Budowa schronu, domu, birdhouse w Chauves-Souris

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Budowa schronienia, domu, budki lęgowej dla nietoperzy




przez Christophe » 27/06/18, 21:43

Jesteśmy zatem w dniu ZERO budki lęgowej... Jeśli się poruszy, powiem ci!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Budowa schronienia, domu, budki lęgowej dla nietoperzy




przez izentrop » 28/06/18, 00:34

Fajnie, ale zastanawiam się, czy nie jest trochę zbyt odsłonięty i zbyt blisko człowieka.
Są to bardzo dzikie małe ssaki. w opracowaniu, które Państwu dałem, budki lęgowe były najczęściej odwiedzane w środku lasu, a o ich obecności świadczyły jedynie znalezione na miejscu odchody.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Budowa schronienia, domu, budki lęgowej dla nietoperzy




przez Christophe » 28/06/18, 10:37

Tak, słuszna uwaga, też pomyślałem o tej zbyt bliskiej odległości... która może przeszkadzać w obie strony.

Myślę, że kilka z nich zagnieździło się przez jakiś czas na krawędzi tego samego balkonu, ponieważ znalazłem na nim odchody. Nie było to dużo dalej niż budka lęgowa...

Krótko mówiąc, zobaczymy. Specjaliści, których spotkałam, powiedzieli mi, że wystarczy, że tylko jeden znajdzie schronienie, aby bardzo szybko przyciągnąć innych, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość…

Więc poczekaj i zobacz...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Budowa schronienia, domu, budki lęgowej dla nietoperzy




przez Christophe » 08/07/18, 12:30

Tej nocy, około wpół do północy, usłyszałem ciche dźwięki dochodzące ze schronu.

Brzmiało to jak skrzeczenie piskląt, ale mniej głośne i mniej regularne, zasypiałem, więc nie przyjrzałem się bliżej.

Sprawdzałem dzisiaj rano, w otworze dachu nie ma gniazda, ale nie odważyłem się otworzyć schronu, żeby zobaczyć (dziś piękne słońce), czy w środku jest życie, bojąc się, że niepokoję pierwszych lokatorów. Wolę poczekać kilka dni, aż kolonia dobrze się zadomowi.

Będę obserwował ten wieczór z zewnątrz o zmroku, jeśli będzie tam życie...
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Budowa schronienia, domu, budki lęgowej dla nietoperzy




przez Christophe » 13/07/18, 18:45

Dokładnie taki dźwięk słyszałem, z drugiej strony nie udało mi się jeszcze zaobserwować startującego nietoperza....



Postaram się otworzyć schronisko... któregoś wieczoru o zachodzie słońca, żeby im za bardzo nie przeszkadzać (jeśli tam są)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Budowa schronienia, domu, budki lęgowej dla nietoperzy




przez Christophe » 12/05/22, 12:10

Christophe napisał:
torrent napisał:Czy jest sposób na przyciągnięcie kolejnego (pierwszy przyszedł sam)


Tak, rozmnażaj komary! : Chichot:

Nie żartuję, czytałem podczas moich badań w ciągu ostatnich kilku dni, że jabłko umieszczone w pobliżu budki lęgowej może je zwabić, ale 2 specjalistów, których spotkałem w tę niedzielę, mówi nie i że może minąć kilka lat, zanim budka lęgowa jest zajęta ...zwłaszcza jeśli biotop wokół jest sprzyjający (las w odległości 200m)...

Cóż, zebrałem się na odwagę dwoma rękoma (i 2 stopami i 2 liną) i zamontowałem schronienie na balkonie, niemały wyczyn... ponieważ byłem sam!

W porządku, gotowe!




Po kilku sezonach domek dla ptaków pozostaje rozpaczliwie pusty… Przeniosę go pod dąb…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111