Ukryte zużycie pralki

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Zużycie ukryta pralka




przez Leo Maximus » 11/12/22, 23:37

izentrop napisał:
Leo Maximus napisał:Stary miernik dysku mierzy w VA
Nie w kWh.
Mój mierzy 4 Wh/okrążenie. Obecnie podłączony do mojej pompy ciepła wykonuje jeden obrót w 10 sekund, co odpowiada mocy 1440 W.
To łącznik daje pozorną moc. Moc można zmierzyć, monitorując miganie przedniej diody LED, co odpowiada jednemu Wh na błysk.
Leo Maximus napisał:Linky zmienił grę, ponieważ uwzględnia współczynnik mocy.
Jesteś pewien?
Uwaga: Sektor jest dziś pod napięciem 230 woltów. Stare liczniki są w 220.
To nie ma znaczenia, przy tej samej mocy płynie mniej prądu, nic to nie zmienia dla klienta. W przypadku ENR napięcie zmienia się cały czas.
I nadal trochę się kręciło, mimo że wszystkie wtyczki były odpięte, więc były wycieki elektryczne, mimo że instalacja była nowa.
VMC, CWU, ogrzewanie (cyrkulacja), czujniki podczerwieni… wciąż są odbiorniki niepodłączone do gniazdek.

Dokładnie chodziło mi o to, że Linky uwzględnia współczynnik mocy korygując go do 1. Czyli 1kVA = 1kWh. Daje pozorną moc dobrze. Nagle pomyślałem, że moje zużycie w kWh wzrośnie z Linky, ale nie, znacznie spadło.

W moim domu jest wiele nieszczelności elektrycznych, WSZYSTKIE urządzenia są odłączone od zasilania, niebieska tarcza licznika obraca się bardzo wolno, ale obraca się. To niskie zużycie jest dodawane do urządzeń, które pozostawiam w trybie gotowości. W czasach niebieskiego miernika wyłącznik różnicowoprądowy (określam) był wyzwalany dość często, teraz wcale nie w przypadku Linky. Czemu ? Tajemnica. Wcale nie narzekam na Linky, nigdy się nie potknął.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13692
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Zużycie ukryta pralka




przez izentrop » 12/12/22, 01:17

Leo Maximus napisał:W czasach niebieskiego miernika wyłącznik różnicowoprądowy (określam) był wyzwalany dość często, teraz wcale nie w przypadku Linky. Czemu ? Tajemnica. Wcale nie narzekam na Linky, nigdy się nie potknął.
Normalnie, jeśli zachowałeś tę samą subskrypcję. Wygląda na to, że zapewnili większy margines bezpieczeństwa przed cięciem, zamieściłem krzywą wyzwalania izolacja-cieplna/linky-jest-dokladniejsza-t15610-10.html#p353603
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: Zużycie ukryta pralka




przez Macro » 12/12/22, 09:26

To samo ze mną... To stary dobry magnetotermiczny, który startuje na długo przed łącznikiem...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Zużycie ukryta pralka




przez Leo Maximus » 12/12/22, 12:22

izentrop napisał:
Leo Maximus napisał:W czasach niebieskiego miernika wyłącznik różnicowoprądowy (określam) był wyzwalany dość często, teraz wcale nie w przypadku Linky. Czemu ? Tajemnica. Wcale nie narzekam na Linky, nigdy się nie potknął.
Normalnie, jeśli zachowałeś tę samą subskrypcję. Wygląda na to, że zapewnili większy margines bezpieczeństwa przed cięciem, zamieściłem krzywą wyzwalania izolacja-cieplna/linky-jest-dokladniejsza-t15610-10.html#p353603

Potwierdzam, że zachowałem tę samą subskrypcję, po wahaniu… ale nie ma problemu z Linky.

Nie tłumaczy mi to zadziałania wyłącznika różnicowoprądowego czasu niebieskiego licznika. Wystąpiła kondensacja w CMV, ale nie jest on podłączony do uziemienia. Elektryk (fachowiec) podłączył uziemienie panelu elektrycznego do rury gazowej, ale wydaje mi się, że jest to zabronione.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re:




przez Piotr » 01/11/23, 00:54

iso14000 napisał:Twoja MAL (pralka) nie jest zakazana.
W Europie musi być zgodny z dyrektywą „niskiego napięcia”, czego dowodem jest zgodność z normą.

Zgodność z tą dyrektywą pokazuje, że w przypadku pierwszej usterki (przerwa w uziemieniu, przerwa w przewodzie, przepełnienie) nie ponosisz żadnego ryzyka elektrycznego, mechanicznego ani termicznego.

...


Pff!
Standardy mają zezwalać na sprzedaż i ukrywać niedole...
Bezpieczeństwo będzie i zawsze pozostanie pretekstem… tak jak Covid i utrata wolności,
a wkrótce terroryzm i utrata prywatności...

Być na poziomie, to być dobrym imbecylem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124