Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez phil59 » 17/09/22, 20:35

Janic napisał:17/09/22, 20:19
Myślę, że masz dobrą analizę, ale niestety tylko częściową, biorąc pod uwagę tylko wyniki.
no cóż, możesz zrobić lepiej?
PhilObecnie w ogóle nie jest specjalistą w tym (i w niczym)


No tak, ale są rzeczy, które wydają mi się oczywiste....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez izentrop » 17/09/22, 21:22

Przepraszam, zapomniałem podać źródło mojego cytatu https://france3-regions.francetvinfo.fr ... 12532.html

Zauważyłem już walc traktorów z pełnymi przyczepami 10 i 12 ton, które następują po sobie, aby napełnić silosy przeznaczone do metanizacji na strona blisko mnie. Nie mam nic przeciwko rolnikom, ale nie uważam za normalne, że wyczerpujemy glebę, by dostarczać metanizatory.
Zwłaszcza, że ​​wątpię, aby ślad węglowy był tak dobry, jak się twierdzi. Nawozy produkowane są z gazu ziemnego. Konieczne jest również liczenie paliwa maszyn.
Rozprzestrzeniające się na polach wydzieliny są trucizną dla życia gleby.
Po raz kolejny bez dopłat, jak na turbiny wiatrowe, to absolutnie nie byłoby opłacalne.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez phil59 » 17/09/22, 21:37

izentrop napisał:Przepraszam, zapomniałem podać źródło mojego cytatu https://france3-regions.francetvinfo.fr ... 12532.html

Zauważyłem już walc traktorów z pełnymi przyczepami 10 i 12 ton, które następują po sobie, aby napełnić silosy przeznaczone do metanizacji na strona blisko mnie. Nie mam nic przeciwko rolnikom, ale nie uważam za normalne, że wyczerpujemy glebę, by dostarczać metanizatory.
Zwłaszcza, że ​​wątpię, aby ślad węglowy był tak dobry, jak się twierdzi. Nawozy produkowane są z gazu ziemnego. Konieczne jest również liczenie paliwa maszyn.
Rozprzestrzeniające się na polach wydzieliny są trucizną dla życia gleby.
Po raz kolejny bez dopłat, jak na turbiny wiatrowe, to absolutnie nie byłoby opłacalne.


Trochę zgadzam się z tobą na samą metanizację, ale jeśli nie dokonasz dotacji, nic się nie zacznie!

Ale dla niektórych nie może to być droga okrężna.

Chyba że zdołamy nakarmić całą planetę...

Dotacje do turbin wiatrowych są wykorzystywane przez fundusze emerytalne w krajach skandynawskich, ponieważ jesteśmy zbyt „głupi”, aby w nie inwestować....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9828
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez sicetaitsimple » 17/09/22, 21:43

izentrop napisał:Przepraszam, zapomniałem podać źródło mojego cytatu https://france3-regions.francetvinfo.fr ... 12532.html


Wydawało mi się, że coś jest nie tak! Z całym artykułem jest to o wiele jaśniejsze.

To powiedziawszy, nie daj się zwieść. Niestety „wielkie” rolnictwo (zboża, buraki itp.), czy to przeznaczone na żywność dla ludzi, zwierząt, czy też na cele energetyczne, może przetrwać w obecnych cenach tylko dzięki mniejszym lub większym dopłatom bezpośrednim.
Biogaz, biometan czy niesubsydiowane biopaliwa (bezpośrednio lub poprzez zwolnienia podatkowe) po prostu nie istnieją.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9828
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez sicetaitsimple » 17/09/22, 22:19

izentrop napisał:Rozprzestrzeniające się na polach wydzieliny są trucizną dla życia gleby.

Uzupełnienie: Myślę, że mówisz o fermentatach metanizacji?
Według mojej wiedzy jest to raczej dobra rzecz, ponieważ umożliwia sprowadzenie w teren pierwiastków, które nie zostały naruszone przez metanizację, fosforu, potasu i pierwiastków śladowych, a także części węgla, która nie została zaatakowana .
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez izentrop » 18/09/22, 01:52

sicetaitsimple napisał:
izentrop napisał:Rozprzestrzeniające się na polach wydzieliny są trucizną dla życia gleby.
Uzupełnienie: Myślę, że mówisz o fermentatach metanizacji?
Według mojej wiedzy jest to raczej dobra rzecz, ponieważ umożliwia sprowadzenie w teren pierwiastków, które nie zostały naruszone przez metanizację, fosforu, potasu i pierwiastków śladowych, a także części węgla, która nie została zaatakowana .
Tak, nie pamiętam słowa odpowiedni.

Słyszałem już o śmiertelności dżdżownic podczas rozprzestrzeniania się, ale według INRAE ​​nie wydaje się to takie poważne
Pomimo tych danych niektórzy wskazują na potencjalny toksyczny wpływ pofermentu na życie w glebie. Sabine Houot wyjaśnia: „Ponieważ są bardzo bogate w azot amonowy (podobnie jak gnojowica), mogą mieć toksyczny wpływ na dżdżownice, szczególnie zimą, kiedy gleba jest bardzo wilgotna, a dżdżownice są na powierzchni. Ale przeprowadzone przez nas obliczenia pokazują, że ta dotknięta chorobą populacja stanowi tylko 1 do 2% całej populacji. Stratę tę kompensuje również wzrost zawartości materii organicznej w glebie przez poferment, co z czasem powoduje wzrost liczby dżdżownic w porównaniu z poletka, które byłoby nawożone wyłącznie składnikami mineralnymi. »
https://www.web-agri.fr/methanisation/a ... %20surface.

Rozprzestrzenianie się metanizatorów może stwarzać problemy, które pogarszają sytuację hodowców i rolników z metanizatorami, którzy muszą importować odpady...
Rolnik powiedział nam, że sąsiedni metanizator zaoferował, że kupi jego kukurydzę po wyższej cenie niż cena zwykle pobierana za paszę dla zwierząt. Wraz z suszą tego lata 2022 r. ceny wzrosły tak bardzo, że zaangażowała się FDSEA z Ille-et-Vilaine. Większościowy związek rolników zwrócił się do Izby Rolniczej o dystrybucję „zalecanych” cen sprzedaży. Zalecane, ale nieobowiązkowe, ponieważ na tym rynku gra podaży i popytu ma pierwszeństwo. Im więcej metanizatorów, tym większe zapotrzebowanie na odpady. Im wyższe ceny, tym trudniej niektórym rolnikom zapłacić za materiały, które zasilą ich biogazownię. Do czasu zatrzymania opłacalności instalacji.
https://reporterre.net/Methanisation-le ... riculteurs
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Kiedy rolnicy zarabiają więcej na produkcji energii niż żywności




przez Janic » 18/09/22, 08:23

Janic
no cóż, możesz zrobić lepiej?
PhilObecnie w ogóle nie jest specjalistą w tym (i w niczym)
Phil
No tak, ale są rzeczy, które wydają mi się oczywiste....
Jak?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246