Dokument: „Wyścig do punktu zerowego” Podtytuł

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
divad_nitram
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/02/06, 19:19
Lokalizacja: Montpellier (Francja)

Dokument: „Wyścig do punktu zerowego” Podtytuł




przez divad_nitram » 05/05/07, 10:40

Witam,

Sięgnąłem po film dokumentalny przedstawiający przegląd różnych procesów, najwyraźniej obejmujących różne procesy wykorzystujące darmową energię.
Wszystkie komentarze są oczywiście w języku amerykańskim, z różnymi akcentami, od północnego wschodu po głębokie południe...

Ten dokument wydał mi się interesujący, ponieważ był stronniczy i dość wyczerpujący. Myślę, że może to być interesująca podstawa do debaty na ten temat w naszym otoczeniu i wprowadzenia go do języka francuskiego.

Moje pytanie brzmi: czy jest ktoś poza mną, kto chciałby wziąć udział w pisaniu napisów do wspomnianego dokumentu? praca wydaje się pracochłonna, ale może pomóc w rozwoju myślenia na ten temat, który właśnie ze względu na silne reakcje, jakie wywołuje, jest interesujący.

Tłumaczenie wieloosobowe może samo w sobie prowadzić do ekscytujących dyskusji....

Może ktoś już się w to bawił???

Nie wahaj się ze mną skontaktować

A+

David
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/05/07, 10:45

1) Myślę, że to nie jest dokument na tej stronie, o którym mówisz: https://www.econologie.com/l-energie-lib ... -2500.html Dobrze byłoby to sprawdzić przed przystąpieniem do tłumaczenia. Nigdy nie dostałem dokładnego tytułu tego dokumentu :D

2) Jeśli chodzi o pomoc w tłumaczeniu, osobiście nie będę w stanie zbyt wiele wnieść, jednak po ukończeniu będę mógł hostować film, aby pomóc w jego dystrybucji.

ps: Chcę zobaczyć, o co chodzi w oryginalnej wersji. Czy już ją gdzieś hostowałeś?
0 x
divad_nitram
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/02/06, 19:19
Lokalizacja: Montpellier (Francja)




przez divad_nitram » 05/05/07, 14:34

To trwający ponad dwie godziny dokument, w którym występują Meyer, Hutchinson, Pantone i wielu innych.
Większość wyświetlanych filmów pochodzi z tego dokumentu.

Uważam, że dziennikarzem, który to zrobił, jest Jeane Manning.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 05/05/07, 15:14

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 07/05/07, 11:40

divad_nitram napisała:To trwający ponad dwie godziny dokument, w którym występują Meyer, Hutchinson, Pantone i wielu innych.
Większość wyświetlanych filmów pochodzi z tego dokumentu.

Uważam, że dziennikarzem, który to zrobił, jest Jeane Manning.

A+


Ok, więc nie ma to nic wspólnego z drugim, więc gdybyś mógł umieścić go na stronie, abyśmy mogli go pobrać (nawet w wersji oryginalnej), byłoby dobrze :) chyba że jest już na Youtube lub równoważnym?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161