Kotły Herlt

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Jacques23
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/01/09, 22:58

Kotły Herlt




przez Jacques23 » 19/01/09, 09:23

Bonjour à tous,
dzięki temu forum Znalazłem wiele rzeczy na temat kotłów na drewno. To, czego szukam, to kocioł, który może połknąć prawie wszystko (drewniane kłody), o ile jest suche: żywiczne, bardzo stare drewno (wciąż mam 99 drewna burzowego do uratowania), czasami wióry itp. i wszystkie wymiary na średnicę (czasem robię bloczki dębowe w 50x30x30cm!).
Szukam co najmniej 12 godzin autonomii, aby podtrzymać ogień.

Długo szukałam idealnego produktu (z jak najmniejszą elektroniką...) i w końcu trafiłam na markę Herlt. Model HV14 wydaje mi się idealny: http://www.s146989493.online.de/downloads/Herlt_holzprosp_franz.pdf

Czy ktoś ma opinię lub doświadczenie na temat tego typu produktów?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/01/09, 10:02

Nie znałam tej marki, ale właśnie przeczytałam ulotkę i wydaje mi się, że jest dobra.

są to kotły o spalaniu odwróconym, dzięki czemu wydłużona autonomia i gzeyfikacja drewna ---> wysoka wydajność.
ponadto komora spalania wygląda na dobrze przestudiowaną, pozostając jednocześnie prostą.
wersja 14kw o której mówisz nie jest podana w tabeli ale jest o niej mowa w tekście i mam wrażenie że odpowiada opisowi HV15.
nadal musisz zaplanować dodanie zbiornika buforowego. może w 2000 litrach.
mieszkasz w zimnym regionie? jak duży jest Twój dom? i jaki jest twój obecny tryb ogrzewania i zużycie?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Jacques23
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/01/09, 22:58




przez Jacques23 » 19/01/09, 10:47

Dziękuję Dirk Pitt
tak, jestem w regionie, który nie jest śmieszny klimatycznie, ale nie jest najgorszy: Creuse.
Obecnie ogrzewam 240m2 pojedynczym paleniskiem zamkniętym 12/14kw zakupionym w Leroy Merlin. Przy -10° i jeśli dobrze się rozkręci, mam w domu temperaturę 21°, a to jeszcze nie koniec izolacji...
Problem polega na tym, że drewna trzeba dokładać cały czas, nawet co 1/2 godziny przy bardzo niskich temperaturach (na razie palę tylko drewnem martwym/spróchniałym lub żywicznym, mało dobrego, bardzo gęstego dębu). Wszystko jest w porządku, gdy jestem w domu i pracuję na moim domowym koncie komputerowym. Roczne zużycie drewna: od 9 do 12 sznurków (1 sznur = tutaj 4 metry sześcienne).
Mamy kocioł olejowy, z którego korzystamy, gdy wyjeżdżamy na weekend lub dłużej, aby dom był ogrzany do co najmniej 13-14°. Stosowany jest głównie do ciepłej wody użytkowej. Ponieważ tutaj jesteśmy podłączeni do wieży ciśnień, zimna woda jest absolutnie lodowata, gdy dociera do zbiornika oleju opałowego... Rezultat: około 400 euro oleju opałowego rocznie tylko na wodę użytkową! I znowu przy obecnej cenie...
Kocioł na drewno pozwoliłby nam przy 1 ładunku dziennie ogrzać wodę sanitarną i kaloryfery całego domu (a rano mniej by się łuszczyło!). Zamknięte palenisko nie stałoby w miejscu, ponieważ ma tę ogromną zaletę, że służy jako suszarka do ubrań (ubrania umieszczone przed wylotem gorącego powietrza), całkowicie niszczy nadmiar wilgoci i odnawia (i miesza) powietrze w pomieszczeniu (obecnie z fenomenalną prędkością!). Odnowienie jest zdrowe, a także dobre dla ewakuacji radonu, biorąc pod uwagę, że jestem w bardzo granitowym regionie.
Jeśli chcesz zobaczyć moją obecną instalację kominkową: http://www.creusois.com/forums/index.php?showsujet=40
Wyjaśniam, jak odzyskałem ciepło... do długości rur pod dachem.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/01/09, 11:10

Witam,
To fajna koncepcja, ale boję się ceny..
Zawsze mam tę samą radę, jeśli chodzi o kupno drogiego urządzenia, to prośba o zobaczenie go w pracy w prywatnym domu… ​​jeśli odmówisz, to cześć…
Zaletą tego kotła jest to, że może spalać różne rodzaje drewna. (na przykład nie boi się drzewa)
Podoba mi się też wysoka temperatura spalania, która spala smołę.
Podoba mi się również duża ładowność.
Teraz sprzedawca mówi tylko o zaletach, nie mówi o wadach :D (poza tym, że mówi o ulatnianiu się oparów podczas załadunku. moim zdaniem niezbyt poważnie)
Mała wada, która często mnie denerwuje, to te wysokie temperatury komina... to ogromna strata energii.
Może założę post w tym temacie.Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/01/09, 11:16

tak, zgadza się z moimi wyliczeniami:

jeśli weźmiemy pod uwagę około czterdziestu sterów zużycia na 240 m2 w zagłębieniu, twój dom ma stratę około (przy dużym wale) 0.9 W/m3°C, co jest całkiem poprawne i odpowiada domowi, który jest już dość ocieplony.
co daje temperaturę wewnętrzną 19° na -10° na zewnątrz, moc grzewczą .... 14KW jak co, wszystko jest znalezione.

pomimo odwróconego obciążenia, które zapewnia dobrą autonomię, bezwzględnie konieczne jest zapewnienie w okresach, gdy zimno jest mniej intensywne, zbiornika buforowego, który pozwala kociołowi nadal pracować z wysokimi obrotami na obciążeniu, a następnie zbiornik powoli rozprowadza niezbędne ciepło w grzejnikach.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Jacques23
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/01/09, 22:58




przez Jacques23 » 20/01/09, 19:17

To fajna koncepcja, ale boję się ceny..

Salut!
Ceny wahają się od 6950 do 7700 euro HT za kocioł polecany do moich potrzeb (HV22/HV35).

Zawsze mam tę samą radę, jeśli chodzi o kupno drogiego urządzenia, to prośba o zobaczenie go w pracy w prywatnym domu… ​​jeśli odmówisz, to cześć…

O to pytałem, a priori nie ma problemu.

Teraz sprzedawca mówi tylko o zaletach, nie mówi o wadach (oprócz tego, że mówi o oparach wydobywających się podczas załadunku. Moim zdaniem niezbyt poważne)

Nie, nie ma znaczenia, czy są opary: kocioł będzie w stodole.
Ich akumulatory nie mają izolacji. Dla niektórych może to być wadą, ale ja wolę je, bo są tańsze. Będę musiał je ocieplić wełną mineralną, zamontować ścianki działowe i zatopić w drewnianych płytach.

Mała wada, która często mnie denerwuje, to te wysokie temperatury komina... to ogromna strata energii.
Może założę post w tym temacie.

Zbieram je do mojego zamkniętego paleniska. Rzeczywiście, nawet w izolowanych kombinezonach Poujoulat odzysk gorącego powietrza jest ogromny!
Chciałbym się zainteresować tym kotłem w odzysku gorącego powietrza i gazów do wytworzenia prądu. Czy wydaje ci się to możliwe?

jeśli weźmiemy pod uwagę około czterdziestu sterów zużycia na 240 m2 w zagłębieniu, twój dom ma stratę około (przy dużym wale) 0.9 W/m3°C, co jest całkiem poprawne i odpowiada domowi, który jest już dość ocieplony.
co daje temperaturę wewnętrzną 19° na -10° na zewnątrz, moc grzewczą .... 14KW jak co, wszystko jest znalezione.

A 3 pokoje nie są w ogóle ocieplone + wszystkie ściany poddasza.

pomimo odwróconego obciążenia, które zapewnia dobrą autonomię, bezwzględnie konieczne jest zapewnienie w okresach, gdy zimno jest mniej intensywne, zbiornika buforowego, który pozwala kociołowi nadal pracować z wysokimi obrotami na obciążeniu, a następnie zbiornik powoli rozprowadza niezbędne ciepło w grzejnikach.

Firma zaleca 20x objętość kominka, czyli od 3 do 5000L. Zaletą jest to, że latem ogrzewamy zbiornik przez jeden dzień, a ciepłej wody mamy 10/12 dni.
0 x
Stéphan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 15/03/22, 10:01
x 2

Odp: Kotły Herlt




przez Stéphan » 15/03/22, 10:18

Witam posiadam kocioł na drewno Herlt 35kw szukam gdzie kupić komorę spalania bo się zmienia
dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219