Jazda ekologiczna, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez phil59 » 01/07/22, 17:41

Obamot napisał:
ten silnik ssie prawie nic ale połyka wszystko : Mrgreen:


Nadal istnieją kompromisy...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Obamot » 01/07/22, 20:04

phil59 napisał:
Obamot napisał:
ten silnik ssie prawie nic ale połyka wszystko : Mrgreen:


Nadal istnieją kompromisy...

: Mrgreen: Znam takich, którzy ssą prawie wszystko, ale niczego nie połykają : Arrow: [_]
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Macro » 26/08/22, 22:08

Makro napisał:
Makro napisał:Przesiadka z mojego c zero na ct wczoraj... Licznik wizyty na tylnych hamulcach, lekka nierównowaga (tylko % : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: ) auto ma dopiero 10 lat i ma 84000 52 km To są hamulce bębnowe... Diagnoza sterownika to usterka mechaniczna bo zarówno pedał jak i hamulec ręczny są niesymetryczne... Problem z hamulcami nigdy nie używanymi... w codzienne użytkowanie ponad 6 km Dotykam hamulców 3 razy na ostatnich 4 lub XNUMX metrach przed zatrzymaniem się na światłach lub na znaku stop ...


Twarde testy hamowania wczoraj... Rzeczywiście auto wyciąga jak lizak i trochę wije się w dupie

Wczoraj inspekcja dwóch bębnów hamulcowych... Tak jak się spodziewałem, w stanie nowym... Dużo kurzu, ale bębny, okładziny i cylinderki kół w dobrym stanie... Spryskany spray środka do czyszczenia hamulców. płótno szmerglowe na bębny i okładziny dolewanie okładzin napędzanych (nie rozumiem dlaczego już tego nie robimy) ponowny montaż i testy na moście z asystentem w aucie.... I rzeczywiście po zaciągnięciu hamulca ręcznego lewy hamulec dopiero zaczyna naciskać trzy lub 4 nacięcia po prawym...tak samo z pedałem...trochę puszczania...nic lepszego...wielkość chwytu bębnów bez różnicy, wzięta od strony trymu zamontowałem niezłą różnicę w milimetrach... Więc oczywiście to nie zadziałał automatyczny system odzyskiwania... Kontrola systemu bardzo podobna do systemu Girling....8.PNG
a potem zdaję sobie sprawę, że mały system dźwigni C, który służy do poluzowania nakrętki wydłużającej korbowód złożony z elementów 1 2 3 był daleko od nakrętki 3 i przeszedł przed zębami zamiast je zaczepić ... podniecając się: klik... inspekcja gadżetu i to był tylko kurz, który połączył się z blokującym go smarem montażowym... czyszczenie testy regulacji ponownego montażu... I znowu zaczynamy... .I rzeczywiście zmienia hamowanie samochodu...hamulce zdecydowanie lepiej reagują na najmniejszy nacisk na pedał...Będąc prawie jedynym użytkownikiem tego auta nie zauważyłem problemu, który pojawiał się stopniowo od 2 lat.. Ponieważ używam tego samochodu na drogach wiejskich, które mogą być zakorkowane, ćwiczę jazdę z bardzo wczesnym hamowaniem ... Gdybym musiał mocno hamować podczas wychodzenia z zakrętu, mógłbym (bez wątpienia) być bardzo zaskoczony .... W końcu CT nie było takie złe...


Dobre wieści... ponownie sprawdzone w ostatni czwartek i... ten sam problem z wynikiem na hamulcu 45% niewyważenia :zaszokować: podczas pierwszej wizyty było 49% io 1% większa skuteczność hamulca postojowego....Znowu sprawdziłem hamulce...Nic, co może mi wyjaśnić ten problem...Tylko lewa szczęka jaśniejsza niż prawa. .. Demontaż i kontrola metrologiczna bębnów RAS dobry strzał płótna szmerglowego w tym wszystkim i powtórny test (grato sterownik fajny) nic lepszego... Zakup nowych okładzin kół i cylindrów , 200km toczenia zespołu bez użycia hamowania rekuperacyjnego ( utrata od 10 do 15% autonomii po drodze) ... I ostatnie przejście w kontrataku ... więcej nierównowagi, ale mniejsza siła hamowania, ale nadal w normach ... PHEW ...

Krótko mówiąc, Christophe ma problemy z tarczami, które rdzewieją w ekojazdach... Dla mnie to bębny zamarzają, żeby nie używać...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez sicetaitsimple » 26/08/22, 22:18

Twój kumpel Jack Daniels cię zawiódł? :D :D :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Macro » 26/08/22, 22:23

sicetaitsimple napisał:Twój kumpel Jack Daniels cię zawiódł? :D :D :D
Nie, kołysały się... I były na wakacjach, kiedy miałem czero na ct... A jak to wynika z ławki Jacka Daniela, to niewiele można z tym zrobić... Oprócz mijania innego samochodu ale jesteśmy bardziej w tym, że nie widzieliśmy czegoś w tej chwili t .... Jesteśmy w czystym i prostym oszustwie ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214