Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez Christophe » 06/09/22, 15:17

phil59 napisał:I faktycznie, widząc wczoraj temat Christophe'a, myślę, że nieświadomie nawiązałem kontakt i tak zamieściłem.


Zdjęcie w temacie zwiastuna masz na myśli?

No cóż, wtedy to nie był przypadek... gr...umysły się spotkały! To dobrze, powiem Ci czy to możliwe...na razie trochę tam luzem...mój cyrkulator mono 40W nie odpalił : Lol:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez sicetaitsimple » 06/09/22, 15:19

phil59 napisał:Naon ma umieścić kolejną pompę ciepła, która jest w trakcie sortowania.


OK. Robisz, co chcesz, ale osobiście nie stawiałbym działania mojego ogrzewania na łasce czegoś ze 100 kulkami na chińskiej stronie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez Christophe » 06/09/22, 15:23

Amazon jest chiński? : Lol:

Mam miesiąc na odesłanie, jeśli nie zadziała...

Poważnie proste... czy nie chcesz go od czasu do czasu zamknąć?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez sicetaitsimple » 06/09/22, 15:32

Christophe napisał:Poważnie proste... czy nie chcesz go od czasu do czasu zamknąć?


To znaczy? Dodajesz szeregowo w przypadku wspomnianym przez Phil59 urządzenie między siecią jednofazową a ciepłą wodą w jej grzejnikach lub ogrzewaniu podłogowym?
A więc możesz tylko pogorszyć niezawodność systemu. Przepraszam, to tylko matematyka.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez phil59 » 06/09/22, 15:34

To nie 100€, ale około 300€ za 5.5 kWh.

A ta rzecz, tak, myślę, że to tanie ali.

Na Amazon znajdziesz, często trochę droższe, rzeczy z ali ....

Tak, wiem, to nierozsądne.

Któregoś dnia widziałem kilka na sprzedaż w LBC i ten sam facet wynajmował trochę, chyba trochę poniżej Paryża....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez Christophe » 06/09/22, 17:42

Ben wypożycza, testuje, pali i odda! : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez Christophe » 06/09/22, 17:48

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:Poważnie proste... czy nie chcesz go od czasu do czasu zamknąć?


To znaczy? Dodajesz szeregowo w przypadku wspomnianym przez Phil59 urządzenie między siecią jednofazową a ciepłą wodą w jej grzejnikach lub ogrzewaniu podłogowym?
A więc możesz tylko pogorszyć niezawodność systemu. Przepraszam, to tylko matematyka.


Właśnie mówiłem o twoim oszczerstwie na chińskiej stronie... tak, wciąż jest gówno, ale jest też dużo dobrej jakości materiału i kupując go od czasu do czasu, mogę ci powiedzieć, że chińscy sprzedawcy są ogólnie o wiele bardziej szanowani klienta niż francuscy sprzedawcy!

Czas reakcji, uprzejmość, informacje techniczne (nawet jeśli nic nie kupiłeś) i kiedy jest duży problem z towarem, niektórzy ludzie nie robią harakiri (wiem, że to po japońsku, ale hej ...)...

Krótko mówiąc, nadal mają poczucie honoru i szacunku, które dawno straciliśmy we Francji (zapytaj czyją winę... wiem...)...w Niemczech, z którymi też od czasu do czasu pracuję. szanując klienta, bardziej przypomina Chiny...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez sicetaitsimple » 06/09/22, 18:41

phil59 napisał:To nie 100€, ale około 300€ za 5.5 kWh.
A ta rzecz, tak, myślę, że to tanie ali.


Cóż, powiedziałeś nam trochę wcześniej, że przejście na tryb trójfazowy kosztowało około 400 € (co osobiście wydaje mi się bardzo niskie, chyba że to Ty wykonujesz większość pracy).
W tym przypadku ja (jak mówisz!) nie wahałbym się ani chwili! Przewody są zawsze bardziej niezawodne niż elektroniczna rzecz.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez phil59 » 06/09/22, 18:50

Tak, ale czy czasem czytasz komentarze skierowane do klientów?

Na przykład: z tłumaczami maszynowymi....

"Jesteś śmieciem", takie rzeczy....

W październiku, listopadzie, tuż przed tym, jak krukowata była naprawdę znana we Francji, pojechaliśmy z żoną na kilka dni do Bergen, w hotelu, w Holandii (wtedy w zoé), trochę na wybrzeżu, powyżej Amsterdam, a w hotelu był autobus (może nawet 2) Chińczyków...

Całkowicie lekceważący ludzie.... ku mojemu wielkiemu zdziwieniu... ludzie, którzy nie wahają się krzyczeć na korytarzach w środku nocy, którzy "pierdną" przy stole itp....

Złe wspomnienie, bo kilka dni po powrocie do domu byłem wrakiem.... i trwało to.... covid?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Kto już używałby falownika VFD do symulacji prądu trójfazowego z 220 V?




przez phil59 » 18/10/22, 16:18

0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132