Jak naprawić ładowarkę 12V?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
grał
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 28/02/22, 22:01
x 13

Re: Jak naprawić ładowarkę 12V?




przez grał » 08/04/22, 21:42

gegyx napisał:Jest to spacja rt 2.2 l z 96, bateria jest zgodna.

po 12 było 13 i coś... Ale po długim starcie to już nie powinno być :D

Nie, to tylko podejrzenie stanu akumulatora po rozładowaniu przy 4..V i cholerny wumomierz, który nie spadł poniżej 4A

Ogólnie pod koniec ładowania zbliża się do 2V minus

Nigdy nie rozbierałem maszyny z ciekawości bo działa i na całej pokrywie są nity pop. WIĘC ...
**

Rzeczywiście jest to akumulator rzędu 65A/h -570 EN, więc niewątpliwie niewystarczające naładowanie.



Nie będąc najmniejszym ekspertem na świecie, musiałem już ładować przez znacznie dłużej niż 12 godzin, aby osiągnąć pełne naładowanie (ale nie podjąłem żadnych działań przed rozpoczęciem ładowania).

Powodzenia i... przepraszam za scoumoune spowodowane przez mój temat!!! : Mrgreen:
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Jak naprawić ładowarkę 12V?




przez izentrop » 09/04/22, 02:21

plaede napisał:Mój multi wydaje się być produkcji francuskiej i twierdzi, że dokładność napięć wynosi 0,5% (zdjęcia w załączeniu)
Wydaje się rzeczywiście bardziej precyzyjny niż mój na sygnale, który nie jest wyłącznie DC lub AC 50 Hz, ale nie jest to też „TRUE RMS”. https://www.promax.fr/fra/actualites/56 ... fferences/
plaede napisał: Musiałem już ładować znacznie dłużej niż 12 godzin, aby osiągnąć pełne naładowanie (ale nie podjąłem żadnych działań przed rozpoczęciem ładowania).
Nie jest to konieczne w przypadku dobrej jakości ładowarki, która nie spowoduje przeładowania baterii.
Z drugiej strony konieczne jest wykręcenie korków, uzupełnienie wodą demineralizowaną i ładowanie w wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ w procesie elektrolizy wytwarza się wodór i tlen, których mieszanina może być wybuchowa.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Jak naprawić ładowarkę 12V?




przez izentrop » 25/04/22, 11:17

Po rozmowie mogłem to zmierzyć moja stara ładowarka mogła dostarczyć więcej niż 17 V i zepsuć baterię, jeśli koniec ładowania nie jest monitorowany za pomocą multimetru.
Zamówiłem tego moda XH-M601 około 2 €, kiedy to zamówiłem.
Zainstalowałem i działa.
Po regulacji ładowarka jest odłączana, gdy tylko napięcie akumulatora osiągnie 14 do 14.5 V.

Na zdjęciu już naładowana bateria jest podłączona, widzimy świecącą się czerwoną diodę modułu.

Jak tylko podłącze do gniazdka sieciowego to amperomierz ładowarki odchyla się i napięcie na zaciskach akumulatora dość szybko rośnie i jak tylko zostanie osiągnięte maksymalne napięcie progowe to kontrolka gaśnie, przekaźnik modułu się odcina sektor ładowarek.
Konieczne będzie ponowne odłączenie akumulatora przed rozpoczęciem nowego ładowania.
załączniki
Ulepszony Loader.jpg
Ulepszona ładowarka.jpg (158.59 KiB) Wyświetlono 2419 razy
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79