Edukacja narodowa: czapka z osłem dla francuskiej szkoły?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/02/14, 10:12

chatelot16 napisał:ta ewolucja jest oczywista, czytając stare podręczniki szkolne z 1900 roku: ówczesne programy były znacznie lepiej dostosowane do tego, co było przydatne: szkoła napędzała postęp w życiu codziennym

dzisiejsze podręczniki szkolne są beznadziejne: nie mają praktycznego zastosowania


Przydatne, nie wiem, ale na dużo bardziej zaawansowanym poziomie...

Natknąłem się na książkę przygotowującą do szkoły zaświadczenie o studiach 1920... więc mamy chyba 11-12 lat (przed studiami)...

Cóż, w środku byłoalgebra i całki podwójne!!

2 rzeczy, które widziałem w klasie przygotowawczej... więc po maturze! :zaszokować:

Każdy wyciągnie wnioski...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 12/02/14, 11:35

Kiedy widzę, że zdałem maturę z elektroniki w 1989 roku.. Że mieliśmy 43 godziny zajęć tygodniowo.. z e mechanika elektrotechnika fizyka pomiar... ja miałem maturę z ocenami honorowymi z spraw technicznych...
Dziś kręcę queudale w moim biednym saksofonie elektrycznym, który pozostaje dla mnie niemal wielką zagadką (z drugiej strony minęło już 25 lat od kiedy nie zajmowałem się elektroniką poza tempami lutowniczymi i termostatami wellemana : Mrgreen: ) .... Naprawdę nie sądzę, żeby te wszystkie godziny rysowania rysunków technicznych grafik manipulujących stronami jlwomega, pi radian sinus cosinus tangens ich odwrotności i tak dalej, były dla mnie bardzo przydatne, zbyt dobrze profesjonalnie niż w życiu... Ha jakby geometrię położyć u mnie z płyt gipsowo-kartonowych : Mrgreen:

Moje dziecko, które odbywa mniej więcej te same podróże... Przeraża mnie.. jest w 1. STI2D publicznie... Szczerze mam wrażenie, że spędzają czas na zabawie. Zabawnymi narzędziami, których nie znają (lub pamiętaj) cokolwiek...
W zeszły piątek miałem 2 elementy z tej samej klasy, które wyszły z laboratorium chemicznego… Spędzili 4 godziny robiąc coś, co nazywali „slyme” (rodzaj gumy, która jest mniej lub bardziej płynna w zależności od tego, czy im się udało, czy nie) żaden z nich nie był cholerny, by podać mi listę dokładnych składników. Był kwas trukonowy, alkohol culbutric, perlimpininic groutchemeu, trochę sadomasowego lateksu… Nic, niczego nie zatrzymali i nie mieli papierowego wsparcia dla co zrobili... tylko ocena rezultatu...

Cóż, właśnie wpadłem na dwóch głupków w klasie...

Krótko mówiąc, prawie doszedłem do wniosku, że lepiej byłoby nauczyć się uprawiać marchewkę, ziemniaki i stek (swoją drogą jak posadzić drzewko makaronowe???) niż używać ich spodni na krzesłach te licea...

Przykre, obrzydliwe... w wieku 17 lat (z ponadprzeciętnymi wynikami w szkole) ledwo umieją czytać... o pisaniu nawet nie mówmy...

EN doskonale wywiązuje się z powierzonej jej misji:
uczynić z przyszłych pokoleń kretynów, których można zniewolić i zmusić do pracy na litość, wykonywania rozkazów i zachowań, które będą im wydawane przez smartfon...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 12/02/14, 13:32

Makro napisał:Kiedy widzę, że zdałem maturę z elektroniki w 1989 roku.. Że mieliśmy 43 godziny zajęć tygodniowo.. z e mechanika elektrotechnika fizyka pomiar... ja miałem maturę z ocenami honorowymi z spraw technicznych...
Dziś kręcę queudale w moim biednym saksofonie elektrycznym, który pozostaje dla mnie niemal wielką zagadką (z drugiej strony minęło już 25 lat od kiedy nie zajmowałem się elektroniką poza tempami lutowniczymi i termostatami wellemana : Mrgreen: ) .... Naprawdę nie sądzę, żeby te wszystkie godziny rysowania rysunków technicznych grafik manipulujących stronami jlwomega, pi radian sinus cosinus tangens ich odwrotności i tak dalej, były dla mnie bardzo przydatne, zbyt dobrze profesjonalnie niż w życiu... Ha jakby geometrię położyć u mnie z płyt gipsowo-kartonowych : Mrgreen:


Całkowicie zgadzam się z tą opinią!
Rzeczywiście, edukacja narodowa stała się specjalizacją w „mieszaniu” spraw, które są bezużyteczne.

Na przykład hydraulika CAP trwa 2 lata, podczas gdy wyszkolenie prawidłowego hydraulika zajmuje około 6 miesięcy, 3 miesiące dla technika powierzchni i 8 miesięcy dla podstawowego mechanika.
W mechanice samochodowej część praktyczna zajmuje tylko 8 godzin tygodniowo, reszta to francuski, matematyka, historia/geo, sport, SVT, obliczanie sił itp...
Wynik wyścigów po jego 2 latach, wielu studentów ma tylko bardziej niż ograniczoną wiedzę na temat mechaniki i tylko na przyszłość niż pracować przy szybkiej wymianie klocków, a jednocześnie można by łatwo stworzyć BTS!

Moglibyśmy przeszkolić od 2 do 4 razy więcej uczniów, gdybyśmy ograniczyli naukę do tego, co jest absolutnie konieczne.
Jedna z głównych przyczyn bezrobocia młodzieży jest ściśle powiązana z faktem, że niektóre kursy nie oferują wystarczającej liczby miejsc, co jest równoznaczne z tym, że wielu studentów kończy na bocznicy, co skutkuje wieloma porzuceniami (=bezrobocie=przestępczość). ...).
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/02/14, 13:45

a teraz, kiedy mamy duże wątpliwości co do poziomu nauczania prowadzonego w szkole, nie powinniśmy się dziwić, że od razu zaczyna się plotka o wątpliwym nauczaniu! Mówię o historii teorii płci...

kiedy widzimy brak wyników z francuskiego i prostych obliczeń… brak wyników w zbiorowym savoir vivre, wydaje się absurdem, aby szkoła wtykała nos w kontrowersyjne tematy

aby zakończyć tego rodzaju polemikę, mam nadzieję, że zupełnie nieuzasadnioną, trzeba by jasno opublikować programy wszystkich klas... Obawiam się, że to miałoby inny skutek, wszystkie inne absurdy podalibyśmy do wiadomości publicznej : zbyt niskie miejsce rzeczy użytecznych i zbyt wiele rzeczy bezużytecznych

edukacja narodowa jest zagrożona z powodu obowiązkowego programu, który jest zbyt zły

tylko rodzice na odpowiednim poziomie mogą zaoferować to, czego potrzebuje ich dziecko… a przy dobrej woli niemożliwe jest zaoferowanie tego samego dużej liczbie dzieci, tworząc prywatną szkołę: każda szkoła, nawet prywatna, musi stosować te same programy

absurd! jesteśmy źli, wpadamy na ścianę i zabraniamy robić inaczej
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 12/02/14, 14:06

cześć
nie należy zapominać, że wydłużenie studiów do 16 roku życia uznano za przydatne, aby nie wprowadzać na rynek pracy kilkuset tysięcy młodych ludzi. To samo dotyczy BAC (gdzie wystarczyłaby WPR), który utrzymuje dzieci w cyklu szkolnym, które w przeciwnym razie zwiększyłyby liczbę bezrobotnych. A im wyższy wymagany poziom studiów, tym mniejsza liczba osób poszukujących pracy. Jest to, niezależnie od politycznej etykiety, ta sama polityka od chwalebnej trzydziestki. Tam, gdzie w pewnym momencie kadra kierownicza wyróżniała się z szeregów całym nabytym doświadczeniem w terenie, obecnie leżymy (często w nadmiarze) dobrze wypełnionymi, technokratycznymi głowami, często odstającymi od zawodowych realiów i którzy będą musieli grać konduktorzy z podwładnymi, którzy często wiedzą dziesięć razy więcej niż oni. To nie ich wina, taki jest system!
Ponadto im wyższy poziom szkoły, tym silniejsze uwarunkowanie, którego skutki można zaobserwować między innymi u absolwentów ENA (wszystkich ENS), wszystkich konformistów i konformistów.
Poza tym edukacja narodowa (narodowa czy nie!) powinna być raczej nazywana uwarunkowaniem narodowym, mającym na celu zrobienie miłym, posłusznym żołnierzom małego palca na szwie spodni.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 12/02/14, 14:25

chatelot16 napisał:i przy dobrej woli niemożliwe jest zaoferowanie tego samego dużej liczbie dzieci poprzez utworzenie szkoły prywatnej: każda szkoła, nawet prywatna, musi stosować te same programy

absurd! jesteśmy źli, wpadamy na ścianę i zabraniamy robić inaczej

Ci, którzy zdecydowali się na to zrównanie w dół, posyłają swoje dzieci do bardzo dobrych szkół prywatnych za granicą (a nawet we Francji), gdzie uczą się wielu rzeczy, w tym jednej: jak manipulować masami wychodzącymi z edukacji przeznaczonej dla wszystkich...

Jest dobrze zaaranżowany, osadzony jak papier nutowy.
Przede wszystkim nie pozwól maluchowi z niego wyjść..
władza bogactwo bogactwo zarezerwowane dla nielicznych uprzywilejowanych...
Parodia egalitarnej republiki, ohydny spektakl, jako pocieszenie i ujście: gry cyrkowe na Androida dla mas społeczeństwa.

Ale jesteśmy szczęśliwymi niewolnikami, nawet gdy wysyłają nas 2 tygodnie w CP pod słońcem, wracamy, aby sami im służyć, aby wzbogacić ich i ich potomków... Tym bardziej trzeba postawić kulę armatnią na nogi...

Ich jedyni wielcy wrogowie... Handel i autoprodukcja, którą próbują (i zarządzają) poprzez brak edukacji narodowej zdusić w zarodku...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 12/02/14, 14:55

Ich jedyni wielcy wrogowie... Handel i autoprodukcja, którą próbują (i zarządzają) poprzez brak edukacji narodowej zdusić w zarodku...
równie iluzoryczne! Barter odbywa się również na dobrach konsumpcyjnych (zmniejsza produkcję i jednocześnie zwiększa bezrobocie) oraz samoprodukcji, która nie jest samowystarczalnością (obecnie niemożliwą) tylko zmniejsza, a nie zastępuje system.
Tak więc edukacja (tytuł uzurpowany, ponieważ nie jest ani jej rolą, ani jej skutkiem), narodowa lub nie, służy przede wszystkim skutecznemu utrzymaniu różnych klas społecznych, od współczesnego chłopa pańszczyźnianego do nadzorców wybranych spośród tych samych poddanych lub niewolników. Iluzją byłaby wiara, że ​​pod pretekstem demokracji wszystko może się zmienić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 08/03/14, 18:24

W obliczu kryzysu powołań Edukacja Narodowa rusza z naborem młodych nauczycieli wszystkich przedmiotów... dla kochanków, Oto, co powinni nazywać małymi spotami reklamowymi

Jana Pawła Brighelliego nie wahaj się wyrazić swojej wyrzeźbionej opinii...
Jean-Paul Brighelli napisał:Kandydaci nie marzą o tym, co było sercem pracy, przekazywaniem wiedzy, bo opróżniliśmy to serce i że poważnie rozważamy zastąpienie go mechanizmem „programowym” (sic!), który postawi „kompetencje” ucznia w centrum systemu. Nie, już nie marzą o „najpiękniejszej pracy świata”, bo adepci pedagogiki czarnoksiężnika zrobili z niej folię, narzucając przyszłym nauczycielom swoje zachcianki i własną niekompetencję.


Kryzys rekrutacyjny

Z tego rozczarowania chcę tylko dowodu niedostatku aplikacji w konkursach rekrutacyjnych. W niektórych dyscyplinach jest teraz więcej wakatów niż kandydatów - a jurorzy nie odważają się nawet przypisać ich wszystkich do stanowisk, bo poziom jest czasem tak niski.

źródło: Punkt
@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Edukacja narodowa: czapka z osłem dla francuskiej szkoły?




przez Christophe » 23/12/22, 15:35

Umieść to tutaj:

1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261

Re: Edukacja narodowa: czapka z osłem dla francuskiej szkoły?




przez Remundo » 23/12/22, 15:43

Caroline Roux pierdzi... w usta :P
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 260