Ekologiczny i samowystarczalny hotel na Madagaskarze

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
norbert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/01/05, 18:13

Ekologiczny i samowystarczalny hotel na Madagaskarze




przez norbert » 16/05/07, 13:54

Przedstawiam się, nazywam się Norbert Randriamaitso
Mam 27 lat, jestem mieszanką francuskiego / malgaskiego i obecnie pracuję w IT w Barcelonie

Cel:

Zbuduj kompleks hotelowy, który będzie najbardziej ekologiczny i samowystarczalny
Możliwy
I to przy wykorzystaniu lokalnych zasobów tak, aby było ich jak najwięcej
Ekonomicznie możliwe
Mając europejski standard komfortu
Na Madagaskarze (fenerywa-wschód)

Nabyty :
1 działka na plaży o powierzchni 1 ha (pod kompleks)
1 działka o powierzchni 1 ha do sadzenia owoców i warzyw oraz kompletna metoda Jean Pain
Budżet 25000 euro (wiem, że to mało ..)

Położenie:
Średnia temperatura: 25 stopni
Deszcz: 3.500 mm rocznie
Wilgotność: około 70%
(porównywalne z Irlandią)
nasłonecznienie: ponad 2.000 godzin rocznie
(porównywalne z południową Francją)


Organizacja:
łącznie 6 bungalowów (twarda podstawa, bambusowa ściana, dach Ravenala)
1 centralny bar/restauracja

3 bezpośrednio przy plaży
Restauracja
3 w plecy

Przejdźmy do energii:
Początkowo chciałem zastosować metodę bólu dżinsów, stos kompostu na każde 2 bungalowy
Umożliwiłoby to posiadanie ciepłej wody i gazu do uruchomienia generatora gazu
Co sprawiło, że zmieniłem zdanie:
Najwyraźniej generator działający na gaz nie jest łatwy do znalezienia
Hałas, który może generować ten generator
Konserwacja i nieestetyka

ENERGIA:

Bungalowy:
Zapotrzebowanie na energię elektryczną OKOŁO 2000 wh/d (duży bungalow)
1300 wh/d (mały bungalow)
3000 wh/dzień (restauracja)
Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na temat wielkości panelu, który to zapewni, a także jego ceny.
I już nie na kombinowanym systemie fotowoltaika / podgrzewacz wody (co wydaje mi się normalnie wykonalne, ponieważ pod ogniwami krzemowymi zawsze się nagrzewa)


Turbina wiatrowa, której staram się unikać, którą właśnie odwiedziłem kilka dni temu
Co sprawiło, że zawyłem jak "Fe fe fe.."


WODA :

(sucha toaleta jest oczywiście koniecznością)

ponieważ dużo pada -> Odzyskiwanie wody deszczowej
Problem z zielonym dachem jest prawie wszędzie na wyspie bardzo prosty i bardzo praktyczny
Widziałem, że nie było to zalecane, ale nie znalazłem powodów
(Jest całkiem możliwe, że pod zielonym dachem położę blachodachówkę)


Cóż, zatrzymam się tutaj na razie.

Chciałbym już teraz poznać Wasze opinie i komentarze na temat tych rozwiązań

PS: moje podręczniki to „metoda Jean-Pain” i „od niezależnego domu do ekonomii solidarności” autorstwa Patricka Baronneta

Dziękuję wam
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 16/05/07, 15:13

Pfiouuuu, obszerny program za mały budżet.
Z drugiej strony uważam, że lokalna siła robocza nie powinna być zbyt droga.
Oznacza to wybór rozwiązań, które wymagają niewielkiej ilości materiałów i dużego nakładu pracy.

Chochla, oto pomysły, które wykopałbym, gdybym był tobą:
  • Wykorzystanie studni kanadyjskich do regulacji temperatury w budynkach. Kosztuje tylko kilka rur i wentylator (zasilany ogniwami fotowoltaicznymi?). Możesz nawet rozważyć bungalowy przy plaży, aby poprowadzić rury do morza, aby skorzystać z jego niezwykłej mocy buforowania termicznego (jednak nie jest łatwo wykopać piasek pod wodą). Możesz również użyć tej mocy cieplnej do zainstalowania pompy ciepła, która bezpośrednio pompowałaby kalorie z morza (potrzebowałbyś wymiennika woda morska/woda słodka, aby nie korodować pompy ciepła zbyt szybko).
  • Wykorzystanie pasywnej energii słonecznej, aby uniknąć jakiegokolwiek innego systemu grzewczego.
  • Jako podgrzewacz wody możesz łatwo samodzielnie wykonać słoneczne podgrzewacze wody, malując puszki na czarno. Ten typ podgrzewacza wody można znaleźć w wielu rezydencjach hotelowych w Grecji na dachach bungalowów. To prawda, nie masz ciepłej wody do pewnego czasu, ale osobiście nie przeszkadzało mi to podczas testu. W najgorszym przypadku możesz uzupełnić obwód o inny system podgrzewania wody.
  • Jeśli chodzi o elektryczność, czy przyjrzałeś się elektrowniom produkującym prąd z fal? W przeciwnym razie, jeśli współczynniki pływów są ważne, można rozważyć młyn pływowy: wszystko, co musisz zrobić, to zrobić groblę wyznaczającą basen, który napełnia się podczas przypływu i jest opróżniany przez turbinę w celu wytworzenia energii elektrycznej.


Więc. Mam nadzieję, że może ci pomóc.

Jeśli nie, czy możesz nam powiedzieć, jakie problemy stwarza odzysk wody deszczowej w przypadku zielonego dachu?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 16/05/07, 15:56

Witam,

Mogę odpowiedzieć w akapicie dotyczącym energii:

W fotowoltaicznych panelach słonecznych moc szczytowa wynosi 100 W na metr kwadratowy, co jest ważne przez dwie godziny dziennie w przypadku paneli stałych.
Możemy więc liczyć na 300 Wh/J/m² słońca typu południowo-francuskiego
Aby wznowić dane:
Duży bungalow: 7 m² paneli
Mały bungalow: 5 m²
Restauracja: 10 m²

Biorąc pod uwagę ilość paneli do zainstalowania, cenę za m² paneli można oszacować na 500 Euro, cenę zakupu niezamontowanych paneli.

Przepraszamy, ale nadwyrężacie budżet!!!
Zwłaszcza, że ​​konieczne będzie zainstalowanie paneli, baterii buforowych i obwodu użytkownika....

Mam nadzieję, że ta "chochlowa" rozmiarówka uświadomi Wam problem energetyczny...

Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 16/05/07, 16:09

cześć norbercie

Przede wszystkim nie należy podkładać blachy pod falafkę, stracilibyśmy wówczas wszystkie jej walory termoregulacyjne.

przefiltruj dobrze swoją flotę i nie każ jej pić wahaz : Lol: : Lol:

Fénérif do gorącej wody démerde ma malgaską, czarną fajkę i była czarna, wystarczy dobrze; pomyśl o umieszczeniu (nadal) bloku secu, ponieważ temperatura w słońcu może wzrosnąć bardzo wysoko w tym regionie.

do oświetlenia, niektóre panele, baterie i diody; idzie łatwo.

problemem, który napotkasz, jest zimno w restauracji, zobacz stronę lodówek Trimixte (220/12 V I GAZ) lub przejdź do benzyny.

jeśli chcesz pozostać elektrycznym w lodówkach, zrujnujesz się w panelach i bateriach.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/05/07, 23:18

Całkowicie zgadzam się z Zachem:

światła, potrzebujesz bardzo mało: w końcu czytanie w łóżku na wakacjach przed..... co to pochłania? 60 W/h przez godzinę? (do rozłożenia na 10 godzin nasłonecznienia)

największym problemem jest generowanie chłodu: mini bar w pokojach, chłodnia w restauracji

zawsze możesz zamontować magnesy na rowerach apartamentowych w sali fitness :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
norbert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/01/05, 18:13




przez norbert » 17/05/07, 10:34

W przeciwnym razie mogę sprawić, że turyści będą spali na liściach bananowca
Pod piękną malgaską gwiazdą
Humor dsl… : Chichot:

dla restauracji:
Gotowanie
Zostanie wykonany przez kuchenkę słoneczną w ciągu dnia
(Stowarzyszenie sierot robi je w Antananarywie za 50 euro za sztukę)
Gaz w nocy (butle z gazem kupię do czasu wdrożenia kompletnej metody jean pain na innym serwisie i zrobię to z biogazem)
3000 euro za młynek… och.
Skontaktowałem się z oddziałem Jean Pain w Mada (fiananrantsoa)
Którzy wykonują tylko podstawową metodę bólu dżinsów, to znaczy po prostu mają kompost
Skontaktowałem się w Belgii (Londerzeel)
Są dni otwarte w każdą pierwszą sobotę miesiąca, jeśli dobrze pamiętam, ale zrezygnowano również z produkcji biogazu z powodu braku budżetu
Zasadniczo czuję się sam z moją małą szczegółową książką O produkcji biogazu :płakać:

Rozmowa :
Będzie minimalnie, postaram się działać w "napiętym przepływie"
Co do reszty planuję stosować laktofermentację
I wreszcie mała lodówka klasy A++
(nie wiedziałem o lodówkach Trimixte! Zaraz się dowiem)

Uwagi i pytania:
Jak długo woda pozostawała ciepła po zachodzie słońca?

Prąd z falowania -> nie nie wiem popytam i zobaczę w jakim zakresie to ma zastosowanie

Jeśli nie, czy możesz nam powiedzieć, jakie problemy stwarza odzysk wody deszczowej w przypadku zielonego dachu?
Dokładnie nie wiem, próbowałem znaleźć odpowiedź w necie ale nic jasnego
Myślę, że 2 przyczyny
Resztki liści -> ale Ravenala nie kruszy się łatwo (inaczej niż strzecha)
Współczynnik absorpcji -> ale biorąc pod uwagę deszcz zawsze będzie to „opłacalne”

Si Bez fotowoltaiki i wiatraków muszę się obejść jakie rozwiązania (+proste i opłacalne pozostaje
(silnik Stirlinga, generator gazu itp.)?

A minibarów w pokojach nie będzie, z ogólnego punktu widzenia dość rzadko spotyka się je w bungalowach w Madzie
Będziemy musieli wypić poncz kokosowy w restauracji : Mrgreen:

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 17/05/07, 12:52

norbert pisze:(nie wiedziałem o lodówkach Trimixte! Zaraz się dowiem)

Uwagi i pytania:
Jak długo woda pozostawała ciepła po zachodzie słońca?



powitanie

electrolux widzi, że to najlepsza cena jakości (nie kupuj we Francji, to na przykład trzykrotność Portugalii).

źle izolowane 12 godzin, dobrze tydzień.

powitanie

PS: Just-in-time jest niemożliwe w Mada, jeśli chcesz usługi „europejskie”.
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 17/05/07, 14:38

norbert pisze:Jak długo woda pozostawała ciepła po zachodzie słońca?


W centrum hotelowym, do którego udałem się na wyspę Paros, podgrzewacze wody były prostymi czarnymi kanistrami na dachu bungalowów (a przynajmniej nie wydawało się to bardziej rozwinięte), aw czerwcu mieliśmy ciepłą wodę od 10:00 do 23:00.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Bungalowy na Madagaskarze




przez nofy » 17/05/07, 22:57

Witaj Norbercie,
Z twoim budżetem myślę, że będziesz miał trudności z wyżywieniem. Wypróbuj już swoje 3 bungalowy od strony morza i swoją restaurację. Rób dobrze „rzeczy”, jeśli chcesz zdobyć klientelę i po co suche toalety. Przyjrzyj się trochę bliżej grupie 5 kwa w GO (nie-chiński), ponieważ jeśli wsiądziesz do turbiny wiatrowej, nadwyrężysz swój budżet. Teraz, jeśli chcesz metodę Jean Pain, to jest to możliwe, ale musisz dobrze opanować temat, aw tym przypadku potrzebujesz jednostki benzynowej (tańszej) z adaptacją LPG. W przypadku wody deszczowej problem polega na jej odzyskaniu, a rynny na dole bungalowów nie są zbyt ładne! ! ale to nadal dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że na początku każdego deszczu odwrócisz wodę, aby spłukać dach. Sprawdź, czy potrafisz zrobić studnię. Na zimno, duży, duży problem, jeśli nie masz prądu... Jednym z rozwiązań jest zamrażarka na naftę, którą można znaleźć tylko w Tana, w Tana Confort, bardzo droga (15 milionów FMG) i którą trzeba wypróbować na miejscu, z butelkami wody, ponieważ przez połowę czasu nie stygnie. Powodzenia.
Nofy (sen)
0 x
norbert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/01/05, 18:13




przez norbert » 26/05/07, 02:03

Dobry wieczór Nofy

"
Z twoim budżetem myślę, że będziesz miał trudności z wyżywieniem. Wypróbuj już swoje 3 bungalowy od strony morza i swoją restaurację. Rób „rzeczy” dobrze, jeśli chcesz zdobyć klientelę, a do tego suche toalety, w które nie wierzę… ”
Rozumiem twój punkt widzenia
Porównując do analizy różnych rozwiązań wychodzi na to, że "ekonologicznie" dużo lepsze są toalety suche dlatego przyjąłem to rozwiązanie

„Dla twojej elektryczności z morzem to nie zadziała, ponieważ w Fénérive nie ma przypływu”.
zgadzam się

„Jeśli uruchomisz turbinę wiatrową, nadwyrężysz swój budżet”
Nie sądzę, żeby to było dużo warte, nie zamierzam używać turbiny wiatrowej w samym kompleksie, zwłaszcza dla własnego gustu

„Teraz, jeśli chcesz metodę Jean Pain, to jest to możliwe, ale musisz dobrze opanować temat, aw tym przypadku potrzebujesz jednostki benzynowej (tańszej) z adaptacją LPG”
tak jak widzieliście powyżej szukałem pomocy ale niewiele znalazłem dlatego mam zamiar sam to rozgryźć w tym punkcie

„W przypadku wody deszczowej problem polega na jej zbieraniu, a rynny na dole bungalowów nie są zbyt ładne !! ale nadal jest to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że odwrócisz wodę na początku każdego deszczu, aby spłukać dach”
Przedkładam ekologię nad estetykę, co nie znaczy, że ją zaniedbuję.

„Na zimno, duży, duży problem, jeśli nie masz prądu… Jednym z rozwiązań jest zamrażarka na naftę, którą można znaleźć tylko w Tana, w Tana Confort, bardzo droga (15 milionów FMG) i którą trzeba wypróbować na miejscu, z butelkami wody, ponieważ przez połowę czasu nie robi się zimno. Powodzenia.
"
adsorpcyjna lodówka słoneczna wydaje się rozwiązaniem. Kontaktuję się ze szwajcarskim stowarzyszeniem, które w tej chwili zrobiło trochę dla Burkina Faso

---
o to tak naprawdę nie chodzi mi o zrobienie miniklubu med i właśnie z tego powodu jest to oryginalne i że jest wyzwaniem nawet finansowym fakt posiadania małego budżetu popycha do szukania ekologicznych rozwiązań na "ludzką" skalę
Staram się robić i pokazywać, że można mieć przyjemne miejsce do życia, jednocześnie chroniąc naszą matkę ziemię i portfel
dla wszystkich, którzy czują się jak niemowlęta karmione butelką wypełnioną uranem i ropą naftową, mogą mieć przykład, alternatywę

Myślę, że wyczyściłem projekt, publikując go tutaj, teraz przejdę do szczegółów wybranych rozwiązań, publikując w odpowiednich sekcjach

Dziękuję wam
Będę Cię informować na bieżąco

Ps: Wyjeżdżam w lipcu na spotkanie z moim architektem
ponieważ w Madzie zainstalowano właśnie łącze szerokopasmowe (128 tys.) za 80 euro/miesiąc :zaszokować:
Będę bardziej obecny w sieci
Będę miał tylko moje połączenie analogowe 12kb :|
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110