GMO dobre dla zdrowia

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14928
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4343

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez GuyGadeboisTheBack » 09/02/22, 16:15

Moindreffor napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Kiedy czytam "lekarze uzdrawiają, tylko Bóg uzdrawia", przepraszam, ale dla mnie to ślepy zaułek nie do pokonania... :(

zgadzamy się, bo po raz kolejny w tej uwadze jest przekonanie, a zatem każde odniesienie do przekonania jest dla mnie przeszkodą w konstruktywnej refleksji
Ten komentarz jest od Ciebie:
agriculture/et-si-le-bio-etait-un-leurre-euuuuuh-t15738-230.html?hilit=les%20m%C3%A9decins%20soignent,%20seul%20Dieu%20gu%C3%A9rit#p363933
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Moindreffor » 09/02/22, 16:39

GuyGadeboisLeRetour napisał:
Moindreffor napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Kiedy czytam "lekarze uzdrawiają, tylko Bóg uzdrawia", przepraszam, ale dla mnie to ślepy zaułek nie do pokonania... :(

zgadzamy się, bo po raz kolejny w tej uwadze jest przekonanie, a zatem każde odniesienie do przekonania jest dla mnie przeszkodą w konstruktywnej refleksji
Ten komentarz jest od Ciebie:
agriculture/et-si-le-bio-etait-un-leurre-euuuuuh-t15738-230.html?hilit=les%20m%C3%A9decins%20soignent,%20seul%20Dieu%20gu%C3%A9rit#p363933

owszem, ale trzeba to ująć w kontekście, mówię o pięknej refleksji, więc jest podszyta ironią i skierowana właśnie do wierzących
nie zaczniesz wyciągać wszystkiego z kontekstu, wydobywać fragmenty zdań, aby odwrócić słowa
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Janic » 09/02/22, 21:25

mniej inteligentna refleksja
Powiedzieć, że natura nic nie tworzy, jest bardzo piękne, ale to retoryka, bawisz się słowem tworzyć, roślina produkuje nektar, taka jest funkcja, tak, ale zaczynając od niczego, jest coś po tym, więc jest tworzenie
Jest to tylko częściowo poprawne, ponieważ tak naprawdę nie chodzi o stworzenie fabryki nektaru, ale o programowanie biologiczne.
Ale jesteśmy w czasie programowania i wszystko to jest ustalane przez programistów/twórców POZA obiektem, zaprogramowanym produktem, który następnie wyprodukuje to, do czego został zaprogramowany. Brak samych programów produktowych lub udowodnij to!
Wtedy roślina, o której mowa, nie istnieje sama, jest częścią całości, w której wszyscy są połączeni i zależni od innych form życia i aby to osiągnąć, potrzebny jest początek. która nie istnieje przez biologiczne autokreację.
w tym przypadku człowiek też niczego nie tworzy, kontaktuje cząsteczki w odpowiednich warunkach, które łączą się,
nazywa się to programowaniem, jak w przypadku linii montażowych sprzętu, ale znowu te linie montażowe nie są samoprogramujące. (Ale nie będziemy powtarzać wszystkiego, co widzieliśmy i recenzowaliśmy w temacie dotyczącym ewolucji i przypadku)
nie interweniuje sam, reakcje chemiczne zachodzą same,
ach, ach, przypadkiem też? Prawdopodobieństwo, że gromadzą się one same w celu zbudowania spójnego systemu, jest statystycznie zerowe.
łatwo popełnić błąd skali i powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie

zwłaszcza, że ​​nie ma to nic wspólnego ze skalą (czego poza tym?) żadną.
jeśli człowiek nie był w stanie zrobić czegoś identycznego z naturą, to dlatego, że mogliśmy odróżnić, więc sortuj naturalne cząsteczki wśród cząsteczek identycznych z naturą, czego człowiek lub natura nie jest w stanie zrobić, roślina nie odrzuca cząsteczki identycznej z naturą , nasz gust oszukuje syntetyczna wanilina, mówiłeś już o cząsteczkach R i L, ale R lub L umiemy sortować, więc nie identyczne
blabla deja vu!
Dokładnie, naturalne rozmnażanie ma różnice kompleks że syntetyczne chemikalia nie mają. Jak wskazuje również Raoult, mylimy skomplikowane i złożone, chemia z obowiązku czyni uproszczenie, które nie istnieje w środowisku naturalnym i to ta złożoność utrzymuje wszystko, co żyje w równowadze.
i dlatego nie dlatego, że człowiek wie, jak zrobić cegły, wie, jak zrobić budynek, jeszcze nie, ale nauka ewoluuje każdego dnia, więc nie dziś, ale może jutro,
: Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:
Właśnie, żeby robić cegły, człowiek musi już znać skład, mieszanki i żeby się tego nauczył, to nie jest przypadkowe
To marzenie o transhumanizmie, którego nigdy nie zaobserwowano, a zatem odtworzono. Wszystko to jest fantazją upośledzonego nastolatka, który widział zbyt wiele komiksów i innych filmów Wróć na ziemię!
czy to dobrze, czy źle, każdy ma swoje przekonania, za co cię winię to bardziej twoja postawa niż słowa, mamy prawo się nie zgadzać, ale udając mądrych i my idiotów, nie pozwalasz na żadne sprzeczna debata, pozujesz na dyktatora wiedzy
dyrektorami jakiejkolwiek wiedzy są ci, których nazywa się naukowcami i rzadko zgadzają się między sobą, że nie są w stanie zweryfikować swoich hipotez i przekonań.
Stwórz pierwszą cząstkę życia i porozmawiamy o tym.
gdyby Janic lub Obamot przynieśli mi prawdziwe argumenty, mógłbym je usłyszeć,
to nie są argumenty, które pozwolą ci coś usłyszeć, to doświadczenie, doświadczenie na gruncie, gdzie wszystko nie ma intelektualnego wyjaśnienia. Robisz nam czysty zetyzm właśnie tam
dlatego każde odniesienie do przekonania jest dla mnie przeszkodą w konstruktywnej refleksji
żartowniś! Każdy w coś wierzy, jest to tak fundamentalne, jak oddychanie, brak jednego lub drugiego prowadzi do śmierci, a ponieważ przypadkiem najwięksi naukowcy wszech czasów byli tylko wierzącymi i to nie przeszkadzało im w konstruktywnej refleksji, całkiem przeciwnie.
telethon jest szczególnie przeznaczony dla dzieci, choroba często zabija wcześniej, ale jeśli opiekujemy się naszymi dziećmi, dlaczego nie mogą się rozmnażać? kto ich zbanuje? skoro na całym świecie są tysiące pacjentów, nie jest to już możliwe, ale rzeczywistość, dlatego też wyrażasz zgodę
udajesz, że udajesz głupka, czy to dla ciebie naturalne?
Raczej odmawiam wyrażenia zgody na miliardy wypłacane udziałowcom, podczas gdy można by je lepiej wykorzystać do leczenia chorób sierocych. Odmawiasz używania tych miliardów do leczenia i chcesz robić śmieciową moralność!
pacjenci z mukowiscydozą przeszczepieni z płuc znajdują dostatecznie prawidłowe życie, ich funkcja rozrodcza nie jest zaburzona, co będzie takie samo po leczeniu i nie wyleczeniu, a zatem nic nie uniemożliwi im posiadania dzieci
Kto powiedział inaczej poza twoimi zwykłymi fantazjami. Dopóki patologia nie przenosi się na kolejne pokolenia, nic nie stoi na przeszkodzie reprodukcji. Trzymasz jedną z tych warstw!
nie mów o badaniach nad chorobami sierocymi, gdy nie cierpisz na nie, nie jesteś w najlepszej pozycji, aby poznać ten problem, który napotykasz tylko z zewnątrz i podczas czytania
To już nie jest głupota, to czysta bzdura. Wręcz przeciwnie, te badania można by pomnożyć przez 1.000, a całe pieniądze przekazać akcjonariuszom, którzy tuczą na nieszczęściu pacjentów, których nie mają do cholery, oni i ty oczywiście.
Powinieneś zatrzymać wszystkie swoje chemikalia, to dramatycznie zjada twój mózg… jeśli nadal masz, oczywiście!
Kiedy czytam "lekarze uzdrawiają, tylko Bóg uzdrawia",
Czy lekarze leczą swoich pacjentów? a jeśli nie mogą: co ich leczy?

facet
gdy ucieka Janic, która czci innych idoli...
lubić ? Czy możesz nazwać mnie tylko jednym?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Exnihiloest » 09/02/22, 22:19

Janic napisał:coraz bardziej deliryczny debilex!

Jak Juliusz Verne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Obamot » 09/02/22, 22:25

Moindreffor napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:
Moindreffor napisał:powiedział na końcu swoich argumentów

Argumenty istnieją, ale z tobą rozmawiamy ze ścianą, ale nie chcę powtarzać wszystkiego w pętli ad vitam, a ponieważ nie chcę, aby twój monolog się ciągnął, skróciłem go (jak z Janic, przez sposób ).

szkoda, bo jak za każdym razem, gdy robimy krok w twoją stronę, znajdujemy początek porozumienia na jakiś temat, trzeba wszystko zbalansować, może się wydawać, że cię to wkurza, czasem trzeba przyznać, że może nie mieć 100% rację

gdyby Janic czy Obamot przynieśli mi prawdziwe argumenty, słyszałem je, ale ponieważ najczęściej to najpierw obelgi, a potem zła wiara, musimy kontynuować, tezy, których bronią, znajdują głównie podatny grunt we Francji, bo tu wolimy zwątpienie niż pewność, a to dzięki wykorzystaniu wątpliwości istnieją, usuwając wątpliwości i ich świat się załamuje
Co to za postawa, która polega na zachowywaniu się tak, jakbyś trzymał prawda...


A potem bla-bla-bla, chciałbyś postawić nas w pozycji tępych osobników, podczas gdy to TY stoisz na swoim miejscu!
I nie odwrotnie...

Ten „krok” w twoim kierunku jest podejmowany już od wieków, ale ty pozostajesz na swoim akademickim dorobku, podczas gdy od tamtego czasu dokonano wielu odkryć. Nie, nie będę brał konkretnego przykładu, próbowałem już tego wcześniej. Nie zrobiono mi tego trzy razy...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Moindreffor » 13/02/22, 11:39

Obamot napisał:Ten „krok” w twoim kierunku jest podejmowany już od wieków, ale ty pozostajesz na swoim akademickim dorobku, podczas gdy od tamtego czasu dokonano wielu odkryć. Nie, nie będę brał konkretnego przykładu, próbowałem już tego wcześniej. Nie zrobiono mi tego trzy razy...

Twoim problemem jest to, że przekraczasz granicę między odkryciem a przekonaniem i że przesuwasz to w stronę postulatów, tak za wiele rzeczy, o których obecnie myślimy, żeby nie powiedzieć, że w to wierzymy, jesteśmy przekonani... i widzimy na scenie publicznej duże nazwy w nauce przeciwstawiają się sobie, gdy w końcu nie mogą być dalekie od myślenia o tym samym

dwaj faceci, którzy walczą, ponieważ jeden jest przeciwko drugiemu, są dla niej, znasz ją?

Nie walczę na swoich stanowiskach, jestem gotów na wszystko, poza tym, że to, co wnosicie, nie jest dla mnie „wystarczająco” przekonujące, ale biblijne słowo dla Was, to jest nasz sprzeciw, jesteście wyznawcami naukowego faktu, którego bronicie co pozbawia cię wszelkiego zmysłu krytycznego, a zatem nie możesz już być krytyczny w tematach, ani nawet przyznawać się do negatywnej krytyki, ale co gorsza, pozytywnej krytyki również odmawiasz
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Obamot » 13/02/22, 17:52

Moindreffor napisał:
Obamot napisał:Ten „krok” w twoim kierunku jest podejmowany już od wieków, ale ty pozostajesz na swoim akademickim dorobku, podczas gdy od tamtego czasu dokonano wielu odkryć. Nie, nie będę brał konkretnego przykładu, próbowałem już tego wcześniej. Nie zrobiono mi tego trzy razy...

Twoim problemem jest to, że przekraczasz granicę między odkryciem a przekonaniem i kierujesz to w stronę postulatów,
Dowód?
Co powiesz na? Na równowadze „kwas VS” przy „korzystnym” pH, aby osiągnąć homeostazę?

Dziękuję i do widzenia.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13695
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez izentrop » 04/03/23, 23:39

Dogmatystom się to nie spodoba, ale walka z RC jest prowadzona tylko z dobrym myśleniem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Obamot » 05/03/23, 00:26

Chciałem przeczytać post Izentropa, ale to niemożliwe, ten wątek jest tak szalony, że za każdym razem trafiam na to:

- „ Co się stało z Claudią Effenberg?
Była taka piękna, a dziś jest nie do poznania


Screenshot_2023-03-05-00-18-24-29_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Screenshot_2023-03-05-00-18-24-29_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg (489.09 Kio) Consulté 1392 fois
: Mrgreen: Więc poddaję się... W każdym razie jem "BIO" w tej samej cenie co nie-BIO, po prostu jem 20% mniej, co jest bardzo korzystne dla mojego zdrowia...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: GMO są dobre dla zdrowia




przez Janic » 05/03/23, 09:13

obamot
W każdym razie jem „BIO” w tej samej cenie co nie-BIO, po prostu jem 20% mniej, co jest bardzo korzystne dla mojego zdrowia…
oczywiste jest, że jakość ORGANICZNA zastępuje ilość nieekologiczną, a tym samym sprawia, że ​​stosowanie GMO staje się przestarzałe, rzekomo w celu walki z głodem na świecie, podczas gdy to promuje koniec życia na tym świecie
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 363