Jedzenie ORGANICZNE: brak gwarancji bezpieczeństwa żywności

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Moindreffor » 02/06/22, 21:35

Obamot napisał:I nawet jeśli bardzo mądrze zaznaczysz, że w tego typu sytuacjach awaryjnych cykl alarmowy musi być wyjątkowo krótki dla „świeżych produktów”, jednak i to oni tak mówią, to fakt, że nie było wycofania się ze straganów i że to ogłaszają, wydaje mi się tym bardziej znaczące dla braku powiązania między „skutkiem przyczyny VS”, nie sądzisz?
Po prostu dlatego, że tak się nie stało.

kojarzysz brak wniosku o odstąpienie jako usprawiedliwienie, że to nie miało miejsca, przepraszam, ale jest to jawne nadużycie, średni okres wylęgania WZW typu A to 30 dni, powiedz mi, kto trzyma truskawki 30 dni przed zjedzeniem ich „świeżych” ", dlatego mówili o mrożonych truskawkach

Chcę, żebyś bronił „organicznego”, ale czasami nie powinieneś go nadużywać

Polecam to oglądanie


Myślę, że nie możemy go winić, za co winisz mnie i co myślisz o jego rekordzie?
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Obamot » 02/06/22, 23:46

Ale nie mam ci tego za złe! Nie widzę sensu tego filmiku. Jeśli ma nam powiedzieć, że kanały dystrybucji są zorganizowane w absurdalny sposób, to na pewno.

Nie sprecyzowałem, czy moje tacki z truskawkami są „BIO”, więc gdzie widzisz, że będę bronił „BIO”?

I odwrotnie, nie rozumiem, jak moglibyśmy być przeciwko permakulturze?
Przepraszam, ale próbuję wyplątać się z bezużytecznych i przynoszących skutki przeciwne do zamierzonych wojen.

Cóż, zrobiłem to samo ujęcie (mniej ciasne) w moich kulturach, ponieważ pierwsze obrazy z twojego filmu…

3AB55790-DB62-46DC-A576-53617A4C68B8.jpeg

Z Konica-Minolta 7D 6MP
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Obamot » 03/06/22, 00:17

PS: Czytałem gdzieś, że organiczny kupiony przez dużą dystrybucję kosztuje go prawie tyle samo, co „nie BiO”, po obejrzeniu twojego filmu rozumiem dlaczego…

Wymagałoby to małych lokalnych ps „Ringis”, z masą, a konsumenci przychodziliby z własnymi skrzynkami…
Konieczne byłoby, aby samochody ciężarowe/furgonetki, które podróżują bez ładunku, aby wrócić do punktu wyjścia, skorzystały z okazji do transportu tych produktów na rynki, które są w drodze powrotnej (zbyt łatwe do zorganizowania dzięki internetowi… jak carpooling)
Byłoby konieczne… aby móc obejść się bez dużej dystrybucji (lub zaakceptować obniżenie zysków w niektórych sektorach).
Konsumenci musieliby zgodzić się zapłacić trochę więcej za produkcję najwyższej jakości (tam z inflacją, to jeszcze nie teraz...)

Powinieneś ...

Tyle możliwych rzeczy, które pozostają i należy zrobić.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Moindreffor » 03/06/22, 21:22

mnie to, co zachowuję, to zwłaszcza to, że tłumaczy, że wbrew temu, co wielu mówi, ten model gospodarstwa jest trudny do pomnożenia
1) obszar, w którym jest zbyt mało klientów, z powodów, które przytacza
2) ryzyko nadprodukcji, jeśli lokalizacje są zbyt bliskie
3) trudności w pozyskaniu nakładów w przypadku mnożenia się gospodarstw, trzeba zobaczyć tonaże w agri-bio kompostu lub rozdrobnionych odpadów zielonych
4) wyższa cena jego produkcji

to są rzeczy, którymi żyje i dlatego mówi świadomie, jak bardzo stara się zdywersyfikować swoje dochody, uruchomił płatne szkolenie online i rusza w chłopskie ziarno

więc jak mówisz jak nie zlikwidujemy masowej dystrybucji to będzie ciężko... i nawet na małym rynku tego typu producenci konkurują ze sprzedawcami, którzy kupują półhurt po bardziej atrakcyjnych cenach

po między możliwym a osiągalnym istnieje świat

zrobienie szczepionki przeciwko AIDS jest możliwe, ale jeszcze nie zrobione, z drugiej strony covid było możliwe w niecały rok...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Moindreffor » 03/06/22, 21:28

Obamot napisał:I nawet jeśli bardzo mądrze zaznaczysz, że w tego typu sytuacjach awaryjnych cykl alarmowy musi być wyjątkowo krótki dla „świeżych produktów”, jednak i to oni tak mówią, to fakt, że nie było wycofania się ze straganów i że to ogłaszają, wydaje mi się tym bardziej znaczące dla braku powiązania między „skutkiem przyczyny VS”, nie sądzisz?
Po prostu dlatego, że tak się nie stało.

Moindreffor napisał:kojarzysz brak wniosku o odstąpienie jako usprawiedliwienie, że to nie miało miejsca, przepraszam, ale jest to jawne nadużycie, średni okres wylęgania WZW typu A to 30 dni, powiedz mi, kto trzyma truskawki 30 dni przed zjedzeniem ich „świeżych” ", dlatego mówili o mrożonych truskawkach

Chcę, żebyś bronił „organicznego”, ale czasami nie powinieneś go nadużywać


w tym miejscu zapytałem cię o twoją obronę „organicznego”
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Obamot » 03/06/22, 22:10

Moindreffor napisał:
Obamot napisał:I nawet jeśli bardzo mądrze zaznaczysz, że w tego typu sytuacjach awaryjnych cykl alarmowy musi być wyjątkowo krótki dla „świeżych produktów”, jednak i to oni tak mówią, to fakt, że nie było wycofania się ze straganów i że to ogłaszają, wydaje mi się tym bardziej znaczące dla braku powiązania między „skutkiem przyczyny VS”, nie sądzisz?
Po prostu dlatego, że tak się nie stało.

Moindreffor napisał:kojarzysz brak wniosku o odstąpienie jako usprawiedliwienie, że to nie miało miejsca, przepraszam, ale jest to jawne nadużycie, średni okres wylęgania WZW typu A to 30 dni, powiedz mi, kto trzyma truskawki 30 dni przed zjedzeniem ich „świeżych” ", dlatego mówili o mrożonych truskawkach

Chcę, żebyś bronił „organicznego”, ale czasami nie powinieneś go nadużywać


w tym miejscu zapytałem cię o twoją obronę „organicznego”
Powiedziałem "im"
I "im", To nie ja. : Chichot:
I dlaczego miałbym bronić wyboru, który pozostaje indywidualny? Nie sądzisz, że jestem już starsza..? : Idea:

ABC2019 trafia do McDo, cóż, to jego wybór : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: Nie mają koktajlu mlecznego „BIO” w McDo? : Twisted:

5B4C3718-85D9-49DF-A168-59B3C538DE86.jpeg
5B4C3718-85D9-49DF-A168-59B3C538DE86.jpeg (223.29 Kio) Consulté 2040 fois

Mają teraz dużo sałatek... Chcesz trochę „BIO” SODA… Oto:

C13D2FAC-2287-4B31-B8F5-C72D32A720A8.jpeg
C13D2FAC-2287-4B31-B8F5-C72D32A720A8.jpeg (112.99 Kio) Consulté 2034 fois


Wino „BIO”, które jest bezużyteczne, jest już raczej miarką…

Krótko mówiąc, masz „BIO” we wszystkich sosach i dodają „BIO” trucizny, takie jak granulowany biały cukier… ALE… „BIO”, to musi być bardzo dobre dla twojego zdrowia skoro to BIO...

Masz ORGANICZNE „śmieciowe jedzenie”, jeśli chcesz: W skrócie… „ORGANICZNE” już nic nie znaczy, możesz zrobić ORGANICZNE „nimportenawak” i spędzać tam godziny, jeśli chcesz!
I „szukaj winy”, ale beze mnie chodziłem w kółko.

W każdym razie, wiem, że nie jesteś taki głupi, nie dałbyś się nabrać, prawda?

Ciesz się posiłkiem
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Janic » 04/06/22, 10:30

moindreffort
03/06/22, 21:22

mnie to, co zachowuję, to zwłaszcza to, że tłumaczy, że wbrew temu, co wielu mówi, ten model gospodarstwa jest trudny do pomnożenia
1) obszar, w którym jest zbyt mało klientów, z powodów, które przytacza
2) ryzyko nadprodukcji, jeśli lokalizacje są zbyt bliskie
3) trudności w pozyskaniu nakładów w przypadku mnożenia się gospodarstw, trzeba zobaczyć tonaże w agri-bio kompostu lub rozdrobnionych odpadów zielonych
4) wyższa cena jego produkcji
ale także i przede wszystkim trudności administracyjne związane z zaopatrzeniem wszystkiego, co jest związane z administracją, na przykład szkół z dużym popytem
więc jak mówisz jak nie zlikwidujemy masowej dystrybucji to będzie ciężko... i nawet na małym rynku tego typu producenci konkurują ze sprzedawcami, którzy kupują półhurt po bardziej atrakcyjnych cenach
z tego prostego powodu, że ludzie przyzwyczajeni do masowej dystrybucji i jej „tańszej” mantry, którzy nie mają pojęcia o organiczności, chcą najlepszego, niechemicznego, w tej samej cenie co reszta, a to nie może tak działać.
zrobienie szczepionki przeciwko AIDS jest możliwe, ale jeszcze nie zrobione, z drugiej strony covid było możliwe w niecały rok...
cokolwiek nie na temat, pozostajesz w tej samej mentalności, co dogmaty na temat organicznej destylacji przez agrochemikalia. Nie, nie jest bardziej możliwe znalezienie szczepionki przeciwko „rzekomemu” AIDS niż rak, a tym bardziej eksperymentalnej pseudo szczepionki na covid. Nie zajmujesz się nauką, ale zabobonną wiarą odziedziczoną po zwykłych religiach na wiarę w… najlepiej cokolwiek!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez izentrop » 21/03/23, 07:49

Czy rolnictwo ekologiczne ma jeszcze przyszłość?
Po załamaniu rynku tysiące rolników rezygnuje z rolnictwa ekologicznego i wraca do rolnictwa konwencjonalnego, które jest mniej wrażliwe na susze, mniej energochłonne, a przede wszystkim dużo tańsze dla konsumenta.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Janic » 21/03/23, 08:13

21/03/23, 08:49
izmentrop jeszcze raz
Czy rolnictwo ekologiczne ma jeszcze przyszłość?
więcej niż kiedykolwiek. Zwróć się raczej do prawdziwych ekologicznych rolników i ich zwykłych konsumentów, którzy nie zaopatrują się w Carrefour i inne supermarkety, które „organiczne” uczyniły jedynie z komercyjnego oportunizmu, a nie z przekonania ekologicznego.
Wiem, że interweniujesz tutaj tylko po to, by siać swoje zwykłe gówno, opierając się na swojej ogromnej ignorancji w tematach, którymi się zajmujesz i powstrzymujesz się od sprawdzania w terenie.
Na przykład gdzie są twoje dowody że szczepienia kiedykolwiek zapobiegły epidemiom, co po raz kolejny zostało potwierdzone w tej śmiertelnie niebezpiecznej komedii z mRNA.
PS: Twój AFIS nie jest oficjalnym uznanym punktem odniesienia w tej dziedzinie, jak wszystkie twoje sekty.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jedzenie ORGANICZNE: nie jest gwarancją bezpieczeństwa żywności




przez Obamot » 22/03/23, 01:02

Nie lepiej!

Janic napisał:21/03/23, 08:49
izmentrop jeszcze raz
Czy rolnictwo ekologiczne ma jeszcze przyszłość?
więcej niż kiedykolwiek. Zwróć się raczej do prawdziwych ekologicznych rolników i ich zwykłych konsumentów, którzy nie zaopatrują się w Carrefour i inne supermarkety, które „organiczne” uczyniły jedynie z komercyjnego oportunizmu, a nie z przekonania ekologicznego.
Wiem, że interweniujesz tutaj tylko po to, by siać swoje zwykłe gówno, opierając się na swojej ogromnej ignorancji w tematach, którymi się zajmujesz i powstrzymujesz się od sprawdzania w terenie.
Na przykład gdzie są twoje dowody że szczepienia kiedykolwiek zapobiegły epidemiom, co po raz kolejny zostało potwierdzone w tej śmiertelnie niebezpiecznej komedii z mRNA.
PS: Twój AFIS nie jest oficjalnym uznanym punktem odniesienia w tej dziedzinie, jak wszystkie twoje sekty.
nie, ale rozumiesz "nie" Janic, jego źródła są "niezaprzeczalny" to jest Pin_Pin-risien, „Obecna żona” a tam BFM : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
BFM-TV pisze:Produkty ekologiczne są uważane za zdecydowanie za drogie w porównaniu do „korzyści, jakie przynoszą”.
https://bfmtv.com/
ah Cóż, jest fajnie, duża dystrybucja. będziemy musieli ponownie obniżyć ceny (bo wiemy, że są one sztucznie utrzymywane na zbyt wysokim poziomie jako „centrum zysku”)! Ponieważ istnieje POPYT (nawet jeśli faszerowanie się ORGANICZNYMI jest bezużyteczne).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 373