Problem z peletem Ponast kp11

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 25/09/22, 18:35

Po komunikacie kotły ponast muszą zostać naprawione!!! Ponieważ popyt jest większy!!!dobry sezon.
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 28/09/22, 20:18

Doudou22 napisał:
Doudou22 napisał:
Moumouss56 napisała:Witaj Nicolas Dubois. Chcę dodać Cię na Facebooku, ale nie mogę znaleźć Twojego konta na Facebooku. Masz problem z Ponast kp11, a znajomy jest w stanie zatrzymania alarmu <95. Nie możemy już nic zrobić.. jako technik utrzymania ruchu Chcę rzucić okiem, ale potrzebuję trochę informacji, dziękuję bardzo, ponieważ nie ma ogrzewania i nie ma nikogo w okolicy, kto by to naprawił.

Krany Dubois Nicolas

Witam, czy nadal masz problem?

Witam wyregulował kocioł?
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 02/10/22, 22:18

Arnaudbzh napisał:
Klaudiusz56 napisał:cześć thierry
Chciałbym wiedzieć, która firma przyjechała pomóc Ci z kotłem.
Mam kocioł PONAST i nie mogę znaleźć nikogo do naprawy.
dziękuję

To ja
nikt nie chce przyjść

Witam czy udało Ci się naprawić swój kocioł?
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 31/03/23, 23:42

elcbzh napisał:
thierry22160 napisał:
max22 napisał:Thierry bonjour,

Montowałem kocioł tej samej firmy co ty i ten sam model, czy znalazłeś informacje, których szukałeś? Poza tym dużo pracowałem nad swoim przez 3 lata i sam nikt nie chce się tym zajmować. Przy twoim miejscu jest firma Qualibreizh, która może przyjechać. Gdyby nie Twoje pellety padały niespalone przy zapalaniu czy tak cały czas?
Mam nadzieję, że rozwiązałeś swój problem, jeśli nie, skontaktuj się ze mną, możemy się wymienić. Tam muszę zmienić dwa rezystory zapłonowe i palnik... : Evil: : Evil: : Evil:
I zadbaj o jego całkowite wyczyszczenie...



slt max 22.Dziękuję za wiadomość,tak mam jeszcze problem z tym kotłem, tej zimy nie działał.Znalazłem firmę która dobrze zna ten kocioł,powinna niedługo wrócić dokończyć prace.Firma Qualibreizh nie chce się ruszać.


Bonjour à tous,

ja dokładnie ten sam plik co Giom32 i Vincent 35 (Melen, Savelys, QualiBreizh...)

Ja również desperacko szukam kontaktu w 22 na Lannion/Guingamp i okolicach, aby naprawić nasz Ponast KP11, który był zepsuty przez 2 lata, na początku trzeciej zimy, aby ogrzać go konwektorami. Przyjeżdżało wielu ciepłowników i podejmowało różne próby naprawy, wymieniano części (rezystory, karta elektroniczna, giętkie...). Ale nic nie pomaga. To bałagan, rozpaczamy. To bardzo dobry kocioł i jest w bardzo dobrym stanie, ale umyka nam mały szczegół, a to nie nasza sprawa. Sprowadza się to do małego szczegółu, to na pewno.
Ostatnio wyświetlała zablokowaną śrubę 1 (którą kilka razy odblokowywaliśmy i ponownie czyściliśmy). Następnie przestał się przegrzewać >95° (co jest zaskakujące, ponieważ temperatura wody była ustawiona na 60°, co jest powszechne), po ponownym wyczyszczeniu nie wyświetlał tego komunikatu. Dziś odpala i działa dwie, trzy godziny (czego nie robił od dawna), ale po około 3 godzinach zaczyna wszędzie dymić.
Widocznie dym idzie w przeciwną stronę, wychodzi z leja i wężyka między śrubami, tak jakby dym nie mógł krążyć we właściwym kierunku lub być odprowadzany (podczas gdy przez kilka godzin tak! a wcześniej przez kilka lat, czy!). Tak zadymione pomieszczenie i zatrzymujemy kocioł, zanim zrobi się niebezpiecznie. Druga podobna próba, ale nie odważymy się już jej dotknąć. Dwaj ostatni inżynierowie ogrzewania mówią o niewystarczającym ciągu, ale działa on od kilku lat bez żadnych problemów z przeciągami. Nasz komin nie jest zbyt wysoki (co prawda nie nad imprezą), ale wcześniej działał bardzo dobrze, a na końcu dodaliśmy nawet wyciąg/odkurzacz.
Zastanawiamy się nad ewentualną złą parametryzacją elektroniki.
Przeglądając internet mogłem zobaczyć dyskusje na temat różnych i różnorodnych ustawień: krzywe grzania/mocy? Temperatury? Prędkość śrub względem siebie? Wentylator ? (Nasz jest w dobrym stanie i działa, ale czy działa prawidłowo?) Serwisanci, którzy przybyli do pracy przy naszym kotle, nie zajęli się tymi problemami i nie wydają się chcieć ich rozwiązać.
Więc thierry22160, max22 lub inni, czy masz kontakt z ekspertem?
forum i inni) i masz kontakt w Bretanii, który podróżuje do mojego obszaru, jestem zainteresowany (ponieważ QualiBreizh już nie podróżuje w tym obszarze). Inżynier ogrzewania, który ostatnio przychodzi do mojego domu, wzbudza we mnie zaufanie, uważam go za kompetentnego, profesjonalnego i oddanego, szczególnie jeśli chodzi o kotły na pelety/pelety. Niemniej jednak jestem przekonany, że jest to o włos i że do rozwiązania naszego problemu potrzebny jest znawca ponastów, a nawet modeli KP, znawca ustawień i regulacji elektronicznych.

Bardzo dziękuję za pomoc, którą możesz mi udzielić. :płakać:

(Pozwalam sobie na to małe wołanie o pomoc w innym temacie, który jest podobny do tego z innymi autorami, jeśli pozwolą mi moderatorzy)

Kenavo
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 31/03/23, 23:44

Doudou22 napisał:
elcbzh napisał:
thierry22160 napisał:


slt max 22.Dziękuję za wiadomość,tak mam jeszcze problem z tym kotłem, tej zimy nie działał.Znalazłem firmę która dobrze zna ten kocioł,powinna niedługo wrócić dokończyć prace.Firma Qualibreizh nie chce się ruszać.


Bonjour à tous,

ja dokładnie ten sam plik co Giom32 i Vincent 35 (Melen, Savelys, QualiBreizh...)

Ja również desperacko szukam kontaktu w 22 na Lannion/Guingamp i okolicach, aby naprawić nasz Ponast KP11, który był zepsuty przez 2 lata, na początku trzeciej zimy, aby ogrzać go konwektorami. Przyjeżdżało wielu ciepłowników i podejmowało różne próby naprawy, wymieniano części (rezystory, karta elektroniczna, giętkie...). Ale nic nie pomaga. To bałagan, rozpaczamy. To bardzo dobry kocioł i jest w bardzo dobrym stanie, ale umyka nam mały szczegół, a to nie nasza sprawa. Sprowadza się to do małego szczegółu, to na pewno.
Ostatnio wyświetlała zablokowaną śrubę 1 (którą kilka razy odblokowywaliśmy i ponownie czyściliśmy). Następnie przestał się przegrzewać >95° (co jest zaskakujące, ponieważ temperatura wody była ustawiona na 60°, co jest powszechne), po ponownym wyczyszczeniu nie wyświetlał tego komunikatu. Dziś odpala i działa dwie, trzy godziny (czego nie robił od dawna), ale po około 3 godzinach zaczyna wszędzie dymić.
Widocznie dym idzie w przeciwną stronę, wychodzi z leja i wężyka między śrubami, tak jakby dym nie mógł krążyć we właściwym kierunku lub być odprowadzany (podczas gdy przez kilka godzin tak! a wcześniej przez kilka lat, czy!). Tak zadymione pomieszczenie i zatrzymujemy kocioł, zanim zrobi się niebezpiecznie. Druga podobna próba, ale nie odważymy się już jej dotknąć. Dwaj ostatni inżynierowie ogrzewania mówią o niewystarczającym ciągu, ale działa on od kilku lat bez żadnych problemów z przeciągami. Nasz komin nie jest zbyt wysoki (co prawda nie nad imprezą), ale wcześniej działał bardzo dobrze, a na końcu dodaliśmy nawet wyciąg/odkurzacz.
Zastanawiamy się nad ewentualną złą parametryzacją elektroniki.
Przeglądając internet mogłem zobaczyć dyskusje na temat różnych i różnorodnych ustawień: krzywe grzania/mocy? Temperatury? Prędkość śrub względem siebie? Wentylator ? (Nasz jest w dobrym stanie i działa, ale czy działa prawidłowo?) Serwisanci, którzy przybyli do pracy przy naszym kotle, nie zajęli się tymi problemami i nie wydają się chcieć ich rozwiązać.
Więc thierry22160, max22 lub inni, czy masz kontakt z ekspertem?
forum i inni) i masz kontakt w Bretanii, który podróżuje do mojego obszaru, jestem zainteresowany (ponieważ QualiBreizh już nie podróżuje w tym obszarze). Inżynier ogrzewania, który ostatnio przychodzi do mojego domu, wzbudza we mnie zaufanie, uważam go za kompetentnego, profesjonalnego i oddanego, szczególnie jeśli chodzi o kotły na pelety/pelety. Niemniej jednak jestem przekonany, że jest to o włos i że do rozwiązania naszego problemu potrzebny jest znawca ponastów, a nawet modeli KP, znawca ustawień i regulacji elektronicznych.

Bardzo dziękuję za pomoc, którą możesz mi udzielić. :płakać:

(Pozwalam sobie na to małe wołanie o pomoc w innym temacie, który jest podobny do tego z innymi autorami, jeśli pozwolą mi moderatorzy)

Kenavo

Witam masz jeszcze pk do kotła? Serdecznie
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 31/03/23, 23:48

Jan 22 napisał:witam, nowy na forum , Obecnie nie mam Ponast kp 11 zainstalowanego przez firmę Melen w 2008 roku:
błąd stop 3 !!
czy ktoś wie, co to jest?
czy możesz mi powiedzieć czy znalazłeś kogoś do serwisu / naprawy tego kotła?
dzięki tobie

Stop 3 brak zapłonu w palenisku
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 31/03/23, 23:50

RIWALL pisze:cześć
kocioł ponast kp11 zainstalowany przez firmę melen (siemens electronics)
RVS63.243/109 dioda LED płyty elektronicznej w prawym dolnym rogu (na płycie) wyłączona brak zasilania płyty.
jednak 220 v jest obecny. zepsuta karta ??
nadajnik radiowy nie komunikuje się już z pilotem;
Czy na Twoich kotłach melen ponast kp11 (elektronika Siemens) świeci się kontrolka?
w niektórych modelach regulacja jest marki delta dore
dziękuję

Zmień termostat pokojowy, a następnie ponownie okablowaj kocioł i sprawdź, czy zbiornik CWU
0 x
epoka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/02/21, 20:33
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez epoka » 12/04/23, 12:28

Doudou22 napisał:
RIWALL pisze:cześć
kocioł ponast kp11 zainstalowany przez firmę melen (siemens electronics)
RVS63.243/109 dioda LED płyty elektronicznej w prawym dolnym rogu (na płycie) wyłączona brak zasilania płyty.
jednak 220 v jest obecny. zepsuta karta ??
nadajnik radiowy nie komunikuje się już z pilotem;
Czy na Twoich kotłach melen ponast kp11 (elektronika Siemens) świeci się kontrolka?
w niektórych modelach regulacja jest marki delta dore
dziękuję

Zmień termostat pokojowy, a następnie ponownie okablowaj kocioł i sprawdź, czy zbiornik CWU


Witam,
Jak ktoś chce to mam do zaoferowania kocioł ponast kp11 z 2011 roku z instalacją siemensa który działa całkiem dobrze z 2 kompletnymi kartami których praca jest regulowana przez technika ciepłownika który pracował przy kotle w tym czasie sondy mają 5 lat rezystancje 2 lata stary przy odbiorze w Lannion przed 1 maja
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 31/07/23, 17:21

witam wszystkich pb kotła ponast!proszę o kontakt przez messengera w imieniu Nicolasa Dubois zdjęcie ponasta!! Wprowadzam się pod numer 22 56 29 35.
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Problem z kotłem na pelety Ponast kp11




przez Doudou22 » 01/10/23, 17:58

Doudou22 napisał:
RIWALL pisze:cześć
kocioł ponast kp11 zainstalowany przez firmę melen (siemens electronics)
RVS63.243/109 dioda LED płyty elektronicznej w prawym dolnym rogu (na płycie) wyłączona brak zasilania płyty.
jednak 220 v jest obecny. zepsuta karta ??
nadajnik radiowy nie komunikuje się już z pilotem;
Czy na Twoich kotłach melen ponast kp11 (elektronika Siemens) świeci się kontrolka?
w niektórych modelach regulacja jest marki delta dore
dziękuję

Zmień termostat pokojowy, a następnie ponownie okablowaj kocioł i sprawdź, czy zbiornik CWU

Czy udało Ci się ze swoim kotłem?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154