Sudinfo: fałszywe porady dotyczące ogrzewania od pseudo-eksperta, aby NIE oszczędzać energii!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Sudinfo: fałszywa rada dotycząca ogrzewania od pseudo eksperta, aby NIE oszczędzać energii!




przez Christophe » 02/12/22, 18:34

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:phil przeczytaj jeszcze raz mój przykład samochodu... 3 razy jeśli to konieczne... bo oczywiście nie pasuje!

Nie chcę wywoływać kontrowersji, ponieważ zgadzam się co do istoty.
Ale przykład samochodu 180-->120-->180 naprawdę do mnie nie przemawia, właśnie dlatego, że prawie nie ma bezwładności, w ciągu kilku sekund (w jednym kierunku) lub dziesiątek sekund (w drugim ), znajdujemy się w stanie doskonale stabilnym bez różnicy w komforcie pasażerów.
Co oczywiście jest nieprawdą w przypadku domu, w którym zmieniono ustawienia temperatury lub w którym ogrzewanie zostało całkowicie lub częściowo wyłączone na kilka dni.


Z pewnością można znaleźć lepszą analogię, ale możemy zrównać komfort podróżowania poprzez prędkość (dojeżdżam szybciej) z komfortem termicznym (jestem cieplejszy), a zwłaszcza zużyciem samochodu, wszyscy to rozumieją! (Wierzę...mam nadzieję...)

Niewiele jest osób, które mają liczniki oleju opałowego, które podają godzinowe lub dzienne zużycie, huh! Inaczej ta miejska legenda długo by nie istniała...

Dlatego wybrałem ten przykład analogii, ale można znaleźć dziesiątki innych!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Sudinfo: fałszywa rada dotycząca ogrzewania od pseudo eksperta, aby NIE oszczędzać energii!




przez phil59 » 02/12/22, 19:40

W rzeczywistości dla WE, gdy jest zimno, lepiej, żebym wszystko zatrzymał. Ale rozgrzewkę zacznij trochę wcześniej.

Przez krótki tydzień zacznij grzać prawie dzień wcześniej.

Zrozumiałem kilka lat temu z kolegą, który skarżył się, że w jego mieszkaniu na północnym wybrzeżu jest bardzo zimno i bardzo długo się nagrzewa po długiej nieobecności.

Kilka lat temu wynajmowałem mieszkanie obok niego na sylwestra.

I pewnego roku jako pierwszy przybyłem na miejsce zdarzenia, również z jego kluczami.

I 1 lub 2 stopnie na zewnątrz, a wyłącznik nie wyzwoliłby się, wszystkie „mini wyłączniki” wyłączone.
Główny wyłącznik automatyczny nie działa i dlatego wzywa Enedis. W mieszkaniu super zimno, ale na szczęście miałem klucz od znajomego.

Cóż, 2 godziny po postawieniu wszystkiego do nagrzania, 12° w mieszkaniu. Ogrzewanie elektryczne, bez tosterów, ale też nie na najwyższym poziomie.

Enedis przyjechał około godziny 18 (tak, 30 grudnia to się zdarza), żeby wstawić sok z powrotem do wynajętego mieszkania i wymienić bezpiecznik.

Około 20 przyjechali koledzy i 15° w mieszkaniu, a u nas 11°….Gla-Gla.

Lepiej rozumiem, kiedy mówi, żeby włączyć ogrzewanie na dzień przed przyjazdem...

Mieszkania są na parterze, dość dobrze ocieplone, z jednej strony z przodu i z tyłu w powietrzu.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Sudinfo: fałszywa rada dotycząca ogrzewania od pseudo eksperta, aby NIE oszczędzać energii!




przez Exnihiloest » 02/12/22, 19:46

Christophe napisał:...
Widzisz, że możesz zgadzać się z niebezpiecznym „spiskowcem” !! : Lol: : Lol: : Lol:


Oczywiście, kiedy nie mówi o spisku. Należy jednak pamiętać, że jest to rzadkie, pozwolę ci zgadnąć, dlaczego.
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: Sudinfo: fałszywa rada dotycząca ogrzewania od pseudo eksperta, aby NIE oszczędzać energii!




przez LOGIC12 » 03/12/22, 03:31

Witam. Nie zarządzamy centralnym ogrzewaniem i ogrzewaniem elektrycznym w ten sam sposób.

Konieczne jest również rozróżnienie między domem dobrze ocieplonym a słabo ocieplonym lub słabo ocieplonym. Dobrze ocieplony dom, zwłaszcza wewnątrz, nagrzewa się bardzo szybko, podczas gdy dom z niewielką izolacją lub bez niej nagrzewa się bardzo długo. Istnieje również pojęcie komfortu: w nieocieplonym domu, jeśli wyłączymy ogrzewanie, praktycznie przez jeden dzień będzie nam bardzo zimno. Trzeba też patrzeć na czas trwania. Jeśli wyjeżdżasz na tydzień lub dłużej, nie ma powodu sądzić, że wycinanie lub pozostawienie ochrony przed mrozem leży w twoim interesie; Jeśli jesteśmy nieobecni przez 2 godziny lub pół dnia, a nawet dzień, osobiście zmniejszam trochę ogrzewanie, ale go nie ścinam. Poza tym łatwiej jest zarządzać małym obszarem niż dużym domem.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Sudinfo: fałszywa rada dotycząca ogrzewania od pseudo eksperta, aby NIE oszczędzać energii!




przez Christophe » 03/12/22, 10:50

Tak Logic12, to ma sens! Dodajmy, że są osoby, które są bardziej ostrożne niż inne...

Ale izolowane czy nie, nie zmienia to podstawowej zasady: ogrzewanie większej liczby pomieszczeń na stałe będzie zużywać więcej… bo o tym mówimy, a nie o komforcie cieplnym, nawet jeśli jest to powiązane…

Cóż, myślę, że sprawa jest zamknięta… prawda?
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234