Konwersja gaźnika samochodowego na E85?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 24/02/22, 09:06

Jako węglowodany użyłem węglowodanów Solex ZX. Dzięki temu bardzo dobrze jeździło na benzynie i brązowych świecach. Zmieniłem więc dysze, konieczne jest zwiększenie powierzchni o około 30%.
Strumień pierwszego ciała wzrósł ze 120 do 130
Ta druga od 130 do 160
A jałowy strumień od 40 do 50

Działa bez zarzutu.
Tak naprawdę na etanolu można bez problemu jeździć na ubogim, więc wystarczy ustawić stechiometrię na mieszankę zimową i będzie uniwersalna. Biegam już jakiś czas i działa świetnie
Kupiłem szerokopasmowy AFR, żeby to wszystko dostroić.

Obamot, mówisz o uszkodzeniu gniazd zaworowych, dlaczego miałoby to je uszkodzić, wydaje mi się, że to miejska legenda, masz konkretne źródła?
Ostatecznie na żeliwnych siedzeniach ok, musi je pożreć tak, jak zjadałaby je benzyna bezołowiowa, ale siedzenia stalowe...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Obamot » 24/02/22, 11:44

fracass napisał:Jako węglowodany użyłem węglowodanów Solex ZX. Dzięki temu bardzo dobrze jeździło na benzynie i brązowych świecach. Zmieniłem więc dysze, konieczne jest zwiększenie powierzchni o około 30%.
Strumień pierwszego ciała wzrósł ze 120 do 130
Ta druga od 130 do 160
A jałowy strumień od 40 do 50

Działa bez zarzutu.
Tak naprawdę na etanolu można bez problemu jeździć na ubogim, więc wystarczy ustawić stechiometrię na mieszankę zimową i będzie uniwersalna. Biegam już jakiś czas i działa świetnie
Kupiłem szerokopasmowy AFR, żeby to wszystko dostroić.

Obamot, mówisz o uszkodzeniu gniazd zaworowych, dlaczego miałoby to je uszkodzić, wydaje mi się, że to miejska legenda, masz konkretne źródła?
Ostatecznie na żeliwnych siedzeniach ok, musi je pożreć tak, jak zjadałaby je benzyna bezołowiowa, ale siedzenia stalowe...

Jeździłem około dziesięciu samochodami na etanol i nie zauważyłem żadnych problemów. Więc rzeczywiście miejska legenda, ale to było E85. Jeśli jesteś pewien swojego ruchu... to jest najważniejsze : Oops: : Mrgreen:

W tej chwili jeżdżę na E85 na Fordzie Mondeo 2.0i. Nic nie zmieniałem poza tym że założyłem świece irydowe żeby polepszyć rozruch na zimno. Czasami dodaję 10% SP95, gdy jest naprawdę zimno, żeby nie zabić akumulatora w ciągu 1 zimy : Mrgreen: Właśnie zmusiłem komputer pokładowy (w etapach różnych i kolejnych mieszanek) do wypchnięcia go poza ustawienia fabryczne, tak aby akceptował E85 w swoich niskich tolerancjach (czasami wyskakuje mi komunikat „biedny”, ale działa.. I mogę „wyjść” z komunikatu o błędzie za pomocą interfejsu OBDII...)

Problem w tym, że bez problemu spala o 3l./100km więcej....
Zapytałem dealera czy moglibyśmy wzbogacić mieszankę, nie chce zamoknąć, odpowiedział, że nie, zadbał o to komputer pokładowy i że „nie mogłem nic naprawić

Dlatego trochę boję się zmiany rampy wtryskiwaczy, jeśli komputer nie będzie wiedział, że praca została wykonana (ponieważ nie ma możliwości, aby się o tym dowiedział)... Więc po tej stronie jestem zadowolony...

Ale chciałbym zrobić coś, co działa i zmniejsza zużycie, a nie jest łatwe w przypadku „zastrzyku”.

Myślałem o założeniu „hamulca pneumatycznego” na filtr wlotowy szmatką z mikrofibry na całej powierzchni i zasymulowaniu „zatkanego filtra powietrza”, bo tak by przynajmniej nie zakłócało pracy komputera i musiałby żyć z tym. Oraz ze wzbogacaniem „mniejszym powietrzem”procent paliwa VS objętość powietrza” zostałby nieco przywrócony (czy jestem naiwny?) : Mrgreen: Mogłoby to zadziałać, jeśli komputer sobie z tym poradzi, ale jeszcze tego nie testowałem => co o tym sądzicie?
0 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 24/02/22, 12:56

Znajomy wtryskiwał do kilku samochodów E85, ogólnie komputer akceptuje bez mrugnięcia okiem, robi tak jak Ty, etapami, a gdy dojdzie do kresu, zmienia wtryskiwacze, lub prościej podaje regulator ciśnienia paliwa regulowany i zwiększa ciśnienie trochę, a tym bardziej błąd obd
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Obamot » 24/02/22, 13:26

fracass napisał:Kolega wtryskiwał do kilku samochodów E85, ogólnie komputer akceptuje bez mrugnięcia okiem, robi tak jak Ty, etapami, a jak dojdzie do granicy to zmienia wtryskiwacze, albo prościej stawia regulator ciśnienia paliwa regulowany i trochę zwiększ ciśnieniei najbardziej obd błąd

A spadek konsumpcji?
0 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 24/02/22, 13:28

O nie, wzrost konsumpcji : Mrgreen:
Około 15% więcej przy mocy iso
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6514
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Macro » 24/02/22, 13:36

Odbywa się to poprzez przeprogramowanie wtrysku elektronicznego. komputer będzie sobie radził z informacją z lambdy o ile zapotrzebowanie na benzynę nie przekroczy limitów wtryskiwanych przez układ paliwowy.

Mój szef ma Forda Galaxy Flexfuell o mocy 150 KM... Jeździ na E85. Jego Galaxy ma dopiero 120 000km, silnik strasznie bierze olej, jakieś 2 litry na 700km na autostradzie... Mimo to z wydechu nie dymi, świece białe jak żużel, sprawdzałem nie zewnętrzny wyciek oleju katalizator musi wszystko spalić... Krótko mówiąc jeszcze działa ale jak długo....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Obamot » 24/02/22, 14:03

Potwierdzam, zużywam trochę oleju, ale nie więcej niż wtedy, gdy miałem Toyotę 1,6l i powiedziałem: ......gaz! : Mrgreen:

Trzeba powiedzieć, że E85 jest do bani. I „czyści” każdy silnik... jedziesz pod wpływem alkoholu... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Obamot » 24/02/22, 14:06

fracass napisał:O nie, wzrost konsumpcji : Mrgreen:
Około 15% więcej przy mocy iso
Tak, ale jak trochę naciągnę farsz to z 13,6l na 18l. łatwy : Mrgreen:

Gdyby to było tylko 15%... :zaszokować:
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez SixK » 24/02/22, 19:42

Niezły film, który wyjaśnia, jak jeździć na etanolu, nie narażając silnika na zbyt duże ryzyko:


Jeśli masz ODB, który pozwala odczytać wartości, o których facet mówi.
Pozwoliłoby nam to sprawdzić, czy ograniczenie dopływu powietrza pozwala ograniczyć dokonywane kompensacje, a tym samym zużywać mniej.
1 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Obamot » 24/02/22, 19:56

Świetny pomysł, dziękuję bardzo!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188