ceny paliw wzrosną benzynowych i wysokoprężnych VS DGCCRF

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Remundo » 18/06/22, 20:29

jeśli chcesz.

Jak sądzą inni, maczugi przeciw covidowi są skuteczne i niezbędne dla każdego.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Obamot » 18/06/22, 22:22

Remundo napisał:
ale większość E85 jest zużywana przez niezmodyfikowane lub przeprogramowane samochody.
Samochody z komputerem pokładowym (czyli prawie wszystko na prawie 25 lat) można przeprogramować bez specjalnego wyposażenia, wystarczy zmusić komputer pokładowy, aby nieco wyszedł poza zakres ustawień fabrycznych, aby zmusić go do samodzielnego przemieszczenia się tam, i to przez kolejne pełne, gdzie każdorazowo zwiększa się ilość E85 w mieszaninie, na przykład w następujący sposób:
1. napełnienie: 25% E85 + 75% SP95/98
2. pełna: 50% E85 + 50% SP95/98
3. pełna: 75% E85 + 25% SP95/98
Czwarty pełny: 4x% E9, aż zapali się kontrolka check engine. I kompletne w SP85/95
(kontrolka silnika wskazująca mieszankę „zbyt biedny...” limit, którego komputer nie może już regulować/kompensować (ale nadal jedzie z kilkoma czkawkami na biegu jałowym i większymi trudnościami z rozruchem w zimie. Nawiasem mówiąc, komputer dostosowuje również optymalny moment temperatury zapłonu w zależności od miksu ...)

Wtedy wystarczy być trochę niżej, kiedy zatankujesz... żeby kontrolka silnika się nie zapaliła. I tam osiągnęliśmy maksymalny limit pojemności silnika, aby pracować z E85 na najwyższej możliwej mieszance, bez skręcania czegokolwiek (nigdy nie udało mi się sprawdzić czy gniazda zaworów są uszkodzone, bo nigdy nie wyprodukowały, jestem dzikusem : Mrgreen: ) ...

Uważaj, że „cysterny” zmieniają proporcje SP95 w E85 w zależności od pory roku… Kiedy docieram do rezerwy, zaczynam od dodania 5 do 10 l SP95 więcej na zbiornik w zbiorniku poniżej 5°C w rano (w zimie) potem wszystko inne w E85... i zroluj moją kurę!

Możesz włożyć dodatek jeśli chcesz się spierać, nigdy tego nie robiłem i zawsze jeździłem z zapaloną kontrolką silnika czyli 100% E85 nie ma problemu (je trochę więcej...)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez phil59 » 19/06/22, 01:55

Marco może to potwierdzić, ale E85, jeśli jest -25°, to E15....

A wszystko, w „starych” latach 90. 60-65%, działa dobrze.

Tego wieczoru po powrocie, dystrybutor Carrefour, całe paliwo powyżej 2 €.

Dzisiejszego popołudnia podczas jedzenia na plaży jakiś "gus" krytykujący VE .... Nie wziąłem mojego kija pielgrzyma na VE ....,

W EV, 12 kWh do przejechania 100 km, kwh trif full 17 cts ttttcc, 3 € w najdroższym...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Obamot » 19/06/22, 07:19

Nie, może źle się przemówiłem.

Celem jest oszukanie ECS (komputera pokładowego)

Nie ma znaczenia, jakie są rzeczywiste dawki przyrostowe. Celem jest postawienie komputera „w trudnej sytuacji”, aby korygował ubogą mieszankę, wzbogacając ją za każdym razem trochę bardziej i działa bardzo dobrze. Dlaczego to działa? Ponieważ są kraje takie jak Brazylia, w których wiele pojazdów jeździ na E85, więc ich ustawienia fabryczne nie są takie same.

Ale działa bardzo dobrze.
Miałem Forda Mondeo, nie wykonałem całej obsługi, wstawiłem bezpośrednie E85, aby zobaczyć, a silnik nie drgnął, od razu wyregulował się poprawnie.
Manipulacja jaką podaję ma na celu udaremnienie "niechętnych" silników, takich jak małe pojemności skokowe (nie polecam poniżej 1'400 CC a ponadto każdemu kto chce jeździć z silnikiem E85 nie planowanym do tego na własne ryzyko i niebezpieczeństwo, nawet jeśli nie wiem, które z nich :P Całkowicie zrzekam się wszelkiej odpowiedzialności )

Tutaj, tutaj... Wystarczy spróbować dla tych, którzy chcą... Mogę dać dobre dziesięć pojazdów, na których to działa.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez phil59 » 19/06/22, 09:57

W moim łaziku z lat 90. limit wynosił 60-65%, poza tym światło silnika.

Uważam, że nieśmiało zacząłem od 10%, a potem rosłem w przyrostach o 20-25%.

W tym czasie prowadziłem tabelę excela, żeby zobaczyć ile było dla mnie warte 100 km.

Przy 60% nadkonsumpcja jest prawie znikoma.

Mój koszt za 100, aby ulokować, był taki sam jak na długiej drodze krajowej, gdzie silnik jest rozgrzany, podczas gdy moje podróże trwały około 10 km.

Z drugiej strony poniżej 5 km zużywasz max, z E85.

Na wszelki wypadek wymieniłem filtr paliwa w ciągu 2000km po wprowadzeniu E85, bo czyści całkiem sporo....
2 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Obamot » 19/06/22, 11:40

Podobnie jak w Nissanie z 1994 roku, było to nie więcej niż 50/50, nawet jeśli było gniazdo ECS, ale nie było gniazda OBD1, konieczna byłaby modyfikacja ustawień bezpośredniego ECS. nie odważyłem się :) :) :)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Remundo » 20/06/22, 18:45

raport na ten temat

1 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez phil59 » 20/06/22, 19:51

Obamot napisał:Podobnie jak w Nissanie z 1994 roku, było to nie więcej niż 50/50, nawet jeśli było gniazdo ECS, ale nie było gniazda OBD1, konieczna byłaby modyfikacja ustawień bezpośredniego ECS. nie odważyłem się :) :) :)


Nic też nie działa, nawet rezystor na sondzie....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Obamot » 05/07/22, 22:41



Pufa Von Der-La-Hyène w ukraińskiej teczce, która nie tylko poświęciła ludność cywilną, ale teraz wzbudza gniew środowisk gospodarczych w obliczu eksplozji cen energii...! Kiedy dokooptujesz niekompetentnych i skorumpowanych chłopaków, później kosztuje to miliardy...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Wzrost cen benzyny i oleju napędowego VS DGCCRF




przez Christophe » 06/07/22, 01:13

Bogowie ich osądzą!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 243