Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez Christophe » 16/12/06, 14:06

Jak ochłodzić Ziemię przed globalnym ociepleniem?

Tak, dobrze przeczytałeś, to tytuł ostatniego S&V ... wychodząc z założenia, że ​​szkoda jest wyrządzona iw przypadku ucieczki z ocieplenia, ten plik przedstawia 4 rozwiązania (z których część jest w dużej mierze wątpliwa) Geoinżynierii.

Obraz

1) Odbij promieniowanie słoneczne „kosmicznym” parasolem.

Moim zdaniem najbardziej zwariowana i "fikcyjna nauka" z proponowanych rozwiązań polegająca na wysłaniu 20 milionów sond (si si) wypełnionych deflektorem na poziomie punktu lagrange na 1,5 mln km od Ziemi (grawitacja lub grawitacja słoneczna = ziemska grawitacja).

Cel: zmniejsz strumień słoneczny o 1,8%, tworząc stałe miejsce na Ziemi o powierzchni kilku tysięcy kilometrów.
Czas trwania: lata 50 ...

2) Odchylanie i pochłanianie promieniowania słonecznego przez „siarkę” z atmosfery

Bit ten sam sposób, co 1), ale pozostała na Ziemi (a więc jeszcze bardziej uzasadnione) przez natryskiwanie H2S w górnych warstwach atmosfery, które są szybko przekształcane w warunkach in SO2 odchylając promieniowania słonecznego.

Cel: zdobycie „kilku stopni” w ciągu 10 lat

ps: H2S jest śmiertelny w wysokich stężeniach. W niskim stężeniu „śmierdzi jajkiem”. Zdarza się, że jest to odczuwalne obok instalacji odsiarczania ropy naftowej rafinerii ...

3) Podnieść Golfsztrom

Do 8000 autonomicznych platform do pompowania wody morskiej, które mają „zasilać” Prąd Zatokowy zimną słoną wodą o odpowiedniej porze roku (odwilż).

Cel: dodaj milion 1 m3 do obiegu termomariny

Kiedy znamy siłę i moc cieplną Prądu Zatokowego (moc cieplna odpowiadająca milionom reaktorów jądrowych 1) ... to rozwiązanie wydaje się bardzo żałosne ...

4) Poprawa siarczan żelazawy plankton

Najbardziej „realistyczne” i niewątpliwie skuteczne rozwiązanie polegające na wzmocnieniu planktonu (a tym samym morskiego łańcucha pokarmowego) w niektórych obszarach oceanu, które są deficytowe. CO2 pochłonięty przez plankton jest trwale magazynowany w podwodnych osadach zwłok ich drapieżników.

cel: aby zrekompensować 15% naszych emisji CO2

Wniosek: żadne z tych rozwiązań nie wydaje się wystarczająco skuteczne, aby rozwiązać problem globalnego ocieplenia w perspektywie długoterminowej.

Wiedząc, że, z grubsza mówiąc, odrzuciliśmy obecnie nie więcej niż 1/3 „węgla kopalnego”, który może być eksploatowany przez człowieka… cóż innego możemy powiedzieć niż: jesteśmy w…
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 05 / 11, 14: 24, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 16/12/06, 15:42

Aby „naprawić” rzeczy na ziemi, istnieje również „zima nuklearna”, która byłaby suwerennym lekarstwem.
Kilka lat bez słońca, a ziemia z pewnością ostygnie. Jako bonus, szybki spadek flory, który częściowo będzie się opierać, fauna i szybkie wyludnianie ziemi z powodu głodu, chorób i lokalnych konfliktów.
Przemysł zatrzyma się. A ci, którzy przeżyją, zmienią mentalność ...
Nigdy więcej zaostrzonego wzrostu, ale nieufność do wszystkiego, co technologiczne, i codzienne poszukiwania w celu zapewnienia jego przetrwania.
W każdym razie! Nowy świat, który miał okres odłogów i którego mieszkańcy zmienili mentalność.
--------
(Kupiłem ten S&V do nowego artykułu o kamieniach piramid, które byłyby wylane jak beton. Technologia, którą można znaleźć w innych bardzo starych zabytkach. Myślałem, że Pitmix, czytelnik tego dziennika, powie nam o tym. rozmowa.)
:D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 17/12/06, 14:03

Rah Gegyx natychmiast skrajności ... : Chichot:

Poza tym w tym S&V jest też metoda tankowania z CO2 ... ale jakim kosztem energii (odpowiedzi nie ma w artykule)? Oto jest pytanie!
0 x
Jean-Jean
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/02/07, 00:05

„Uratuj Gai!”: Częściowe rozwiązanie ...




przez Jean-Jean » 13/02/07, 00:30

Sahara to największa sucha pustynia na świecie i wciąż rośnie, szczególnie dzięki działalności człowieka, takiej jak ekstensywne rolnictwo ...

Istnienie dużych stref depresyjnych (więcej niż 10 000 km2!) Oferuje nam geoinżynieryjne rozwiązanie w celu odzyskania użytecznych użytków rolnych:
W ten sposób mogłyby zostać utworzone zalane wodą z Morza Śródziemnego duże obszary parowania, zwiększając otaczające tempo hydrometrii i być może zwiększając rzadkie opady.

Nie chodzi o próbę odzyskania całej Sahary, ale o zazielenienie obszarów, które były w niedalekiej przeszłości.

Zapraszam do odkrywania, udostępniania i udostępniania części utopii w świecie, który naprawdę jej potrzebuje:

http://web.mac.com/savegaia/iWeb/flower ... venue.html

Od Ciebie zależy, czy odkryjesz, ponownie odwiedzisz, skomentujesz i opublikujesz ten blog!

Z poważaniem,
0 x
Horacy
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/02/07, 09:20

Och, łagodnie chłopaki z ochładzaniem ziemi!

Wiem, globalne ocieplenie jest problemem, ale:

(Mieszkam w Belgii)

tej zimy musiałem znacznie mniej ogrzewać, to samo dotyczy przemysłu, budynków użyteczności publicznej itp.
ponieważ pogoda jest lepsza, nie chcę jechać na wakacje do Hiszpanii.
problemy z podróżowaniem, technologicznie łatwo jest zmniejszyć zużycie gospodarstwa domowego o 30%
ocieplenie jest względnie wolne

Myślę, że próba brutalnego ochłodzenia (która moim skromnym zdaniem nie naprawi temperatury w nocy, a tym samym użycia klimatyzacji) byłaby gorsza niż zło.
Więc mówię: złam uczniów ucznia!

Myślę raczej, że drastyczna polityka ograniczania populacji jest o wiele pilniejsza
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 13/02/07, 09:59

Słoń napisał:Myślę, że próba brutalnego ochłodzenia (która moim skromnym zdaniem nie naprawi temperatury w nocy, a tym samym użycia klimatyzacji) byłaby gorsza niż zło.
Więc mówię: złam uczniów ucznia!


Uh ... Nie wiem, czy twoja uwaga jest ironiczna, czy nie przeczytałeś, o czym mówi ten temat, ale nigdy nie było mowy o ochłodzeniu ziemi (wiesz, że dziennikarze lubią robić to rewelacyjnie ... .), ale w celu ograniczenia wpływu globalnego ocieplenia.

To nie jest dokładnie to samo.

Aby powrócić do naszej ukochanej Belgii, zaburzenie strumienia zatoki o kilkadziesiąt% przekształciłoby go w Syberię ... Jest to wspomniana powyżej metoda 3.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/05/07, 02:22

Słoń napisał:[...] ocieplenie jest względnie wolne [...]
:| Uh ... znajdujesz?

Christophe napisał:[...] Aby powrócić do naszej drogiej Belgii, zaburzenie strumienia zatoki o około 10% przekształciłoby go w Syberię ... To jest metoda 3 wspomniana powyżej.
Nie, nie bardzo ...
Najlepszym punktem porównania jest Kolumbia Brytyjska.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jlvx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 13/05/06, 19:01

powolne ocieplenie




przez jlvx » 28/05/07, 22:17

kiedy liczby zaakceptowane przez większość ekspertów, w tym IPCC (nie wszystkie „rozmowy klimatyczne, daleko, daleko stąd), wynoszą średnio 0,60 ° na całym świecie” (nawiasem mówiąc, to absolutnie nic nie znaczy, ponieważ obejmuje regiony, które się nagrzewają i inne, które się ochładzają), w skrócie „wszystko to” (0,60 °, czyli „średnia” różnica (i tak) między Niceą a Marsylią (brr jest zimno z tyłu ), wszystko to od 1860 roku, czyli za 150 lat, kiedy brzydki człowiek wyemitował jeszcze gigantyczne mega-peta ton Co2 (a ponadto w 1860 roku planeta wyszła z „mini epoki lodowcowej”)?

To prawie śmieszne (ale tak przy okazji, nie można być „rewizjonistą”, jeśli nie na stosie, niech żyje nowa inkwizycja, niech żyje nowa religia klimatologów-guru-alarmistów-szczególnie mnie przerażaj!

Człowiek miał wystarczająco dużo nieświadomych zachowań dla tej planety, wylesiając rolnictwo, urbanizując, nadmiernie eksploatując zasoby lub po prostu zanieczyszczając, aby być zainteresowanym konsekwencjami tych czynów, zamiast udawać, że jest w stanie kontrolować klimat, wydając miliardy na rzekomo ograniczanie CO2, gdy nie jest to jedyny GHG (nawiasem mówiąc, czy wiesz, że para wodna stanowi od 50 do 80% GHG według ekspertów (jak co, biorąc pod uwagę zakres zasięgu ...), że rzeczywiste występowanie słońca, ogólnego obiegu, bez mówienia o niepewności co do występowania albedo chmur, + cykli el nino itp ... dlatego jest wiele do zrobienia, aby uczynić planetę bardziej znośną i powstrzymać prawdziwie mordercze zachowanie człowieka.
W związku z tym, czy wiecie, że jaja głów i europejscy politycy postanowili ograniczyć wzrost temperatury globu do + 2 °;
Czapki z głów, te eurotechnocraty są silne!
I tak, nawiasem mówiąc, czy Kanadyjczycy, Rosjanie, Chińczycy itp. Z przyjemnością wykorzystają mniej (kopalną) energię do ogrzewania?
(niech żyje ocieplenie?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/05/07, 00:11

Cokolwiek ... Roll:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/05/07, 10:54

Drwal napisał:Cokolwiek ... Roll:


+1/2 ale spokojnie ... Myślałem, że twoje małe "wakacje" mogły uspokoić twoją "przewagę", ale najwyraźniej nie za bardzo ... : Chichot:
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112