Jazda ekologiczna, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Macro » 28/06/22, 00:22

Swobodne przyspieszenie dzięki mojemu c zero… Autonomia podczas swobodnego spadania… Właśnie zmieniłem pierwszy komplet przednich opon… Przy 89000 XNUMX km : Chichot: klocki są zużyte w 25% : Chichot:
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Christophe » 28/06/22, 00:29

Pomyślałem, że nie należy przeciążać samochodu… ile zarabia instruktor? 140 kg? : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez phil59 » 28/06/22, 08:01

Bardzo prosta sprawa.

Na moim ionie, takim jak Macro c0, gdy tracisz zasięg na zwykłych trasach, np. 10 km, w aucie, które ma 100, sprawdzasz ciśnienie w oponach i bingo! zwykle brakuje 10%....

Na tych samochodach pokazuje się od razu....

Normalne ciśnienie na 2.5, a gdy miałem dłuższą drogę do przejścia, zmieniłem na 3.2.....

A jeżdżąc eko, kiedy masz 100 km autonomii, uczysz się bardzo szybko.

Używasz "hamulca silnikowego"... Przyjeżdżasz do miasta bez użycia hamulca, z odpowiednią prędkością....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Janic » 28/06/22, 20:21

Normalne ciśnienie na 2.5, a gdy miałem dłuższą drogę do przejścia, zmieniłem na 3.2.....
a w razie wypadku towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają zapłaty za nieprzestrzeganie zaleceń producentów.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez phil59 » 28/06/22, 20:31

Janic napisał:
Normalne ciśnienie na 2.5, a gdy miałem dłuższą drogę do przejścia, zmieniłem na 3.2.....
a w razie wypadku towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają zapłaty za nieprzestrzeganie zaleceń producentów.


pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.

Źródła, artykuły prawne? Przykładowe przypadki?

Tak, wiem, nie byłem fajny na pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff, powinienem był zapytać, czy uważasz, że były przypadki, w których to już się wydarzyło ....

Ale dzisiaj nie obchodzi mnie to .... I znowu, nie zrobiłem podstawowego janic .....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Exnihiloest » 28/06/22, 21:34

Janic napisał:
Normalne ciśnienie na 2.5, a gdy miałem dłuższą drogę do przejścia, zmieniłem na 3.2.....
a w razie wypadku towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają zapłaty za nieprzestrzeganie zaleceń producentów.


To jest źle. Głupie gadanie. Oświadczenia równie nieważne w kwestiach prawnych, jak we wszystkich innych dziedzinach, o których mówi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Macro » 29/06/22, 08:27

Przesiadka z mojego c zero na ct wczoraj... Licznik wizyty na tylnych hamulcach, lekka nierównowaga (tylko % : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: ) auto ma dopiero 10 lat i ma 84000 52 km To są hamulce bębnowe... Diagnoza sterownika to usterka mechaniczna bo zarówno pedał jak i hamulec ręczny są niesymetryczne... Problem z hamulcami nigdy nie używanymi... w codzienne użytkowanie ponad 6 km Dotykam hamulców 3 razy na ostatnich 4 lub XNUMX metrach przed zatrzymaniem się na światłach lub na znaku stop ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Christophe » 29/06/22, 10:27

Janic napisał:
Normalne ciśnienie na 2.5, a gdy miałem dłuższą drogę do przejścia, zmieniłem na 3.2.....
a w razie wypadku towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają zapłaty za nieprzestrzeganie zaleceń producentów.


Nie przesadzaj! O ile opona nie pękła, żaden ekspert nigdy nie sprawdzi ciśnienia w oponach po wypadku...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Janic » 29/06/22, 14:23

Christophe
Nie przesadzaj! O ile opona nie pękła, żaden ekspert nigdy nie sprawdzi ciśnienia w oponach po wypadku...
niekoniecznie po wybuchu. Ekspert, poprzez refleks, przyjrzy się również zużyciu opon, a tym samym centralnemu zużyciu opon, które są nadmiernie napompowane, co zmniejsza przyczepność do podłoża, a zwłaszcza na mokrej lub tłustej nawierzchni.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Ekologiczna jazda, tak ... ale uważaj na przedwczesne zużycie!




przez Christophe » 29/06/22, 16:03

Sprawdzi też geometrię, o której myślisz? : Mrgreen:

Trochę trudne na wraku…
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154