Panel słoneczny Drainback zatkany brązowym proszkiem?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 15/04/12, 10:21

Mam znajomego, który ma otwarty układ Rotex, działa od 8 lub 9 lat bez problemu: metale, miedź (czujniki) stal nierdzewna (cewki balonowe).
Używam swojego od 3 lat.
Wydaje się więc, że odpowiada za to natura metali?

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 15/04/12, 11:56

Podgrzewacze CWU do c.o. posiadają wymiennik (wężownicę lub zbiornik zewnętrzny w przypadku zbiornika pierścieniowego) ze stali surowej. Emaliowane jest tylko wnętrze zbiornika mające kontakt z wodą sanitarną.
Obiegi centralnego ogrzewania to głównie obiegi zamknięte z naczyniem wzbiorczym, co powoduje ograniczoną korozję wewnętrzną.
W przypadku zastosowania w samoodpływowych panelach słonecznych należy zastosować jedno lub więcej rozwiązań ograniczających dopływ tlenu do obwodu.
Niektóre dodatki mogą ograniczać utlenianie, ale czy nie jest to najłatwiejszy sposób na uszczelnienie obwodu?

A+
0 x
fam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 29/01/10, 09:45




przez fam » 15/04/12, 20:04

Halo

Czytałem, że ktoś właśnie nałożył (naturalny) olej na powierzchnię.

Dzięki swojej gęstości pozostaje na powierzchni, zatkając powietrze.

Zbyt proste?
0 x
„Rozmawianie o tym to jedno, a robienie tego co innego.
Dokonałem wyboru "
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/04/12, 08:36

Witaj, czy kiedykolwiek umieściłeś magnes na swoim proszku?
W przeciwnym razie w pracy przesyłamy zimną wodę w obwodzie o temperaturze 230 stopni, a do zabezpieczenia rurociągu używamy środka antykorozyjnego zwanego cortrolem.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Robertjf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/06/22, 00:58
x 1

Re: Panel słoneczny Drainback zatkany brązowym proszkiem?




przez Robertjf » 27/06/22, 01:16

Witam,
Dzielę się z Wami moją techniką czyszczenia instalacji solarnych Drainback: używam sprężonego powietrza. Na poziomie zbiornika przedmuchuję wszystko co możliwe z obwodu pierwotnego następnie dmucham dmuchawę w rurze powrotnej (w kierunku przeciwnym do płynu). Bądź ostrożny, musisz robić małe wstrząsy, aby obserwować, jak się sprząta. Jeśli korek, to wychodzi, to na pewno. Pod koniec operacji w środku wszystko jest czyste, jest więcej do napełnienia. Wybrałem kilka takich. Nie trzeba wspinać się na dach, dzieje się to na połączeniach balonu. Do zrobienia rano, zanim płyn się rozgrzeje. Jeśli jest naprawdę zatkany, spróbuj w drugą stronę, w przeciwnym razie wykonaj manipulację na dachu. Bądź ostrożny, w tym przypadku, gdy czapka wyjdzie, pryska bardzo czarna na cały dach. Ale hej, to w dobrej sprawie... Musisz spłukać to wszystko.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119