AliExpress: wzrost znacznie powyżej 20% VAT

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: AliExpress: wzrost znacznie powyżej 20% VAT




przez phil59 » 27/02/22, 11:06

winget napisał:To jest absolutnie oburzające! :zaszokować: :zaszokować:



Pourquoi?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: AliExpress: wzrost znacznie powyżej 20% VAT




przez Obamot » 27/02/22, 11:08

winget napisał:zwłaszcza, że ​​moim marzeniem zawodowym byłoby stworzenie e-commerce… zrównoważonego?
Ale „to całkowicie skandaliczne!” :zaszokować: :zaszokować:

( : Oops: :P )
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: AliExpress: wzrost znacznie powyżej 20% VAT




przez phil59 » 27/02/22, 14:22

To wszystko przypomina mi trochę produkcję mleka....

Niektórzy chcieli bardziej sprawiedliwego handlu, z bardziej realistyczną ceną mleka i praktycznie 1 euro za litr mleka, powiem zamiast 0.65 euro…

Zarabiali ledwo 10 centów na litrze..a gdzie poszła reszta....


W produkcji po prawie 1 euro za litr.

Dlaczego więc nie mieć 0.75 euro za litr?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: AliExpress: wzrost znacznie powyżej 20% VAT




przez gegyx » 27/02/22, 15:20

Ali Capharnaum, dużo taniej było tam kupić dynamo rowerowe niż w sklepie w Twoim mieście. Transakcja produkcyjna i wysyłka (ale z miesiącem oczekiwania i monitorowania)
TVA.fr była chińską ruletką.

Wydaje mi się, że w przypadku opłat celnych naliczyliśmy podatek powyżej 40 euro.
Fedex dostarczył mi zasilacz. z opłatami celnymi + VAT + ~10€ za prowizję (teraz robi to nawet poczta).
A jednak <40€ i darmowa wysyłka... Kłótnia trwała 4 dni, więc zrezygnowali z rakiety. Dlaczego celne? Ponieważ dodaje bezpłatną wysyłkę, która nie jest wliczona w cenę i przekroczyła 40 USD...
Uch! To 40€, a nie 40$! Dla mnie sprzedaż była normalna i nigdy nie zapłaciłem rzekomej dodatkowej wysyłki. przynieś swój dowód!
Od tego czasu nie ma już Fedex, DHL ani dużych europejskich routerów. Wymuszają ograniczenia, ponieważ korzystają z prowizji.
Kiedyś przeszedłem DSO 5200 za około 180 €, próbując chińskiej ruletki /lol (mały sklep, lokalny port gospodarczy, bardzo długo i został przyjęty spokojnie).
Chińczycy utworzyli w Europie pośredników-korespondentów „sprzedających”, aby oferować produkty bez podatku VAT.

Teraz Macron się zatrzymał. Uważam, że systematyczny podatek VAT na wszystkie zakupy poza UE i cła> 22 €.
W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy wzrost dotychczasowej ceny ze względu na zasadniczo pobierany przez sprzedawcę podatek VAT. Ale nie określono, z wyjątkiem płatności PayPal, było napisane „zawiera podatek VAT”.
Ograniczam się do zakupów w granicach 20€, nawet jeśli wiąże się to z podziałem na kilka pakietów. Często w przypadku sprzętu, którego nie można już znaleźć, lub za pośrednictwem Internetu w Europie z zaporową wysyłką...
Obecnie trzeba uważnie czytać ogłoszenia, gdyż chińskie produkty mogą być oferowane we Francji przez pośrednika, z uwzględnieniem podatku VAT.
Być preferowanym, ponieważ nie ma problemu i szybkiego przybycia, z podwykonawcą dystrybutora zależnego.
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: AliExpress: wzrost znacznie powyżej 20% VAT




przez phil59 » 27/02/22, 20:10

90% moich zakupów kosztuje mniej niż 10 euro.

Nigdy nie powinieneś korzystać z dużych usług dostawczych, takich jak DHL, ponieważ prawie zawsze koszty wysyłki są wysokie.

Teraz do 160 € koszty wysyłki są wliczone w cenę i podatek VAT, koniec z ryzykiem celnym.

Czy podatek VAT jest płacony we Francji? Nie wiem.

Kiedy kupujesz we Francji, koszty wysyłki obniżają kwotę sprzedaży.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 45