winda schodowa

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: winda schodowa




przez Macro » 10/01/23, 07:13

Do podnoszenia używałem modelu 500kg... Aż do dnia, kiedy... pękło zaciśnięcie linki...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 10/01/23, 09:02

Mieszkając 80-85 km od moich rodziców, jeśli mam coś majstrować, to będzie to naprawdę używana winda schodowa, taka jak Stannah, aby mieć coś zaprojektowanego do tego i sprawdzonego.

I normalnie nie wolno nam majstrować przy tego rodzaju rzeczach.

W moim domu coś bym majstrował, ale nie w tym przypadku!

Mój ojciec jak był "gruby" ważył 55-56 kg, teraz jest bardziej w przedziale 48-49 kg. : Mrgreen:
Stracił 10% mięśni odkąd przestał pracować, nigdy nie uprawiał sportu, ale miał batoniki, pracę fizyczną.

Dobra, poradzę sobie...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 11/01/23, 21:47

Jutro wracam do nich po kilkugodzinnej rozmowie telefonicznej.

Montaż windy schodowej zajmuje około 3 miesięcy.

CZĘŚĆ do zrobienia sypialni na parterze może być na dobrej drodze.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 12/01/23, 19:32

Sypialnia będzie na parterze, jest potwierdzona, test zrobiony, nie tak jak początkowo myślałem, ale jest dla nich rozwiązanie, żeby na początek zrobić sypialnię w jadalni, czyli dużą kurtynę oddzielającą, czyli parawan , aby dokonać separacji, do określenia, a nie ustalenia, przed przejściem do rzeczywistości, pokój o powierzchni około 16 m2.

Możesz trzymać kredens o długości około 2.5 m, stół obrócony o 90°, 4 krzesła na każdy dzień, możliwość dołożenia do 6, jeśli to konieczne, ale nieprzydatne, może raz lub dwa razy w roku.

Zaczyna się dobrze, sufit, wybielenie, gobelin do zmiany, wszystko nie jest pilne do zrobienia, ale wolałbym to zrobić wcześniej i pływającą podłogę do położenia płytek.

Wszystko do ustawienia od 2 do 3 tygodni, ale moglibyśmy po prostu złożyć łóżko, przesunąć meble, ustawić w odpowiednich miejscach, jeśli to konieczne, i dużą zasłonę, to jest możliwe szybko.

No to nieźle się zaczyna, a potem mam dla nich inne pomysły, żeby jak najlepiej wykorzystali...
Na wakacjach nie wyjeżdżają.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 01/02/23, 15:31

Od ostatniej nocy, po przemalowaniu sufitu, odnowieniu tapicerki ścian i ułożeniu pływającej podłogi, w końcu spali na dole.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: winda schodowa




przez izentrop » 01/02/23, 15:52

Ścieżka rozumu : Wink:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 01/02/23, 16:09

Trudno było zdecydować o ojcu.

W kwietniu zabieram się za "przenoszenie" ich łazienki, żeby mieć prysznic bez schodków, minęło już kilka lat (trochę ponad 10) od powiększenia łazienki w piwnicy, a co za tym idzie, do powiększenia kuchni.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 03/02/23, 12:34

Myślę, że znalazłem prostą windę schodową do mojego domu, na pierwszą część schodów, 25-30 km od domu, za około 200 €.

To już pozwoli, że kiedy moi rodzice wrócą do domu, 2/3 schodów będzie łatwych.

Musiałbym znaleźć inny, aby zmienić windę na półpiętrze. . . .
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 149