Ogrzewanie do przedłużenia drewnianego

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
garcimorus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/07/13, 16:13

Ogrzewanie do przedłużenia drewnianego




przez garcimorus » 26/07/13, 16:32

Witam wszystkich

Pozwolę sobie wyjaśnić Wam mój dylemat dotyczący wyboru ogrzewania do nadstawki drewnianej.

Po pierwsze, ten projekt zbliża się ku końcowi, więc może dokonałem złych wyborów, ale teraz jest już za późno.

Kontekst: Dom w Bretanii, z 1978 roku, z cegły. 1 piętro, całość na około 115 m² powierzchni mieszkalnej.

Zwrócone w stronę południową w części najbardziej zamieszkałej (salon/jadalnia na parterze i 2 sypialnie na piętrze) zdecydowaliśmy się na rozbudowę o dobudowę w przedłużeniu elewacji południowej (dobudowę na całej długości z przekształceniem okna salonu w dwuskrzydłowe drzwi otwierające się na jedno z dwóch pomieszczeń rozbudowy oraz konserwację obecnego wykusza, który będzie służył jako dostęp do drugiego pomieszczenia).

Nadbudowę wykonano z drewnianej ramy z izolacją spełniającą normy RT2012 (przykład ocieplony strop z powłoką IBR 300mm) + okładzina zewnętrzna typu cedr.

Składa się z dwóch pomieszczeń (25m²+15m²): gabinetu i pokoju zabaw dla dzieci?

Do tego dochodzi ocieplenie całego domu od zewnątrz (R4) + okładzina cedrowa + ocieplenie poddasza (R7.5 240mm wełny mineralnej)

To w zasadzie szczegóły całej sprawy.

Prace są mocno zaawansowane, jednak będę musiał dokonać wyboru ogrzewania dobudówki (dom obecnie ogrzewany jest olejowym kotłem firmy GEMINOX i grzejnikami żeliwnymi (dość stare).
Nie chcę podłączać nowych grzejników żeliwnych do kotła i zdecydowałem się na grzejniki elektryczne o miękkiej bezwładności (1 o mocy 2000 W i 1 o mocy 1250 W) firmy Atlantic.
Zastanawiam się jednak, czy mój wybór nie jest niewspółmierny do dwóch pokoi, które są teraz częścią bardzo dobrze ocieplonego zestawu (zwłaszcza od zewnątrz), w dodatku wychodzącego na południe (z oknem + dużym wykuszem + dużym świetlikiem).
Co sądzicie i co polecacie?

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mojej prozy iz góry dziękuję za porady
0 x
garcimorus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/07/13, 16:13




przez garcimorus » 20/08/13, 18:55

Temat poruszam dla tych, którzy wracają z wakacji... Z góry dziękuję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paweł0
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/02/23, 09:58

Re: Ogrzewanie do przedłużenia drewnianego




przez Paweł0 » 13/02/23, 10:06

Witam,

Nie wiem na jaki rodzaj ogrzewania się zdecydowałeś, trochę się spóźnię :).
Z drugiej strony widać, że ogrzewanie olejowe nie jest najlepsze pod względem ogrzewania, z podłogą bez nadbudowy drewnem.
A teraz odpowiadając na twoje pytanie, powiedziałbym, że najlepiej mieć zainstalowany piec na drewno, potem jest podgrzewana podłoga (daję z siebie wszystko, eh).

Jeśli ktoś jest zainteresowany, odpowiedź na pytanie o ogrzewanie do przedłużenia znajduje się w tym artykule: https://eco-lodgy.com/extension-de-maison/comment-chauffer-une-extension-bois/

Chętnie dowiem się, co zainstalowałeś.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Ogrzewanie do przedłużenia drewnianego




przez Forhorse » 14/02/23, 18:51

Wychowanie 10-letniego tematu tylko po to, by zareklamować swoje pudełko, ale jak to jest grillowane!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Ogrzewanie do przedłużenia drewnianego




przez phil59 » 14/02/23, 21:05

Najbardziej dziwi mnie to, że nikt nie odpowiedział w odpowiednim czasie…
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 322