Projekt domu pasywnego: dyskusje i szczegóły

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
jejed69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/03/07, 17:15




przez jejed69 » 27/03/07, 08:34

hehe... mówisz o otrzymanych kaloriach, ale ja mówię o ich pochodzeniu ^^

>> „zapobieganie przyjmowaniu kalorii w ciągu dnia”

otrzymany przez co? ^^
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/03/07, 10:06

jejed69 napisała:hehe... mówisz o otrzymanych kaloriach, ale ja mówię o ich pochodzeniu ^^

>> „zapobieganie przyjmowaniu kalorii w ciągu dnia”

otrzymany przez co? ^^

Hej, musisz przeczytać całe zdanie, a nie tylko końcówkę:
Targol napisał:Myślę, że to głównie zasługa Promieniowanie słoneczne w połączeniu z obecnością atmosfery, która stanowi warstwę izolacji termicznej, która zapobiega wydostawaniu się kalorii otrzymanych w ciągu dnia wraz z zachodem słońca.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
jejed69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/03/07, 17:15

jutro TPE...




przez jejed69 » 27/03/07, 19:20

dziękuję, sfinalizowałem mój plik dotyczący wspaniałego TPE w języku angielskim ^^ na temat energii geotermalnej
Mała wskazówka, bo wciąż pytałem mojego nauczyciela fizyki....w zasadzie: nie powinniśmy mówić o kaloriach, kiedy mówimy o cieple, kaloria to taka jednostka, to, co jest w ziemi, to... ciepło takie.. ..pochodzenie jest następujące: wzrost strumieni ciepła pochodzących z wnętrza Ziemi i gdy się nad tym zastanowimy, nie możemy przestać twierdzić, że jest to system niezależny od warunków pogodowych, a wymiana ma nastąpić na skutek promienie słoneczne
Cóż, to tyle w tej małej lekcji historii i dziękuję za tę małą lekcję geotermalną ^^ : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Jutro TPE...




przez zac » 27/03/07, 22:47

jejed69 napisała:pochodzenie jest następujące: wzrost strumieni ciepła pochodzących z wnętrza Ziemi i gdy się nad tym zastanowimy, wciąż powtarzamy, że jest to system niezależny od warunków meteorologicznych i mówimy, że wymiana odbywa się pod wpływem promieni słonecznych


powitanie
przyjdź i spędź godzinę na mojej werandzie w nocy i godzinę w środku popołudnia, a powiesz mi, czy to wulkan nagrzewa, czy słońce :P :P :P :P :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
gui42
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 20/01/07, 19:09




przez gui42 » 31/03/07, 09:52

Halo

Minęło trochę czasu, odkąd poczyniłem postępy w moim temacie (trochę za dużo pracy :( ), więc jakie było moje zaskoczenie, gdy otrzymałem e-mail z powiadomieniem o odpowiedzi!
Jejed, bardzo się cieszę, że udało Ci się uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, ale kiedy Christophe zaczął zadawać pytanie, dlaczego zamieściłeś pytanie dotyczące pompy ciepła/energii geotermalnej w temacie o domu pasywnym?
0 x
Carchi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/05/07, 16:19




przez Carchi » 06/05/07, 16:42

Witam, jeśli jesteś zainteresowany jestem architektem tego domu. Jest to faktycznie dom pasywny (11 kWh/m2/rok). Produkowany seryjnie przez krajowego producenta (co częściowo wyjaśnia bardzo niską cenę).
Ostateczna cena wyniesie około 1200 euro m2. Co jest już bardzo wydajne.
0 x
gui42
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 20/01/07, 19:09




przez gui42 » 06/05/07, 20:44

Dobry wieczór Carchi
O jakim domu mówisz?
0 x
Carchi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/05/07, 16:19




przez Carchi » 14/05/07, 22:57

Z domu pasywnego zbudowanego z inicjatywy Yane Arthusa Bertranda.
0 x
timar007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/05/07, 14:01
Lokalizacja: Francja




przez timar007 » 15/05/07, 14:10

Witam,

Słyszałem, że chcąc uprawiać energię geotermalną trzeba uważać na radon. Myślę o zakupie tego: http://www.laboandco.com/detecteur-radon-ramon2-2.htm

Czy ktoś z Was zna ten produkt? Czy to prawda, że ​​energia geotermalna może powodować wzrost poziomu radonu w domu?

Pielęgnacja
0 x
Co dokładnie próbował zrobić człowiek, który odkrył, że krowy dają mleko?
Avatar de l'utilisateur
vincent27
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 111
Rejestracja: 20/05/05, 19:20
Lokalizacja: Eure




przez vincent27 » 15/05/07, 21:48

Małe spojrzenie wstecz na forum Od jakiegoś czasu dużo się ruszam.

Voila, moje pozwolenie na budowę zostało złożone w ratuszu.

Mały widok wyjaśniający, co to jest:

Obraz

Dla nas będzie to dom bioklimatyczny.
To sześcian, najlepszy stosunek odsłoniętej powierzchni do objętości wnętrza.
W mniejszym stopniu „rozdzielamy” te przepływy powietrza, zamiast tego staramy się zarządzać naturalnymi konwekcjami gorącego i zimnego powietrza.
Dla nas będzie to utworzenie ściany ze słomy (między drewnem na zewnątrz a ziemią od wewnątrz) o grubości 50 cm od strony nawiewu. Jest to ściana, która będzie przepuszczalna dla powietrza, ale powietrze wpadające będzie przez nią podgrzewane i będzie miało odpowiednią wilgotność.

Cały dom „sześcian” z zewnątrz wykonany jest z drewna.

Wentylacja :
Efekt Venturiego (widoczny pod dachem) do ekstrakcji i studnia kanadyjska do ssania, z zamykanymi kratkami po jednej i drugiej stronie.
Brak VMC, które zużywa dużo energii elektrycznej przez cały rok.

Aby ogrzać dom, będziemy mieć szklarnię od południa, z osłoną roślinną z przodu, aby zacieniać ją latem. Wewnątrz znajdować się będzie piec masowy, osadzony w dużej ścianie murowanej (część mineralna zapewnia bezwładność cieplną domu... bo dom w 100% drewniany nie ma bezwładności, czyli można powiedzieć, że szybko się nagrzewa/chłodzi : to zaleta zimą, ale nie latem!!!).
Żadnej energii geotermalnej (poza budżetem... i niekoniecznie koniecznej w przypadku pieca masowego), ale studnia kanadyjska.
Panele słoneczne dla ECS, zgodnie z budżetem.
Duże otwory po stronie słonecznej i żadne/niewielkie po stronie przeważającego lub północnego wiatru.

A przede wszystkim: dach nie połączony z domem. Zasadniczo budujemy budynek rolniczy i przechowujemy pod nim kostkę mieszkalną. Po co ? Ponieważ dom będzie w cieniu dachu, będzie to dodatkowy sposób na walkę z upałem latem.

Świetliki „hiperwentylacyjne” na dachu.

Dodatkowym ogrzewaniem będzie:
- Panel elektryczny
- Grzejniki elektryczne.
Zwykle dzieje się tak, jeśli nie możesz bezpiecznie obchodzić się z drewnem.
A poza tym wiemy, jak się chronić i walczyć z zimnem lepiej niż z upałem. Biorąc pod uwagę nadchodzące zmiany, warto o tym pomyśleć.

Jest ...
To niezwykle motywujące, wymaga dużej dokumentacji osobistej (właściwie w tym miesiącu jest świetny artykuł w „Futur et maison”) i pewnej inwestycji ze strony architekta (znajomego rodziny).
Jest to oczywiście dom, którego nie można zaprojektować bez uwzględnienia środowiska, naszego sposobu życia, krótko mówiąc, jest to bardzo modne!
Jest to oczywiście trochę (znacznie) droższe niż dom katalogowy z bloczków betonowych, ale szczerze mówiąc, to zupełnie inne podejście.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111