przynajmniej) termostatu, aby uruchomić cykl.

Zoptymalizowany, nie wiem, ale działa... a zużycie pompy ciepła odpowiada z grubsza stratom równoważnego balonu, więc tak, to ciekawe, nawet jeśli balony termodynamiczne w sklepach są z pewnością bardziej zoptymalizowane!

Mam znajomego, który właśnie zamontował zupełnie nowy 300-litrowy, spróbuję zobaczyć, czy może podać mi jakieś dane dotyczące jazdy. Możemy więc porównać...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez izentrop » 17/03/23, 09:53

Christophe napisał:Mam znajomego, który właśnie zamontował zupełnie nowy 300-litrowy, spróbuję zobaczyć, czy może podać mi jakieś dane dotyczące jazdy. Możemy więc porównać...
Gdzie w domu, ponieważ jeśli jest w pomieszczeniu, przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ wysyła więcej zimnego powietrza niż przetworzone ciepło, aw garażu istnieje ryzyko zamarznięcia.
Zadaję sobie również pytanie, jaka pozostaje temperatura wody podgrzanej do 40° wieczorem, gdy została podgrzana według taryfy nocnej?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez Christophe » 17/03/23, 10:00

Uh w jego garażu… Nie sądzę, żeby na zewnątrz był termodynamiczny dzielony podgrzewacz wody… przynajmniej nie w prywatnych domach!

Nie mam ceny za noc...

Kiedy powiedziałem dane, dotyczyło to tylko piłki! Pff, nigdy nie jesteś szczęśliwy...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez izentrop » 17/03/23, 10:17

Christophe napisał:Nie wierzę, że na zewnątrz jest termodynamiczny podgrzewacz wody ze zdalnym podziałem… przynajmniej nie w prywatnych domach!
Chyba że tak jak ja zainstalowałeś pompę ciepła. Osobiście nie chciałem ani tego, ani tego odwracalnego, żeby starczyło mi na dłużej, pracując tylko zimą.
Z dodatkową nagrzewnicą, naprawdę interesująca opcja tempa.

Ciekawa recenzja poza cyklem tutaj https://conseils-thermiques.org/contenu ... amique.php
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez Christophe » 17/03/23, 14:23

No cóż, są termosy ECS z oddzielnym podziałem:

Zrzut ekranu 2023-03-17 z 14-22-10 Termodynamiczne podgrzewacze wody - Thermal Advice.png
Zrzut ekranu 2023-03-17 z 14-22-10 Termodynamiczne podgrzewacze wody — Thermal Advice.png (79.2 KiB) Wyświetlono 1442 razy


Ale to musi kosztować dodatkową rękę!

W takim przypadku równie dobrze można zainstalować prawdziwą pompę ciepła, która robi też coś innego (np. powietrze-powietrze + CWU)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez Christophe » 15/11/23, 12:49

Start trzeciego sezonu 3 listopada.

W tym roku od wczoraj próbowałem innego sposobu załączenia pompy ciepła, który pozwala na jeszcze większy wzrost temperatury, która sięgała maksymalnie 40°C.

Operacja sezon 1 i 2 : termostat CWU uruchomił cyrkulator pętli wymiennika PAC-CWU, co spowodowało uruchomienie PAC poprzez wykrycie natężenia przepływu w tej pętli.

Po kilku średnioterminowych testach stwierdziliśmy (patrz wyżej), że konieczne jest ustawienie tej pompy obiegowej na wysoką prędkość, aby zoptymalizować działanie.

Aktualna operacja : pompa obiegowa pracuje 24 godziny na dobę (na niskich obrotach nie używamy już termostatu CWU), a pompa ciepła włącza się i wyłącza tylko w zależności od regulacji temperatury (od 40 do 36)

Dzięki temu mam wodę o temperaturze przekraczającej (trochę) 40°C (nie wiem dlaczego, bo regulacja pompy ciepła nie może przekraczać 40°C, ale działa :? ) i dlatego czerpią mniej z wolumenu ECS.

Jeśli chodzi o zużycie, jest mniej korzystnie, co potwierdzi się w dłuższej perspektywie, ale myślę, że mam co najmniej 20% większe zużycie...(łącznie z cyrkulatorem)...

Ciąg dalszy za kilka dni lub tygodni...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez Christophe » 15/11/23, 13:33

Wadą tego trybu pracy jest to, że pompa ciepła wykonuje znacznie więcej krótkich cykli, podczas gdy wcześniej miałem 3 do 4 cykli po około 30 minut dziennie...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przekształć solarny zbiornik CWU (lub olej opałowy) w termodynamiczny podgrzewacz wody z małą pompą ciepła do basenu




przez izentrop » 15/11/23, 13:34

Niezależny termostat umieszczony jak najbliżej wężownicy wykorzystywanej przez pompę ciepła, jeśli nie na górze zbiornika?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197