Wzmacniacz antenowy HS?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez Exnihiloest » 14/10/22, 19:22

Makro napisał:Wiązka broquignoli... Kto jest zaniepokojony znalezieniem sposobu na odbiór telewizji... Ekologia naprawdę spadła na dno...


Być może właśnie dlatego, że Ekonologia zeszła na dalszy plan, a sieci społecznościowe w ogóle (ale mniej wszystko to samo) :) ), wróćmy do telewizora!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez phil59 » 14/10/22, 21:22

Makro napisał:Wiązka broquignoli... Kto jest zaniepokojony znalezieniem sposobu na odbiór telewizji... Ekologia naprawdę spadła na dno...



Dlaczego jesteś taki zgorzkniały, Makro?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez izentrop » 15/10/22, 01:49

Exnihiloest napisał:
izentrop napisał:
Exnihiloest napisał:To właśnie bym zrobił, postawiłem proste T
Nigdy nie byłem nieszczęśliwy Roll:
Tracimy dopasowanie impedancji, otwierają się drzwi dla wszelkiego rodzaju pasożytów,
...
Jeśli uważasz, że impedancja anteny i telewizora wynosi 50 omów od jednego końca do drugiego pasma, to znaczy, że zamieniłeś techniczne realia na komercyjną specyfikację.
Przy 25 omach zamiast 50 omach pozostajemy na marginesie dla dobrego odbioru, a przy dzikim założeniu, że wszystko inne jest w porządku, różnicę zauważysz tylko przy dokładnych pomiarach. W dodatku zbyt zaznaczone odbicia, a tam by nie było, to było pb w czasach analogu; cyfrowo, nie możesz tego zobaczyć.
utrata funkcji ekranowania kabla koncentrycznego...
Jest teoria i praktyka. Czy możesz nam powiedzieć, jaka będzie częstotliwość fali stojącej, gdy przejdziemy z 50 do 25 omów? A zysk anteny, która teraz stanowiłaby kabel, który „straciłby” ekranowanie?

Każdy, kto ma trochę wiedzy, powie Ci:
Czy obserwujesz obecność formowanej litery „T”? jeśli tak, koniecznie go wyjmij, załóż rozdzielacz dwukierunkowy
https://forums.commentcamarche.net/foru ... ptions-tnt (stare wskazówki, problemy z 4G nie wymienione)

Słusznie mówiłeś o 17 kablu VATC, jest to kabel koncentryczny zalecany do telewizora, ponieważ ma pasek, który zwiększa jego ochronę przed pasożytami i zapewnia mniejsze straty w miarę starzenia się niż stare kable.
Rzeczywiście w naszym interesie jest zastąpienie długiego 50-letniego kabla tego typu kablem koncentrycznym https://www.elbac.fr/datasheet?fichier=100160-00-E.pdf

Z drugiej strony jego charakterystyczna impedancja nie wynosi 25 czy 50 omów, a 75 ± 3 Ω.
Przerwanie tej impedancji w przypadku niedopasowania powoduje fałszywe odbicia sygnału. W erze analogowej powodował echo w obrazie... W cyfrowym powoduje utratę jakości na niektórych multipleksach, z zamrożeniami, zamrożeniami, przedwczesnymi obrazami lub wręcz utratą multipleksów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez Exnihiloest » 15/10/22, 19:34

izentrop napisał:...
Każdy, kto ma trochę wiedzy, powie Ci:
Czy obserwujesz obecność formowanej litery „T”? jeśli tak, koniecznie go wyjmij, załóż rozdzielacz dwukierunkowy
https://forums.commentcamarche.net/foru ... ptions-tnt (stare wskazówki, problemy z 4G nie wymienione)


Źle upadłeś, moja biedna. HF to jedna z moich specjalizacji, odbioru i transmisji. Tak, mamy przybliżone dopasowanie impedancji. Nie, nie ma to praktycznych konsekwencji, z wyjątkiem naprawdę ograniczonych przypadków poziomu sygnału, a wtedy nawet bez T miałbyś pbs na jednym lub drugim kanale. Używam jednego od lat do obsługi 2 telewizorów, żadnych problemów i sygnał nie jest szczególnie silny. Biorąc pod uwagę cenę koszulki, jest to oczywiście to, czego musisz najpierw spróbować i co ma wszelkie szanse zadziałać.

Słusznie mówiłeś o 17 kablu VATC, jest to kabel koncentryczny zalecany do telewizora, ponieważ ma pasek, który zwiększa jego ochronę przed pasożytami i zapewnia mniejsze straty w miarę starzenia się niż stare kable.
Rzeczywiście w naszym interesie jest zastąpienie długiego 50-letniego kabla tego typu kablem koncentrycznym https://www.elbac.fr/datasheet?fichier=100160-00-E.pdf

Z drugiej strony jego charakterystyczna impedancja nie wynosi 25 czy 50 omów, a 75 ± 3 Ω.
...


TAk. Jestem tak przyzwyczajony do 50 omów pro, że zapomniałem, że dla telewizora to 75 omów. Ale to, co powiedziałem, pozostaje aktualne, zawsze możesz obliczyć SWR dla 37.5 omów zamiast 75 ("± 3 Ω" : Lol: , dodatkowo nigdy nie będzie czysto rezystancyjny, zmierz antenę TV z VNA i zrozumiesz, są jakieś mniej niż 80€ dziś i bardzo niezawodny).
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez izentrop » 16/10/22, 08:28

Exnihiloest napisał:
izentrop napisał:...
Każdy, kto ma trochę wiedzy, powie Ci:
Czy obserwujesz obecność formowanej litery „T”? jeśli tak, koniecznie go wyjmij, załóż rozdzielacz dwukierunkowy
https://forums.commentcamarche.net/foru ... ptions-tnt (stare wskazówki, problemy z 4G nie wymienione)
Źle upadłeś, moja biedna. HF to jedna z moich specjalizacji, odbioru i transmisji.
Spada ? to nie gra, tylko dyskusja między dorosłymi. Czy jesteś radioamatorem? Mam też licencję, ale już od dłuższego czasu nieaktywną.

Nie mamy takich samych wymagań w HF jak w UHF. Masz dobry odbiór z 2 koszulkami, bez pikselizacji, tym lepiej dla Ciebie, nie jest to ogólny przypadek.
Rozgałęźnik dzieli sygnał wejściowy, aby równomiernie rozprowadzić go na każdym wyjściu, bez tworzenia fali stojącej, ogólnie w paśmie od 5 do 2400 MHz... Trójnik powoduje odbicia.
Niektóre echa mogą nie być zakłócane przez cyfrowe, ale to przypadek, różnią się one w zależności od częstotliwości...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez Exnihiloest » 16/10/22, 11:38

izentrop napisał:
Exnihiloest napisał:
izentrop napisał:...
Każdy, kto ma trochę wiedzy, powie Ci: https://forums.commentcamarche.net/foru ... ptions-tnt (stare wskazówki, problemy z 4G nie wymienione)
Źle upadłeś, moja biedna. HF to jedna z moich specjalizacji, odbioru i transmisji.
Spada ? to nie gra, tylko dyskusja między dorosłymi.

Dokładnie, proszę nie zamieniać się rolami. Odgrzewanie frazesów znalezionych w sieci, bez oceny w odniesieniu do konkretnego przypadku, o którym mówimy, nie nazywam tego dyskusją.

Koszulka prowokuje do refleksji...

To co powiedziałem.
Ale jeśli nie określisz ich ilościowo ani nie ocenisz ich wpływu, powiedzenie „tak” lub nic nie jest tym samym. To tak, jakby powiedzieć, że arszenik jest zabójczy. Nie, to nie jest śmiertelne, mamy jego atomy w ciele, to kwestia dawki.
Wyjaśniłem Ci, że przejście z 75 do 37 omów powoduje odbicia, ale słabe, które mogą być nawet mniejsze niż te związane ze zmianami impedancji telewizora lub anteny w zależności od częstotliwości. Więc to ma niewielkie znaczenie.

Jeśli masz licencję, powinieneś wiedzieć, że obciążenie 37 omów dla anteny i kabla 75 omów daje współczynnik fali stojącej 2, co odpowiada mocy odbitej 11,1%. Impedancja wejściowa odbierze tylko 88,9% mocy zamiast 100%, co odpowiada utracie 0,5 dB (oprócz 3 dB związanych z dystrybucją mocy między dwoma odbiornikami).

0,5 dB jest znikome, nawet nie widać ich na mierniku S, a 0,5 dB jest nawet niższe niż straty wtrąceniowe pasywnego splittera, który powinien respektować impedancję! Więc oczywiście T jest rozwiązaniem, które należy wypróbować jako pierwsze. A jeśli to nie zadziała, splitter nie będzie działał lepiej, jeśli nie zostanie wzmocniony.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: wzmacniacz antenowy HS?




przez izentrop » 17/10/22, 10:05

Rzeczywiście, moje odniesienia w radiu sięgają daleko wstecz i z biegiem czasu stały się nieco przytępione. : Chichot:
Poza aspektem psychologicznej fiksacji operatora, który może prowadzić do ciężkiej nerwicy, ROS nie jest wrogiem, jak mogłoby się wydawać.
Powoduje dodatkowe straty, nadal musi być wysoka, nie powoduje zakłóceń w telewizorach wbrew temu, co tu czy tam mówi się (wręcz przeciwnie, zmniejsza je zmniejszając przesyłaną moc).
http://meteosat.pessac.free.fr/Cd_elect ... lt/swr.htm
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111