Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Trzęsienie ziemi » 03/11/16, 17:25

Christophe napisał:A po angielsku, co to właściwie znaczy? Czy mógłbyś zrobić jakiś test proszę? Ponieważ jesteś w „google, które może być anglojęzyczne”…


Przeprowadziłem kilka testów, ale zanim będę mógł poczynić jakiekolwiek obserwacje i wyciągnąć sensowne wnioski, napotkam kilka przeszkód:

- Zwykle nie prowadzę badań na temat silnika w języku angielskim, więc nie mam odniesień, aby porównać obecne wyniki ze starszymi
- Nie mam wystarczającej biegłości w angielskim, aby zastawiać pułapki typu "skrzydło" i "wyspa"...

Z drugiej strony wynik wyszukiwania „cz aile k8” wymyka się sugestii „cz ile k8” i reklamom, które znalazłeś w czołówce. https://www.google.com/search?site=&source=hp&q=cz+aile+k8&oq=cz+aile+k8&gs_l=hp.3...7588.11186.0.12315.10.10.0.0.0.0.312.1986.2-7j1.8.0....0...1c.1.64.hp..2.6.1443...0j0i131k1j0i10k1j0i22i30k1.ond1lv93CSc

Jeśli chodzi o personalizację, prosty mały eksperyment polega na przeprowadzeniu wyszukiwania bez połączenia z kontem osobistym i zrobieniu tego samego podczas połączenia, porównanie pierwszych dwóch stron wyników nie pozostawia wątpliwości!

Ustawienia konta to czasem pułapki, wchodzi się tam i już się nie wychodzi; na przykład ustawienia języka, który ma być używany w produktach Gogol i wyświetlanie wyników wyszukiwania, po wybraniu nie pozwalają na powrót, nie ma opcji „brak języka”. ..
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 03/11/16, 20:11

Gaston napisał:Wyraźnie stwierdza to u góry strony z wynikami, a wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć link „Tylko wyszukiwanie”. Cz Skrzydło K8" aby uzyskać odpowiedzi, których szukasz, umieść je na pierwszym miejscu.


Ach dobrze? Nie mam tej funkcji ... zrzut ekranu, który opublikowałem, to ekran, który mam ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 03/11/16, 21:18

Grelinette napisał:Nie jest dokładnie tak, jak mówisz Christophe, L "Internauta, który staje się coraz bardziej „pasywny”, ale raczej Google stara się uczynić go PASYWNYM i przepuszczalnym dla reklam; w końcu wynik jest taki sam, ale jest pewien niuans!


Mówiłem ogólnie o surfowaniu, a nie tylko o reklamie...

Internauci korzystają znacznie częściej z Facebooka, Twittera, YouTube'a niż wcześniej i prawie nie wysyłają więcej zapytań: informacje docierają do nich... na przykład za pośrednictwem sugestii z YouTube...

zdziwiłbym się widząc ewolucja przez 15 lat zapytań google / liczba podłączonych internautów!

Grelinette napisał:Edytuj: Przykład analizy żądania Google i jego odpowiedzi dostosowanej do mojego profilu: Wpisałem w oknie wejściowym „Wędkarstwo", a pierwsze wyniki wyszukiwania to gry wędkarskie dla dzieci !... Rzeczywiście, mam małe dzieci i moje szczegółowe badania dotyczące tematów związanych z dziećmi musiały przyczynić się do wyjaśnienia mojego profilu w docelowych plikach Google!


Uważaj, aby nie pomylić wyników REKLAMOWYCH (np. sponsorowanych, które pojawiają się jako pierwsze lub następne) z wynikami NATURALNYMI...

Wszystkie moje zapytania dotyczyły NATURALNYCH wyników.

Link sponsorowany może równie dobrze nie działać w porównaniu z wpisanym słowem kluczowym, ponieważ to reklamodawca definiuje słowa kluczowe, na które ma być kierowane... i ponieważ może mieć przekręcone sztuczki marketingowe, takie rzeczy nie martwią mnie!

Przykład: biuro podróży, które kierowałoby reklamy na słowo kluczowe „depresja”...

Targetowanie reklam nie przeszkadza mi zbytnio… poza tym, że możemy zrobić to samo co VOD: zamyka otwartość umysłu i odkrywanie nowości...Hh tak, czasami reklama pozwala odkryć interesujące rzeczy, których nigdy byś nie znalazł inaczej niż przez przypadek... i to właśnie ta szansa zabija...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 03/11/16, 21:27

Terremoto napisał:Jeśli chodzi o personalizację, prosty mały eksperyment polega na przeprowadzeniu wyszukiwania bez połączenia z kontem osobistym i zrobieniu tego samego podczas połączenia, porównanie pierwszych dwóch stron wyników nie pozostawia wątpliwości!


Nie musisz mieć konta Google: ukierunkowana reklama przechodzi przez pliki cookie i/lub historię przeglądania/wyszukiwania... może (prawdopodobnie) nawet Twój adres IP

Przetestuj na adresie IP: wyszukaj w przeglądarce X i sprawdź, czy odpowiednia reklama jest wyświetlana w innej przeglądarce Y

Z drugiej strony posiadanie konta Google przechowuje prawie WSZYSTKO!

Nawet historia (głęboka = lata) instalacji, które wykonałeś na Androidzie: po prostu zmień telefon komórkowy z tym samym kontem, aby to zrealizować. Na pewno znajdziemy gdzieś „jego” archiwa…

A prawo do bycia zapomnianym w tym wszystkim? Um... DTC?!? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Gaston » 04/11/16, 09:53

Christophe napisał:Ach dobrze? Nie mam tej funkcji ... zrzut ekranu, który opublikowałem, to ekran, który mam ...
Mam to:
czaile.jpg
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 04/11/16, 17:50

Tak, zrozumiałem, co sugerujesz, ale nie, nie miałem nic… patrz zdjęcie powyżej…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 25/05/21, 15:19

Bardzo długi artykuł (ale szybki do przejrzenia), który wskazuje WSZYSTKIE możliwości wyszukiwania przez Google: https://www.webrankinfo.com/dossiers/google-search/serp

Nauczyłem się kilku rzeczy... na przykład, że możemy rysować wykresy matematyczne (plot) i funkcję timera (ale na razie tylko po angielsku)

I kolejny bardziej syntetyczny artykuł (zdecydowana większość wyszukiwań nie jest optymalizowana przez użytkownika): https://www.blogdumoderateur.com/astuce ... he-google/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 20/01/23, 18:37

Umieściłem to tam: informacja netto dnia, w którym Google zwolni 12 000 osób…

Nie ładnie pachnie...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 23/01/24, 15:05

Jeszcze raz Ekonologia z dużym wyprzedzeniem... : Mrgreen:

Badanie naukowe właśnie wykazało, że jakość wyników Google coraz bardziej się pogarsza: https://www.courrierinternational.com/a ... re-en-pire

Badacze potwierdzają: wyniki Google są coraz gorsze

Badanie sugeruje, że wyszukiwarki – a w szczególności Google – coraz częściej zwracają uwagę na treści o niskiej jakości.

Czy masz wrażenie, że wyszukiwarka Google jest mniej użyteczna niż wcześniej? Prawdopodobnie nie jesteś jedyny, zauważa witryna Mashable.

„Rzeczywiście jesteśmy świadkami pogorszenia jakości wyszukiwarek, które tak naprawdę przegrywają walkę z zoptymalizowanymi dla nich treściami” – czytamy w badaniu przeprowadzonym przez badaczy z niemieckich uniwersytetów i opublikowanym przed 46. konferencją europejską w sprawie wyszukiwania informacji, które odbędzie się wiosną, podczas której zostaną one zaprezentowane.

Badaczy interesowało, jak tzw. treści „afiliacyjne” wpływają na wyniki wyszukiwarek Google, Bing i DuckDuckGo. Marketing afiliacyjny to narzędzie marketingowe, którego celem jest promocja np. produktu lub firmy za wynagrodzeniem. „Nawet jeśli nie znasz tego terminu, widziałeś jego skutki” – zapewnia Gizmodo.

(...)
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14937
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4351

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez GuyGadeboisTheBack » 23/01/24, 16:00

(...) Dzieje się tak, gdy przeglądasz artykuł zawierający specjalne linki umożliwiające zakup produktów od sprzedawców takich jak Amazon. Jeśli kupisz coś po kliknięciu jednego z tych linków partnerskich, witryna, która Cię tam skierowała, otrzyma prowizję.

Wojna SEO

Celem witryn jest pojawienie się na pierwszym miejscu w odpowiedziach oferowanych przez wyszukiwarki. Rezultatem jest ciągła wojna strategii optymalizacyjnych, zwana po francusku SEO (optymalizacja wyszukiwarek) lub „naturalnym odniesieniem”.

W ciągu roku badacze przeanalizowali 7 zapytania związane z wyszukiwaniem produktów, np. „jakie są najlepsze słuchawki”. Wynik jest jasny, rozszyfrowuje Gizmodo:

„Strony o wyższej pozycji w rankingu są bardziej „zoptymalizowane”, zawierają więcej linków partnerskich i generalnie mają teksty o niższej jakości”.

„SEO to miecz obosieczny: z jednej strony ułatwia znalezienie trafnych stron, z drugiej jest skutecznym narzędziem do wypychania wyników niskiej jakości na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania” – piszą autorzy.

Google i jego konkurenci stale dostosowują swoje algorytmy, aby przeciwdziałać temu zjawisku i zapobiegać wyświetlaniu w pierwszej kolejności treści o niskiej jakości. Jednak według badania ich wysiłki nie przynoszą rezultatów.

W wywiadzie dla The Register Janek Bevendorff, badacz z Uniwersytetu w Lipsku i pierwszy autor badania, wskazuje, że wyszukiwarki powinny ostrożniej wybierać strony do promowania, szczególnie jeśli pochodzą z witryn generujących dużo treści. „Marketing afiliacyjny ma swój udział w odpowiedzialności za obecny wygląd tego, co znajdziemy w Internecie” – upiera się. Niemniej jednak precyzuje, że „całkowity zakaz prawdopodobnie nie byłby właściwym rozwiązaniem”, ponieważ taka taktyka i naturalne odniesienia stanowią ważne źródło dochodów wielu autentycznych obiektów.

Google się broni

Google, z którym skontaktowało się kilka mediów, skomentował: „To badanie, które ograniczyło swój zakres do treści dotyczących recenzji produktów, nie odzwierciedla ogólnej jakości ani przydatności naszego narzędzia wyszukiwania w porównaniu z miliardami zapytań, które otrzymujemy każdego dnia”. Rzecznik internetowego giganta dodaje: „Wprowadziliśmy konkretne ulepszenia, aby rozwiązać te problemy; Badanie podkreśla również, że Google poprawił się w ciągu ostatniego roku i działa lepiej niż inne wyszukiwarki”.

Zapobiega. „Google być może poprawił się w trakcie badania, ale eksperci są zgodni, że ogólnie jego sytuacja znacznie się pogorszyła w ostatnich latach” – podkreśla Gizmodo, z którym wyszukiwarki branżowe w ogóle mają „poważny problem”.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142