Które szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają ekwiwalent 0.5 do 1 stera drewna rocznie?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 04/06/22, 12:29

Zdjęcie zatytułowane „Locust.4 JPEG” nie przedstawia szarańczy…
Czasami bardzo wytrzymałe rośliny są trochę trudne do odzyskania, jak na przykład bambus, ale kiedy już go nie ma, nie powiem ci! :zaszokować:
Podobają mi się liście topoli z rodziny trichocarpa: wydłużone, trójkątne i ciemnozielone na wierzchu... mniam! : Chichot:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 04/06/22, 20:40

Jaki masz apetyt na bobra? : Mrgreen:

Jeśli zdjęcie 4 to rzeczywiście robinia posadzona w zagajniku na „północ” za domem (zgadzam się, że bardzo trudno jest dostrzec jej małe liście na tle) z bardzo małą ilością bezpośredniego słońca… są 2 przejęte w tym miejscu i pękały szybciej niż inne (bezwładność cieplna domu??) ale w tej chwili rosną wolniej w porównaniu do tych na słońcu...

Aby śledzić!

Dobry i twój? Możesz zobaczyć ? 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 05/09/22, 09:25

Opublikowałam artykuł o meblach ogrodowych i esencja Robinia polecana jest jako alternatywa dla egzotycznych esencji... 8)

https://www.econologie.com/bien-choisir ... n-en-bois/

Za kilka tygodni, kiedy opadną liście, przedstawię Wam mały przegląd rocznego wzrostu w 2022 roku...

Szarańcza ma się dobrze, trochę ubytków, ale reszta nie jest straszna, biorąc pod uwagę suszę, większość sadzonek osiki jest w PLS... do odzyskania czy nie w przyszłym roku nie wiem, zobaczymy, nie dotykam cokolwiek do następnej wiosny...

To samo dotyczy większości sadzonek wierzby, które przetrwały bobry! Jest nawet wierzba, którą przesadziłem z korzeniami, które nie przetrwały...

Plançons też jestem dosyć rozczarowany: ocalały ma raczej powolny wzrost, kilkadziesiąt liści, z drugiej strony jeden z „kastoryzowanych” plançonów dobrze się zregenerował i jest teraz poza mną...

Z drugiej strony zagajnik na pierwszym zdjęciu obiektu bardzo dobrze się zregenerował, podobnie jak wierzba po południowej stronie, którą prawdopodobnie "ogłuszę" tej zimy (tak jak zrobienie maski na moim PV... )
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 05/09/22, 10:49

"Esencja Robini"! :zaszokować: : Mrgreen:
Odważna formuła!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 05/09/22, 10:52

Co ? :zaszokować:

Wolisz sok z żołędzi dębowych? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 20/09/22, 12:49

Podczas projektu sadzenia w styczniu wykonałem (bardzo) ostre cięcie mojej jabłoni (chwiejnie : Lol: eh Remundo : Wink: ) 15-latków, którzy w dobrych latach nigdy nie dawali więcej niż tuzin jabłek rocznie, najczęściej 2 lub 3 "jadalne"...

Podczas ścinania splądrowałem całą prawą stronę drzewa i usunąłem wszystkie wewnętrzne gałęzie...

W rezultacie w tym roku...to orgia jabłek!

jabłoń.jpg
pommier.jpg (358.14 KiB) Wyświetlono 1017 razy


Niektóre gałęzie wydały, jak sądzę, tyle samo, co w sadach rolniczych (posypane X produktami...). :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Oczywiście 0.0 konserwacji lub leczenia z wyjątkiem ostrego cięcia w styczniu! Na liściach są plamy...

jabłko_gałąź_2022.jpg
pommier_branche_2022.jpg (308.95 KiB) Obejrzano 1017 razy


apple_branch_2022_zoom.jpg
pommier_branche_2022_zoom.jpg (415.08 KiB) Obejrzano 1017 razy


Jabłka nie są bardzo duże, ale w innych latach jest to odmiana małych jabłek, ale może bez suszy byłyby trochę większe w tym roku...albo to susza, która wprost przeciwnie utrwaliła się choroby lub inne zmartwienia co by tłumaczyło tę wyjątkową produktywność (dla mnie)!

Podobno rok 2022 to wyjątkowy sezon na winogrona... na jabłka nie wiem... nic nie słyszałem!

apple_branch_2022_apple.jpg
pommier_branche_2022_pomme.jpg (321.45 KiB) Obejrzano 1017 razy


Na ziemi leżały 3 jabłka, więc myślę, że zbiory powinny nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni...
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez phil59 » 20/09/22, 12:55

Kiedy „szokujesz” drzewo owocowe, w następnym roku daje to max.

Chce być ojcem wielu dzieci, aby mógł przeżyć przez eu...

: Arrow:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 20/09/22, 12:56

Mogę go "szokować" każdego stycznia, bez obaw! Ale hej, następny miesiąc stycznia będzie miał mniej do wycięcia niż w tym roku!

Chyba że… zdecyduję się zachować tylko część produkcyjną? Na zdjęciu ogólnym wyraźnie widać, że reszta (2/3 drzewa) nie wyprodukowała absolutnie nic...

W każdym razie to jest pokręcone... pokręcone za pokręcone... : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Macro » 21/09/22, 05:09

Moje dwie jabłonie były jak twoje, pokryte jabłkami na „najmłodszych” częściach drzew… Nie wiem, czy udało mi się zjeść 10 z nich… Osy i szerszenie przybyły, aby nakarmić się owocami i wszystko zgniło na drzewach... :płakać: :płakać: Jak co roku... Mam też winorośl, która rosła dziko na moim ogrodzeniu z działki o powierzchni 1500 m² poniżej, która nie była utrzymywana od 20 lat i którą nabyłem na wiosnę... J z grubsza oczyścił ziemię, pokruszone jeżyny 3m wysokie, wyrwane dęby średnicy od 10 do 15 cm, dzikie drzewa owocowe, ale winorośli dałem szansę... I jak co roku nie mogłem zjeść ziarnka winogron, wszystko pożerały kosy i szpaki w kilka dni, żeby nie powiedzieć za kilka godzin...

Piła i 4x4 wznawiają serwis, wczoraj zacząłem ale eksplodowałem mechanizm różnicowy mojej wykaszarki :zaszokować: Cóż, jadę tam jak zrzęda ... Jednak wydawało się to całkiem solidne jako rzecz ... Absolutnie konieczne jest, aby udało mi się wjechać na tę ziemię traktorem, aby dobrze przygotować bardzo tandetną glebę do zrobienia mi piękny zielony beton
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 21/09/22, 09:19

Mam dużo os i szerszeni, najwyraźniej nie przepadają za tą odmianą!
Nie jest dobrze zabijać drzewa owocowe, nawet te dzikie!! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

No cóż (już) zamarzło zeszłej nocy, oto dach przyczepy o 8:45 rano:

20220921_084421.jpg
20220921_084421.jpg (284.72 KB) Oglądane razy 950


Czy więc muszę zrobić żniwa fissa, czy mogę jeszcze poczekać kilka dni?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190