Dom wychodzący na zachód: za zimno czy za gorąco?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
florimuch43
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 13/05/07, 19:36
Lokalizacja: Owernia

Dom wychodzący na zachód: za zimno czy za gorąco?

przez florimuch43 » 28/05/07, 20:27

bonjour,

chcemy zbudować dom drewniany. .rozważamy umieszczenie wykusza lub dużego otworu od strony pięknego widoku, ale ten jest na zachód.. Latem boimy się upału... Czy istnieje rozwiązanie, abyśmy mogli cieszyć się widokiem bez konieczności niedogodność;
dziękuję : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

przez Christophe » 28/05/07, 20:43

Jesteśmy w tej samej sytuacji: wykusz na zachód i na razie nie narzekamy na upał...w końcu to zależy z jakiego regionu jesteś...

Zawsze bardziej ekonomiczne jest założenie rolety latem (i ewentualnie otwarcie rozsądnie rozmieszczonych okien, aby stworzyć wentylację „słoneczną”), niż niekorzystanie z bezpośredniego światła słonecznego i w związku z tym konieczność większego ogrzewania zimą z powodu źle skierowanego okna.

Wszystkie domy powinny być teraz budowane z minimalnym udziałem energii słonecznej, zgodnie z architekturą i orientacją.
0 x
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1

przez bolton069 » 29/05/07, 12:51

Cóż, to wymaga refleksji, ale wiedz, że:

o Lepiej unikać okien wychodzących na zachód: wszystkie przeszklenia w domu, z wyjątkiem tych skierowanych na południe, mają ujemny ogólny bilans cieplny! (wyciek ciepła) :zaszokować:

o W przypadku wszystkich okien mile widziana jest ochrona przeciwsłoneczna (stała lub nie), tylko po to, aby chronić się przed słońcem latem, ale nie zimą. (słońce będąc w tym czasie niżej, przechodzi pod odpowiednio wykonaną osłoną.) : Idea:

o Jeśli absolutnie nie możesz/chcesz uniknąć okien od południa, unikaj umieszczania materiałów o dużej bezwładności cieplnej naprzeciwko nich (na przykład ceglany mur, kamienie i kamienne podłogi), gromadziłyby one ciepło wieczorem, aby ponownie je rozprowadzić w nocy , zapobiegając wychłodzeniu domu w nocy. Rano wchodziłeś do piekarnika. : Idea:

W przeciwnym razie, myślę, że jeśli jesteś na tym poziomie wrażliwości ekologicznej, dostaniesz dobrego, kompetentnego architekta, który powie ci to wszystko, a nawet lepiej ode mnie.

@+
: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

przez Christophe » 29/05/07, 13:14

Nie do końca zgadzam się z Twoim pierwszym i trzecim punktem Boltona…

1) W przypadku okna wychodzącego na zachód nie jestem pewien, czy bilans nie jest dodatni w zimie (niskie słońce), jeśli masz źródła, nie mam nic przeciwko :)

3) Jeśli dom jest odpowiednio zaprojektowany, otwierając proste okno, możemy stworzyć naturalną wentylację, która będzie pobierać kalorie z tej ściany. Zasadą działania ścian fotowoltaicznych (bardzo mało znaną) jest także magazynowanie części promieniowania w materiałach o dużej pojemności cieplnej.

Twój punkt 2) jest zatem moim zdaniem jedynym dobrym kompromisem: załóż regulowane żaluzje, aby móc korzystać z zysków słonecznych zimą...

ps: ponieważ istnieje duplikat na ten temat, proponuję kontynuować tutaj: https://www.econologie.com/forums/maison-et- ... t3667.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123