Na śmierć elektryczny samochód ... i szybko !!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Macro » 28/06/22, 00:15

Goła miedź elektryczna 24 maja 2022 r. Sprzedałem ją za 7950 euro za tonę...

Ponieważ nikt nie chce mojej 106 i mojego saksofonu elektrycznego, zamierzam je wyrzucić na złom... Powinienem zdobyć około pięćdziesięciu kilogramów miedzi z tych dwóch taczek... To będzie mała nagroda pocieszenia...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Janic » 29/06/22, 14:52

Dla mnie dobrym kompromisem jest opracowanie wszystkich rozwiązań (EV-VT-Hybrid) z naciskiem na biopaliwa i oczywiście odnawialną energię elektryczną.
o ile Francja i inne kraje chcą nadal konsumować minerały znacznie ponad to, co mogłaby wyprodukować, gdyby wszyscy mieszkańcy tej ziemi konsumowali tak jak my (znacznie niż Amerykanie), ale byłoby to konieczne dla tych trzech krajów, takich jak nasz. Nadal rozumujemy jak dawni koloniści, że plądrujemy innych mieszkańców tej ziemi, chociaż wiemy, że ten sposób postępowania nie jest ani opłacalny, ani niezawodny w czasie.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Ahmed » 29/06/22, 15:38

Zgadzam się z przesłaniem Janic, z tym wyjątkiem, że ten neokolonialistyczny duch jest bardziej konsekwencją niż przyczyną. Mówiąc bardziej precyzyjnie, to nie kwestia (braku) moralności podburzałaby te drapieżne zachowania, ale zwykła zgodność z rozpraszającą zdolnością materialną, której ślepo się podporządkowujemy.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Janic » 29/06/22, 16:42

Ahmed
z wyjątkiem tego, że ten neokolonialny duch jest bardziej konsekwencją niż przyczyną.
bardzo sprawiedliwe! ale należy pamiętać, że nie może trwać w czasie iw pewnym momencie pęknie!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez phil59 » 29/06/22, 20:26

Czy to dlatego zużywasz więcej ropy niż ziemia jest w stanie wyprodukować?

Masz rację, musisz spalić olej, wypalić wszystkie inne i nic cię to nie obchodzi, za 50 lat może cię już nie będzie?

"JA", przechodzę na emeryturę w wieku 120 lat, więc zostanę po około 80 latach szczęścia.... : Lol:

Janic, mój pies nie ma „wścieklizny”, podobnie jak mój VE.

Możemy być przeciwni rzeczom, to zrozumiałe, ale szukamy złych wymówek....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Janic » 30/06/22, 08:09

phil59
29/06/22, 20:26
Czy to dlatego zużywasz więcej ropy niż ziemia jest w stanie wyprodukować?
Wszyscy we Francji jesteśmy na tym samym tonie i śpiewaniu Titanica bliżej ciebie mój Boże(zużycia (oleju lub elektryczności) niczego nie zmieni
Masz rację, musisz spalić olej, wypalić wszystkie inne i nic cię to nie obchodzi, za 50 lat może cię już nie będzie?
chcesz konkurować z débilou? Nie tylko by mnie tam nie było, ale i moje dzieci i wnuki! W międzyczasie spalam jak najmniej ropy i energii jądrowej
"JA", przechodzę na emeryturę w wieku 120 lat, więc zostanę po około 80 latach szczęścia.... : Lol:
redébilou: czy to mania? Nie jesteś blisko dożycia 120 lat, z WSZYSTKIMI różnymi zanieczyszczeniami mnożącymi się na tej ziemi, a szczególnie w krajach o wysokich technologiach zanieczyszczających, które już widzą, jak skraca się długość życia starych.
Janic, mój pies nie ma „wścieklizny”, podobnie jak mój VE.
Ale ty tak! Wściekłość, by wierzyć w Świętego Mikołaja jeszcze w twoim wieku!
Możemy być przeciwni rzeczom, to zrozumiałe, ale szukamy złych wymówek....
zacznij od ciebie!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez phil59 » 30/06/22, 09:17

Myślę, że w głębi duszy musisz być bardzo nieszczęśliwy...

Oddychaj, strzały bluesa, tak, są, ale nie trzymaj się tego. Życie bywa okrutne, ale „pieprzymy to”.

Daj spokój, za 20-50 lat będziemy ścigać się z dwoma piechurami? : Lol: i napompuję moje łyżwy! : Lol: : Lol: : Lol:

Myślę, że to był jeden z ostatnich razy, kiedy ci odpowiedziałem na te 2 ostatnie tematy, ponieważ kiedy twoje pierwsze argumenty wyraźnie się nie sprawdzają, musisz znaleźć inne...

Niech żyje Janic, szczęście i radość, to najważniejsze!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Ahmed » 30/06/22, 10:34

W zależności od tego, z jakiego punktu widzenia rozważamy dane zjawiska, nie jest zaskakujące, że dochodzimy do różnych, choć nie sprzecznych, rozważań. Janic jest tu umieszczone w bardziej globalnej perspektywie, przestrzennej i czasowej, niż Phil29...
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez phil59 » 30/06/22, 12:43

Ahmed napisał:W zależności od tego, z jakiego punktu widzenia rozważamy dane zjawiska, nie jest zaskakujące, że dochodzimy do różnych, choć nie sprzecznych, rozważań. Janic jest tu umieszczone w bardziej globalnej perspektywie, przestrzennej i czasowej, niż Phil29...


Na przykład miedź dobrze się poddaje recyklingowi.

Zastanawiam się, czy to jest to, co blokujesz, czy co?

Ropa doszliśmy do warunków tanio.....a pozostało na jak długo dokładnie przy takim samym zużyciu?

Tutaj dokładnie w telewizji, z krowim, -3% nie wiem co, ale spada! : Lol:

Więc mężczyzna byłby częściowo odpowiedzialny? nie możemy go za wszystko winić, ale musimy zadać sobie pytanie, jaka część mężczyzny jest w tym całym „gównie”.

Nie bycie ekstremistą oznacza również świadomość, że w tej chwili nie można przejść na całkowicie elektryczny. Nie ma natychmiastowych rozwiązań na wszystko.

Konfiguracja wymaga czasu. A ponieważ nie jedzie szybko...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez phil59 » 30/06/22, 13:35

Raport RTE z października 2021 r.
Jeszcze tego wszystkiego nie przeczytałem....

https://assets.rte-france.com/prod/publ ... tats_0.pdf

Zastanawiam się nad czymś jeszcze...

Np. „to ci”, którzy mówią, że dopóki EV nie zrobi co najmniej 500 km, nie wezmę…
A kto „krzyczy” (może i słusznie, z mojego punktu widzenia), na surowiec niezbędny do zrobienia baterii…

To zadziwiające....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 89