Jaki rodzaj pieca na drewno do kanapki z bali

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 14/04/07, 11:17

Jak wspomniano wcześniej, zacznij od zapewnienia obiegu wody z grzejnikami i/lub podgrzewaną podłogą.
Następnie masz wybór generatora ciepła i energii.
Osobiście powiedziałbym raczej, że solar + pelety, ale to pozostaje do dostosowania do każdego przypadku, zgodnie z wymaganym stopniem automatyzacji i możliwościami zakupu paliwa.
0 x
samuel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/04/07, 19:56
Lokalizacja: wydrążony




przez samuel » 14/04/07, 13:07

Bardzo dziękuję za odpowiedź ..
biorąc pod uwagę stary projekt domu, obieg wody i podgrzewana podłoga byłyby zbyt drogie, myślę.... parter może, ale w rzeczywistości nie mam pojęcia o kosztach?
bez przechodzenia przez jakie są inne rozwiązania ..
Myślałem o postawieniu pieca na dole, na górze, żeby lepiej ocieplić górę, dogrzać okna i przestawić się na solarny podgrzewacz wody??
to zły pomysł ??
siedział/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 14/04/07, 18:12

ocieplić, zmienić oszklenie, tak, to powinno być zrobione w pierwszej kolejności. Wymagana moc grzewcza zostanie zmniejszona. A jeśli BARDZO dobrze zaizolujesz, ciepło ma czas się rozprowadzić i 1 piec w końcu wystarczy na cały dom.
W przypadku ogrzewania najtańszym rozwiązaniem jest zawsze piec, zarówno pod względem inwestycji początkowej, jak i paliwa. Wadą jest czyszczenie i obowiązek karmienia. Jeśli chcesz jechać na wakacje, musisz mieć kogoś, kto przyjdzie i rozpali ognisko w przypadku ekstremalnego zimna. To jest rozwiązanie „ręczne”.
Istnieją piece i piece na drewno, które ogrzewają zbiornik solarny, nawet jeśli można to zrobić „ręcznie” : Wink:

To od Ciebie zależy, czy będziesz mieć czas i chęć, aby dbać o nią każdego dnia. jeśli nie jesteś pewien, zaplanuj, że przynajmniej jedno z 2 urządzeń może pracować w trybie automatycznym. Ale tam nie będzie już dzienników.
0 x
samuel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/04/07, 19:56
Lokalizacja: wydrążony




przez samuel » 14/04/07, 18:22

dziękuję Philippe za pełną odpowiedź ...
Zastanawiam się nad zmianą oszklenia i lepszym ociepleniem bo jedyny kamienny dom...
Piec na dole, piec na górze...
jak przenosić ciepło z pokoju do pokoju? czy możemy to ułatwić?
jak myślisz, jaki byłby budżet pieca dla każdego pieca, wiedząc, że każde piętro ma około 90 m2, a drugie ma większą objętość niż pierwsze ... Nawet lepsza izolacja domu będzie mniejsza niż w przypadku niedawnej budowy, dlatego konieczne jest zapewnienie trochę mocniejsza moc pieca??
dziękuję za cenne rady
siedział/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 14/04/07, 21:38

Cóż, to jest właśnie defekt w dystrybucji ciepła w powietrzu. Ciepło przechodzi z jednego pomieszczenia do drugiego tylko poprzez cyrkulację powietrza. Uwzględnij 2° różnicy między pokojami, gdy powietrze przechodzi przez drzwi.
Niektóre wkłady kominkowe posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Umieszczony centralnie, aby ograniczyć długość kanałów, taki kominek będzie w stanie ogrzać cały dom. Pozwoliłoby to na posiadanie taniego, niezawodnego i uproszczonego systemu.
Uwaga: od początku roku piece i wkłady muszą mieć wydajność większą niż 70%, aby kwalifikować się do 50% ulgi podatkowej.
Jeśli o mnie chodzi, uważam, że zgrzewana koperta jest konieczna. To gwarancja wodoszczelności urządzenia za 20 lat, kiedy połączenia żeliwnych zespołów będą pękać. We Francji Deville ma kilka urządzeń tego typu, Supra przegląda swój egzemplarz w celu poprawy wydajności, które były generalnie niższe.
Z drugiej strony palenisko pozwalające na kłody o długości 55 cm, pozwoli ci ciąć drewno tylko raz, zamiast 2 razy.
Na chybił trafił powiedziałbym, że potrzebujesz około 15 kW na 2 poziomy.
http://www.flamme-bleue.com/prdt.php?c=21&s=98&p=36
Nie mam na myśli cen, ale musi to być około 1500 € bez podatków, plus dmuchawa.
0 x
samuel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/04/07, 19:56
Lokalizacja: wydrążony




przez samuel » 15/04/07, 01:15

Dziękuję Phillip
w moim przypadku przejście przez kominek z wkładem wymagałoby zbyt dużego nakładu pracy kominek jest daleki od wyśrodkowania a biorąc pod uwagę projekt domu byłoby za dużo do wybicia...
jak mówisz o 15 KW to mówisz o całym domu??
co sądzisz o postawieniu patelni w stylu:
http://www.flamme-bleue.com/prdt.php?c=22&s=90&p=390 umieszczone w kuchni
i drugi na górze, który ogrzewałby 2 duże sąsiednie pokoje o powierzchni 32 m2 każdy, ale tym samym wypełniał wysoki dach pośrodku szczytu na wysokości 4 metrów + 2 pokoje po 12 osób każdy ze stropami 2,50
Umieściłbym go od strony północnej w pokoju 32M2, który jest nieco niższy (minus 1 M) w porównaniu z innymi.
co myślisz
samuel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 15/04/07, 10:52

tak, 15kw było na cały dom.
Szkoda, trzeba będzie wtedy podnieść drewno i obniżyć popiół...
Spróbuj wybrać piec dwuścienny, taki jak ten:
http://www.flamme-bleue.com/prdt.php?c=22&s=90&p=386
patrz ostatni wiersz „Foyer z podwójnymi ścianami stal + żeliwo: długowieczność”. Cena nie jest wyższa, a z czasem będziesz zadowolony, że zwróciłeś uwagę na ten mały szczegół. kiedy twoi sąsiedzi będą musieli wymienić połączenia żeliwnych płyt, nie będziesz musiał zadawać sobie tego pytania.
Przy tak wysokich pokojach ciepło będzie wysokie. zapewnić wentylator, który wysyła to gorące powietrze z powrotem w dół?
I mam nadzieję, że twoja kuchnia jest duża, inaczej twoja żona będzie gotować : Wink: Aby dać ci wyobrażenie o mocy tych pieców, przyjaciel utrzymuje garaż o powierzchni 150 m² przy temperaturze 16 ° z drwalem, nawet gdy zamarza i bez użycia siły.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 15/04/07, 11:15

Mała uwaga mimochodem.
ocieplić od wewnątrz...


Unikać za wszelką cenę, chyba że masz piwnicę, którą możesz zaaranżować
spać.

Popełniłem ten błąd, nałożyłem 5 cm zaprawy z
sztuczne wapno hydrauliczne. , piasek reński i granulat styropianowy
wydatek . Domowy przepis :P zainspirowany sprzedawanym produktem.
Rezultat przerósł moje oczekiwania.
Super wygodne w zimie, bardzo wyraźny spadek mojego
Zużycie drewna, oddychające, nie brzmi pusto, gdy
uderzyliśmy w ścianę itp.. samo szczęście.Do letnich upałów.
Tutaj wmawiamy sobie, że zapomnieliśmy, że to nie tylko zima.
30 do 40°C spokojnie w domu od lipca do sierpnia.Do diabła!

Musimy pomyśleć o małym szczególe, jeśli nie wiemy, jak się ewakuować
ciepła produkowanego w domu latem, mamy duży problem.
Według producenta ciepła są mieszkańcy, telewizor i inne
urządzenia, lampy, komputer itp. Zainteresowanie posiadaniem ścian
trudne jest to, że pozwalają one na bezwładność cieplną.
po ociepleniu ścian od wewnątrz tracimy to słynne termiczne koło zamachowe
i już jest mniej komfortowo.

Od tego czasu przeprowadziłem się do domu o bardzo grubych ścianach
kamień. Po prostu zakrywam ściany i cieszę się
tego orzeźwiającego chłodu latem i temperatury
bardzo równe przez cały rok.Uwielbiam ciepło w zimie, I
podgrzany do średniej temperatury 25°C za pomocą pieca opalanego drewnem
oraz wkład (który zostanie zastąpiony inną kuchenką ds 2
dni).
0 x
samuel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/04/07, 19:56
Lokalizacja: wydrążony




przez samuel » 15/04/07, 11:54

Philip,

Dzięki za rady i twój link.
dla kuchni jest to 12 m2, ale jest całkowicie otwarte na jadalnię, która jest otwarta na salon...
więc jest ok dla mojej żony :D a poza tym dużo czasu spędzam w kuchni...więc też mi to wychodzi...
więc celem będzie dobre rozprowadzenie ciepła na pierwszym piętrze... Mam zamiar zaplanować duży pokój, który będzie miał 2 lub 3 poziomy, ponieważ dwa pokoje, które są obok siebie, mają inny poziom I' Mam zamiar zaplanować w którymś momencie moich planów miejsce do ukrytego przechowywania drewna.

Królik,

Całkowicie się z tobą zgadzam, ale nadal musisz izolować w taki czy inny sposób, gdy masz tylko kamienne ściany… jeśli będę ogrzewać tak, jak dom jest obecnie budowany, będę miał piekielne straty ciepła, które będą wyjść na zewnątrz..
jak ci idzie w twoim ostatnim domu?
moje ściany mają 60 cm z kamienia połączonego tylko z ziemią...
bardzo brzydki gruby tynk zewnętrzny na 3 z 4 ścian, ale jeśli go usunę, myślę, że ściany z nim pójdą…
Co warto zamówić?
jak ocieplony jest twój dom?

latem na górze w domu jest gorąco prawdopodobnie przez dach, który odzyskuje ciepło, ale da się wytrzymać

dziękuję za twoją radę

samuel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 15/04/07, 12:21

Osobiście ociepliłem od zewnątrz płytami styropianowymi i tynkiem plastycznym wzmocnionym siatką z włókna szklanego.
Rzeczywiście, bezwładność cieplna istnieje i dobrze ją odczuwamy, i dobrze izoluje.
niedogodności, ściana nie oddycha, a nawet wcale. wilgotne pomieszczenia muszą być dobrze wentylowane, a ja zawsze boję się, że ściany zgniją. Gdybym miał to zrobić jeszcze raz, szukałbym produktu takiego jak Lapin, ale do zastosowania na zewnątrz, z fałszywymi kamieniami wokół okien i drzwi, aby przywrócić oryginalny styl, który został wymazany w moim domu. :płakać:
Możesz usunąć tynk, przeszlifować kamienie zaprawą na dobre 2 cm, a ściana nie runie, nawet jeśli będzie padać. potem umieść na nim, co chcesz. Izolacja wewnętrzna to koszmar przy mocowaniu mebli czy obrazów, dlatego zdecydowałem się na zewnętrzną.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130