Jak ustawić Windmaster dla 600 czarny?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jak skonfigurować windmastera do czarnej 600?




przez Obamot » 22/05/22, 14:22

Revox pisze:Obecnie nie produkuje z powodu złej regulacji i nieodpowiedniego sprzętu.
Więc zaczynam od zera.

Mógłbyś tak powiedzieć, gdybyś miał punkty odniesienia, a więc gdybyś znał odpowiedzi na poprzednie pytania.

Wyobraź sobie, że po zmianie falownika problem nadal występuje? To byłby nerd.

Pewności nie ma, brakuje danych i prawidłowej diagnozy problemu (jeśli taki istnieje i nie wynika on po prostu z braku wiatru i/lub implantacji.
0 x
Revox
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 15/05/22, 20:02

Re: Jak skonfigurować windmastera do czarnej 600?




przez Revox » 22/05/22, 14:23

sicetaitsimple napisał:Jeśli o mnie chodzi, powiedziałem: „Nie jestem ekspertem”.
Więc nie mam opinii do wydania, tylko zauważam, że zgodnie z ich arkuszami danych napięcie wyjściowe turbiny wiatrowej i napięcie wejściowe falowników nie wydają się kompatybilne.
Ale z pewnością istnieją rozwiązania, ale ja ich nie znam!


Ale zauważyłeś ważną cechę.
Ale ten zestaw został zamontowany przez profesjonalistów i smutno widzieć, że nie jest kompatybilny!

Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zmiana na inwerter co by kosztowało mniej.

W przyszłości chciałbym podłączyć akumulatory do obwodu, ponieważ będąc niedaleko od mojego morza często wieje wiatr... a wieczorem nic.
Chciałbym cieszyć się nim bardziej wieczorem.

Aby zobaczyć tutaj, jest odpowiednia turbina wiatrowa i falownik akumulatorowy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jak skonfigurować windmastera do czarnej 600?




przez Obamot » 22/05/22, 14:27

Ale może Twój obecny falownik da się uratować pod instalację fotowoltaiczną?

Znalazłem to: https://forum-photovoltaique.fr/viewtopic.php?t=31873
Jeszcze nie przeczytane.

Będąc nad Sommą, oto dostępne prędkości wiatru

5A663F40-90B1-4601-977A-DA472609BD53.gif
5A663F40-90B1-4601-977A-DA472609BD53.gif (52.16 Kio) Consulté 1704 fois


Przy średnicy wirnika 1,80 m można oczekiwać 1,5 kW

898C763D-29EF-4730-A48C-9707EE47894B.gif
898C763D-29EF-4730-A48C-9707EE47894B.gif (21.88 KiB) Wyświetlono 1702 razy


Mogę się mylić, ale pamiętaj, że wartość 3 kW za 2 lata, którą zamieściłeś, nie nadaje się do czegoś wydedukować (jest to potęga) dobrze byłoby to obliczyć, jak mówi Izentrop, albo przelicz swoje dane dotyczące produkcji na kW/ h (jeśli wartości się zgadzają), a następnie porównaj z wartościami, które można uzyskać w twoim obszarze geograficznym przy średnicy wirnika, który jest twój.

Źródło: https://energie-verte.blogspot.com/2009 ... liers.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jak skonfigurować windmastera do czarnej 600?




przez Obamot » 22/05/22, 15:12

PS: zauważ, że podałeś wartość mocy 3 kW dla średnicy wirnika 1,80 m, ale ta wartość mocy nie odpowiada zwykłemu wykresowi powyżej, który wspomina tylko o połowie, tj.: 1,6 kW na 2m.

Warto więc zacząć od wyjaśnienia, co dana instalacja wyprodukowała w kW/h – a te dane muszą się znaleźć w zestawieniach EDF – i porównać to z tym, co teoretycznie jest w stanie wyprodukować Twoja instalacja w Twoich warunkach. W rzeczywistości tak należy dobrać instalację:

Profesjonaliści używają masztów wiatrowych, które stawiają w miejscach o potencjale wietrznym, i prowadzić pomiary przez co najmniej rok. Po zarejestrowaniu i przeanalizowaniu pomiarów należy wybrać turbinę wiatrową, która najlepiej odpowiada charakterystyce wiatru i ukształtowania terenu. Tylko profesjonalista może wykonać tę pracę. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów. Sprawność turbin jest różna w zależności od rodzaju wiatru. Niektóre tracą wiele ze swojej skuteczności w turbulencjach.

Źródło: https://energie-verte.blogspot.com/2009 ... liers.html


W związku z powyższym istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja instalacja została przeprowadzona „co najwyżej”, ale bez odczytów przez ponad rok (powinny być bardzo drogie) - zawsze możesz opublikować to, co dały odczyty EDF - ale bez chcąc Was zniechęcić, uważam zatem przede wszystkim, że ci, którzy instalują „mała domowa turbina wiatrowa”, raczej "dla chwały"...

A biorąc pod uwagę jego dość elokwentny komentarz:

B7D05549-9DA0-44CD-8520-D294737074E9.jpeg

Na Twoim miejscu spróbowałbym ocenić (dzięki wypowiedzi EDF) co jest w stanie wyprodukować Twoja instalacja jak jest ale nie ponosiłbym żadnych kosztów i skierowałbym się prosto do instalacji paneli fotowoltaicznych, gdzie każde zainwestowane euro powinno przynieść Ci więcej niż tylko korektę lub ewentualne ulepszenie Twojej instalacji. aktualny. Powód jest prosty, poważna diagnoza kosztowałaby cię dużo pieniędzy, a bez testowania przez rok nie wydaje się możliwe przewidzenie, czy „zgadnij”, czy zainstalowany sprzęt będzie potrzebny na podstawie wyników.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 202