Neon zepsuty w mojej łazience

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Obamot » 05/12/22, 17:20

Po ponownym przeczytaniu w końcu zrozumiałem ( : Mrgreen: ), co gorsza, nie mogłem sobie przypomnieć, dlaczego nie zrozumiałem ( : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: )

Kiedy nie pracujesz w tym biznesie, zawracasz sobie głowę fałszywymi lub bezużytecznymi rzeczami, podczas gdy w rzeczywistości nie jest to takie trudne.
Dlatego lubimy fo-fo... (Ach, tym razem bez sprawdzania faktów, oddychamy)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Christophe » 05/12/22, 17:26

Nieuchronnie było to zbyt jasne i nieczytelne… nie mogłeś zrozumieć… niewystarczająco pokręcone dla ciebie jako odpowiedź! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Obamot » 05/12/22, 18:07

Jak znalazłeś? :) (...nadal nie pamiętam!)

Edytuj: ah, gdybym musiał zap „należy zdemontować balast i rozrusznik” (Chyba nie pościłem) : Mrgreen:

2F5747B3-6B8F-4331-9A8B-AD3ED524F01A.jpeg
Gdybym pił piwo za neonazistów (BIODRA) zrozumielibyśmy... : Oops: Którą Izy bierzesz, o skuteczności 95%?
Ach nie, napisałbyś „Hamburg...”
Ostatnio edytowane przez Obamot 05 / 12 / 22, 18: 21, 1 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez gegyx » 05/12/22, 18:20

Rzeczywiście, tak jasne,
...
maintenant
Dzięki Google

https://www.ledkia.com/fr/content/41-ch ... n-tube-led
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez phil59 » 05/12/22, 18:34

Diody LED działają dobrze, ale to, co zabija elektronikę, to to, że ją włączam, wyłączam, to jest problem.

W trybie hiper, z startem rano i zatrzymaniem rano, trzyma się naprawdę dobrze.

Mam diodę LED, 2-3W, która świeci 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu (nie jest fajna), ale wymieniam ją po 7-7 latach.

To samo, w lampce nocnej, nie trwa dłużej.

Nie mówię o diodach LED Ali, niektóre wytrzymują bardzo dobrze, inne nie wytrzymują roku. Czasami dla odmiany kupuję gotowe „płyty”, ale teraz są już dość drogie. Jeszcze nie analizuj komponentu, który uderza, ale musi to być mniej niż 10 ct. Podejrzewam też brak chłodzenia.

https://fr.aliexpress.com/item/4000846551253.html
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Obamot » 05/12/22, 19:57

Czy byłoby możliwe przepuszczanie prądu o bardzo małym natężeniu, jednego cala wata, aby diody były stale zasilane (bez świecenia), aby przedłużyć ich żywotność, unikając zbyt dużego szoku termicznego podczas zapłonu? I czy będzie to opłacalne/opłacalne? (zasilany w ciągu dnia przez mały panel słoneczny)...

Albo jeszcze lepiej, zapłon z coraz wyższym napięciem, aby oszczędzić materiał?

(zrobić to sam)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Macro » 06/12/22, 08:37

Obamot napisał:Czy byłoby możliwe przepuszczanie prądu o bardzo małym natężeniu, jednego cala wata, aby diody były stale zasilane (bez świecenia), aby przedłużyć ich żywotność, unikając zbyt dużego szoku termicznego podczas zapłonu? I czy będzie to opłacalne/opłacalne? (zasilany w ciągu dnia przez mały panel słoneczny)...

Albo jeszcze lepiej, zapłon z coraz wyższym napięciem, aby oszczędzić materiał?

(zrobić to sam)


Na żyrandolach w moim salonie umieściłem tanie imitujące żarówki ledowe świeczki (i jakiś megaman kupiony w sklepie ekonologicznym) ... W środku nocy przy wyłączonym wyłączniku nadal mogliśmy zobaczyć, że diody świeciły się bardzo słabo czasami 5 lub 6 godzin później zostały zgaszone... Powiedziałem sobie, że to był duch albo ektoplazma albo nie wiem, co je podtrzymuje... Nie szukałem dalej : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Obamot » 06/12/22, 09:39

Jeśli wyłączę ładowarkę USB (ma kontrolną diodę LED) to samo, dioda LED nadal świeci, nawet po wyjęciu z gniazda...
Czy to może być mieszkanie w obwodzie, które nadal dostarcza trochę soku?

Lub w twoim przypadku, twoja instalacja, majsterkowana w jednym miejscu, nadal przepuszcza sok przez przewód neutralny po uruchomieniu przełącznika ...? W tym czasie w biurze miałem komputer, który był podłączony, ale wyłączył się, wysyłając ci lekki wstrząs, gdy dotknąłeś obudowy (słabe uziemienie… faza na neutralnym lub cokolwiek innego).

Tutaj pojawia się również kwestia strat sieciowych w domu. Podczas gdy wiele urządzeń ma napięcie 6 V lub 12 V, po co wyposażać domy w 230 V/250 V wszędzie, nawet i zwłaszcza tam, gdzie nie jest to konieczne?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Christophe » 06/12/22, 10:00

Makro napisał:
Obamot napisał:Czy byłoby możliwe przepuszczanie prądu o bardzo małym natężeniu, jednego cala wata, aby diody były stale zasilane (bez świecenia), aby przedłużyć ich żywotność, unikając zbyt dużego szoku termicznego podczas zapłonu? I czy będzie to opłacalne/opłacalne? (zasilany w ciągu dnia przez mały panel słoneczny)...

Albo jeszcze lepiej, zapłon z coraz wyższym napięciem, aby oszczędzić materiał?

(zrobić to sam)


Na żyrandolach w moim salonie umieściłem tanie imitujące żarówki ledowe świeczki (i jakiś megaman kupiony w sklepie ekonologicznym) ... W środku nocy przy wyłączonym wyłączniku nadal mogliśmy zobaczyć, że diody świeciły się bardzo słabo czasami 5 lub 6 godzin później zostały zgaszone... Powiedziałem sobie, że to był duch albo ektoplazma albo nie wiem, co je podtrzymuje... Nie szukałem dalej : Chichot:


Odkryłem, że jest to a priori zjawisko samoindukcji… Zrobiłem z tego temat…

Zmień miejsce diod i już nie powinno (lub już nie) robić…

Możesz czytać : samodzielne-zbudowanie-i-zrób-to-sam/układanie-pancernych-pochew-bioelektryczność-i-dom-drewniany-t7263.html
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Popsuty neon w mojej łazience




przez Macro » 06/12/22, 10:21

Udało mi się nawet je włączyć dotykając wymontowanych żarówek... Ale problem rozwiązany, wszystkie od dawna nie działają...

Tak, prawdopodobnie było to spowodowane zjawiskami samoindukcji…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202