Spadający martwy liść...

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Spadający martwy liść...




przez FALCON_12 » 31/01/23, 14:59

sicetaitsimple napisał:-A jednak wirują, wznosząc się, opadając w zależności od chwili.


gdyby to było proste, powiedz mi o innym forum że martwy liść, który czasem spada, podnosi się.

Powiedziałem sobie, że zakładając początkowo, że jest stabilny wymiarowo, niemożliwe jest, aby jego środek ciężkości podniósł się niezależnie od momentu upadku.

Innymi słowy, powiedziałem sobie, że z(t), wysokość z tego środka ciężkości mierzona w funkcji czasu, jest z konieczności funkcją malejącą monotonicznie. Myślę, że to samo, jeśli jest odkształcalne.

Ale nie jestem pewien.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Spadające liście...




przez sicetaitsimple » 31/01/23, 15:21

Jesteś miły, ale czytać nie umiesz, bo napisałem:

CJeśli mówisz o „kontakcie z rzeczywistością”, czy widziałeś kiedyś wirujące zeschłe liście w wietrze jesienią?
- Bo mają masę, co prawda mało ważną.
- Mają nawet wagę, mg.
-A jednak wirują, wznosząc się, opadając w zależności od chwili.
Po prostu podlegają siłom aerodynamicznym działającym na ich powierzchnię przeciwstawiającym się ich ciężarowi i powodującym, że ich „ciężar pozorny” jest czasem ujemny, czasem dodatni.


Rozumiesz "w wietrze"?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Spadające liście...




przez Obamot » 31/01/23, 16:02

- „Nie potrzebuję nikogo w Harleyu Davidsonie”…
"Co mnie obchodzi śmierć z włosami na wietrze"...


: Chichot:
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Spadające liście...




przez FALCON_12 » 31/01/23, 16:36

sicetaitsimple napisał:Jesteś miły, ale czytać nie umiesz, bo napisałem:

CJeśli mówisz o „kontakcie z rzeczywistością”, czy widziałeś kiedyś wirujące zeschłe liście w wietrze jesienią?
- Bo mają masę, co prawda mało ważną.
- Mają nawet wagę, mg.
-A jednak wirują, wznosząc się, opadając w zależności od chwili.
Po prostu podlegają siłom aerodynamicznym działającym na ich powierzchnię przeciwstawiającym się ich ciężarowi i powodującym, że ich „ciężar pozorny” jest czasem ujemny, czasem dodatni.


Rozumiesz "w wietrze"?


Gdybym to zobaczył, to proste, ale skłoniło mnie do zastanowienia się nad tym pytaniem. Po co ta cała agresja?
Czy znasz jego powody? znacie się?
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Spadające liście...




przez sicetaitsimple » 31/01/23, 17:15

FALCON_12 napisał:
sicetaitsimple napisał:Gdybym to zobaczył, to proste, ale skłoniło mnie do zastanowienia się nad tym pytaniem. Po co ta cała agresja?
Czy znasz jego powody? znacie się?


Dziękuję za troskę o moje zdrowie psychiczne, ale kiedy widzę nowy wątek zaczynający się od całkowicie okrojonego fragmentu czegoś, co napisałem, pozwalam sobie na poprawienie się. Nie ma w tym żadnej agresywności, tylko sprostowanie w stosunku do tekstu (twojego), który jest totalnie zabawny… W takim razie mam swój sposób wyrażania się, może ci się to nie podobać, ale po prostu było to konieczne w tym przypadku, aby uniknąć bardzo częściowego cytowania mnie, aby tak się nie stało.
Chodź, jeśli nie ma wiatru, zapewniam cię, że martwe liście opadają i nigdy się nie podnoszą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Spadające liście...




przez Christophe » 31/01/23, 17:36

Megatony wody na stałe w chmurach na Ziemi również korzystają z antygrawitacji! : Mrgreen:
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Spadające liście...




przez FALCON_12 » 31/01/23, 17:43

sicetaitsimple napisał:
FALCON_12 napisał:
sicetaitsimple napisał:Gdybym to zobaczył, to proste, ale skłoniło mnie do zastanowienia się nad tym pytaniem. Po co ta cała agresja?
Czy znasz jego powody? znacie się?


Dziękuję za troskę o moje zdrowie psychiczne, ale kiedy widzę nowy wątek zaczynający się od całkowicie okrojonego fragmentu czegoś, co napisałem, pozwalam sobie na poprawienie się. Nie ma w tym żadnej agresywności, tylko sprostowanie w stosunku do tekstu (twojego), który jest totalnie zabawny… W takim razie mam swój sposób wyrażania się, może ci się to nie podobać, ale po prostu było to konieczne w tym przypadku, aby uniknąć bardzo częściowego cytowania mnie, aby tak się nie stało.
Chodź, jeśli nie ma wiatru, zapewniam cię, że martwe liście opadają i nigdy się nie podnoszą.


Tylko jak to wykazać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Spadające liście...




przez Exnihiloest » 31/01/23, 21:23

FALCON_12 napisał:
sicetaitsimple napisał:
FALCON_12 napisał:


Dziękuję za troskę o moje zdrowie psychiczne, ale kiedy widzę nowy wątek zaczynający się od całkowicie okrojonego fragmentu czegoś, co napisałem, pozwalam sobie na poprawienie się. Nie ma w tym żadnej agresywności, tylko sprostowanie w stosunku do tekstu (twojego), który jest totalnie zabawny… W takim razie mam swój sposób wyrażania się, może ci się to nie podobać, ale po prostu było to konieczne w tym przypadku, aby uniknąć bardzo częściowego cytowania mnie, aby tak się nie stało.
Chodź, jeśli nie ma wiatru, zapewniam cię, że martwe liście opadają i nigdy się nie podnoszą.


Tylko jak to wykazać?

Rzeczywiście, mogą iść w górę, nawet bez wiatru. Jeśli arkusz znajduje się w płaszczyźnie pionowej, nabierze prędkości, ponieważ opór powietrza będzie niski. Najmniejsza nierównowaga powoduje obrót arkusza w płaszczyźnie poziomej i jest jak szybowiec, który może nabrać wysokości dzięki zdobytej energii kinetycznej. Ale oczywiście każde możliwe wzniesienie po zejściu będzie mniejsze niż poprzednie, ponieważ zawsze odbywa się to poprzez utratę energii, a płachta ostatecznie dotrze do ziemi.
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Spadające liście...




przez FALCON_12 » 01/02/23, 19:48

Exnihiloest napisał:
FALCON_12 napisał:
sicetaitsimple napisał:
Dziękuję za troskę o moje zdrowie psychiczne, ale kiedy widzę nowy wątek zaczynający się od całkowicie okrojonego fragmentu czegoś, co napisałem, pozwalam sobie na poprawienie się. Nie ma w tym żadnej agresywności, tylko sprostowanie w stosunku do tekstu (twojego), który jest totalnie zabawny… W takim razie mam swój sposób wyrażania się, może ci się to nie podobać, ale po prostu było to konieczne w tym przypadku, aby uniknąć bardzo częściowego cytowania mnie, aby tak się nie stało.
Chodź, jeśli nie ma wiatru, zapewniam cię, że martwe liście opadają i nigdy się nie podnoszą.


Tylko jak to wykazać?

Rzeczywiście, mogą iść w górę, nawet bez wiatru. Jeśli arkusz znajduje się w płaszczyźnie pionowej, nabierze prędkości, ponieważ opór powietrza będzie niski. Najmniejsza nierównowaga powoduje obrót arkusza w płaszczyźnie poziomej i jest jak szybowiec, który może nabrać wysokości dzięki zdobytej energii kinetycznej. Ale oczywiście każde możliwe wzniesienie po zejściu będzie mniejsze niż poprzednie, ponieważ zawsze odbywa się to poprzez utratę energii, a płachta ostatecznie dotrze do ziemi.



Więc czy powiedziałbyś również, że z(t) jest funkcją malejącą monotonicznie? (z(t): rzędna środka ciężkości arkusza).
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 294